پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 582
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸

حجت الاسلام شیخ احمد بحرانی : شایسته است دولتها خط و مشی شهیدان رجایی و باهنر که مبتنی بر خدمت صادقانه ، ساده زیستی ، انقلابی بودن و ولایت مداری بود را سرلوحه خود قرار دهند/عید غدیر عید سیاست ، عید ولایت ، عید دخالت در امر حکومت داری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از محراب عالیشهر خطبه های این هفته نماز جمعه شهر عالیشهر توسط حجت الاسلام و المسلمین شیخ احمد بحرانی امام جمعه موقت شهر ایراد شد که در ادامه گزیده ای از بیانات ایشان را می خوانیم:

همانا به فرموده روایات ، تقوای الهی زره ای است که انسان را از تیر های آلوده ی خطا ، اشتباه و گناه مصون می دارد .
در آغازین روزهای پر خیر و برکت دهه ولایت و در آستانه ی عید الله الاکبر عید سعید غدیر خم قرار داریم . عید انتصاب مولایمان امیر المومنین (ع) و فرزندان طاهرینش از ناحیه پروردگار به جانشینی نبی مکرم اسلام و زعامت بر قلوب شیعیان است .
از جمله آیاتی که در خصوص ولایت امیرالمومنین (ع) می شود به آن استناد و مورد استشهاد قرار داد ، آیه ﴿يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ﴾(سورهٔ مائده-آیهٔ ۶۷)
ای پیامبر! آنچه را از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شد، ابلاغ کن و اگر چنین نکنی، پیامش را نرسانده‌ای و خدا تو را از گزند مردم نگاه می‌دارد. خداوند کافران را هدایت نمی‌کند
آیه ای که خداوند متعال به پیامبر عظیم الشان اسلام ماموریت می دهد مبنی بر تبلیغ مجدد در مورد ولایت و وصایت امیرالمومنین (ع) و قبل از واقعه ی غدیر هم در آیات متعددی خداوند متعال بر این موضوع مهم  یعنی ولایت تاکید کرده است و در روز عید غدیر بعد از انجام مناسک حج و مراسم حجه الوداع رسول الله از جمله ی يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ ((ای پیامبر! آنچه را از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شد، ابلاغ کن ))استفاده می شود و با توجه به اینکه این آیه در سوره مائده می باشد و مساله ولایت و امامت به منزله ی یک مائده ی آسمانی برای ما شیعیان و مسلمانان جهان هست و بعد از آن خداوند می فرماید : وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ (( و خدا تو را از گزند مردم نگاه می‌دارد )) بسیاری از علمای شیعه و اهل تسنن معتقد هستند که این آیه در مورد ولایت و وصایت امیرالمومنین (ع) می باشد . آیه بعد آیه ی اکمال می باشد که بعد از انتصاب امیرالمومنین (ع) می فرماید : اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً ((امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم، و اسلام را برای شما [به عنوان] آیینی برگزیدم.)) بزرگان اهل تسنن هم یکی یکی و طایفه به طایفه آمدند با امیرالمومنین تجدید بیعت کردند و با انتخاب امیرالمومنین (ع) به امامت و ولایت مسئله نبوت به سیر تکاملی خود ادامه داد و دین کامل شد و بدون شک اسلام بدون ولایت و دین بدون امام جهان گیر و جهان شمول نمی شد و جالب است که قبل از این آیه خداوند متعال به پیغمبر تاکید می کند که : الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن دِينِكُمْ امروز دیگر دشمنان دین و اسلام و آنهایی که خیلی تلاش کرده بودند تا این نور را خاموش کنند ، وقتی دیدند که موفق نشدند در آغازین سالهای بعثت رسول الله نور دین را خاموش کنند ، دل خوشی این را داشتند که پیغمبر پسری ندارد که بعد از رحلت او جایگزینی برایش بشود ، و تمام نقشه را برای بعد از رحلت پیامبر گذاشته بودند که خداوند متعال با انتصاب به جا و شایسته امیر المومنین (ع) نقشعه دشمنان را نقش بر آب کرد و فرمودند که امروز دشمنان دین از آن نقشه ها و کید ها نا امید و مایوس شدند .


یکی دیگر از آیه هایی که دال بر انتصاب شایسته و به جای امیرالمومنین (ع) به ولایت می باشد آیه ی سَأَلَ سائِلٌ بِعَذاب واقِع * لِلْكافِرينَ لَيْسَ لَهُ دافِعٌ می باشد که علمای شیعه و بسیاری از علمای اهل سنت شان نزول این آیه را نقل کرده اند که بعد از دستور پروردگار مبنی بر ولایت امیرالمومنین (ع) خبر در شهر ها و روستاها پیچیده شد و یک شخصی بود منافق به نام حارث ابن نومان آمد خدمت پیغمبر و بیان کرد دستور دادی به وحدانیت خدا و نبوت خودت گواهی بدهیم و ما هم شهادت دادیم ، فرمودید نماز بخوانیم ، روزه بگیریم ، جهاد امر کردی ، حج به جا اوریم ، زکات بدهیم همگی انجام دادیم اکنون در آخر عمری آمدی پسر عموی خود را بعنوان خلیفه و مولا و رهبر بعد از خودتون برای ما انتخاب کرد آیا این دستور از ناحیه ی خدا شماست یا دل بخواهی خود شماست ؟ پیامبر نیز فرمودند : به آن خدایی که جان پیغبر در دست اوست و قسم به خدایی که مرا به نبوت مبعوث کرده است دستور از ناحیه ی خداست امر پروردگار است ، او نیز گفت که اگر این مساله ولایت پسر عموی شما از ناحیه ی خداست دوست دارم خدا الان سنگی از آسمان بر سر من فرو بفرستد که بلافاصله از آسمان سنگ بزرگی بر سر آن فرد ملعون افتاد و به هلاکت رسید و بعد از این آیه نازل شد . در قرآن آیه های متعددی در تایید ولایت ، امامت  و افضلیت امیرالمومنین (ع) بیان شده است از جمله آیه آیه تطهیر ، آیه ولایت ، آیه مودت ، آیه لیله المبیت ، آیه مباهله و ... همچنین فضائل دیگری نیز برای امیرالومنین میباشد از جمله تولد آن بزرگوار در کعبه معظمه ، تربیت و پرورش خاص ایشان توسط پیامبر اکرم (ص) ، مسئله عقد اخوت امیرالمومنین (ع) با پیغمبر و سایر مسائلی که دال بر افضلیت امام علی (ع) می باشد .

امروز جمعه 2 شهریور ماه مصادف است با آغاز هفته ی دولت و همچنین شهادت شهید بزرگوار مرحوم شهید سید علی اندررزگو در سال 1357 که الگوی مبارزان انقلابی و شهید خستگی نا پذیر بودند ، یاد آن شهید والا مقام را گرامی میداریم و به روان پاکش درود ، سلام و صلوات می فرستیم .

یکشنبه 4 شهریور مصادف است با روز کارمند ، جا دارد به تمامی عزیزان خدمتگذار ، کارگران و کارمندان بزرگوار عرض خدا قوت و خسته نباشید داشته باشیم ، انشالله خداوند به همه ی عزیزانمان  و خدمت گذاران به این نظام مقدس توفیق عنایت فرماید که با اخلاص هر چه تمام بتوانند به این انقلاب و این ملت شهید پرور خدمت خالصانه انجام بدهند .

دوشنبه 5 شهریور ماه و 15 ذی الحجه مصادف است با سالروز ولادت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی ابن محمد الهادی (ع) ، انشالله در این دهه ولایت در آستانه ی عید بزرگ امامت امیرالمومنین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت ولادت این امام عزیز را با شور در مساجد ، هیات و حسینیه ها برگزار نماییم و در جشن ولادت این امام همام شرکت و شادی کنیم .

این روز همچنین مصادف است با روز بزرگداشت محمد ابن زکریای رازی و روز داروسازی است ، یاد ان حکیم فرزانه را گرامی میداریم و به روان پاکش سلام و صلوات می فرستیم .


پنجشنبه 8 شهریور ماه مصادف است با سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان کور دل که منجر به شهادت مظلومانه ی شهیدان رجایی و با هنر در سال 1360 شد ، شهادت این دو یار وفادار امام اگر چه منجر به پایان یافتن زندگی ظاهری دنیایی این دو عزیز شد اما با نام گذاری این روز و آغاز هفته ی دولت سعی شده است ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی آن دو بزرگوار و شهدای دولت خط مشی آن بزرگواران که مشی و روش آنها مبتنی بر خدمت صادقانه و خالصانه و ساده زیستی و ولایت مداری و مکتبی و انقلابی بودن و انقلابی ماندن بود برای همه ی دولت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معیار و الگو قرار بگیرد .

جا دارد خسته نباشید عرض کنیم خدمت دولت مردان عزیز و به آنها خدا قوت بگوییم و انشالله خداوند به آنها توفیق دهد با الگو برداری از شهیدان رجایی و باهنر بتوانند با اخلاص به این مردم شهید پرور خدمت کنند .

این روز به نام روز مبارزه با تروریسم هم نام گذاری شده است ، تروریسم مولود نا مبارک آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با اراده ی آهنین انقلابی ملت عزیز ایران معرفی شده است از ابتدای انقلاب با ضمانت و میزبانی تروریست ها با حمایت های همه جانبه ی مادی و انسانی خودشان از منافقین کوردل و همکاری در ترور بزرگان و شخصیت های این کشور و اخیرا با ترور دانشمندان هسته ای سعی بر خاموشی این چراغ کرده اند که به فضل پروردگار نقشه هایشان نقش بر آب می شود .

در آستانه ی عید الله الکبر عید سعید غدیر خم هستیم و پنجشنبه آخرین روز از دهه مبارک ولایت و روز عید غدیر خم می باشد ، مقام معظم رهبری فرمودند عید غدیر عید سیاست ، عید ولایت ، عید دخالت در امر حکومت داری است ، غدیر تجلی حکومت و ولایت الهی ائمه اطهار (ع) در نظام اسلامی است  . مرحوم امام خمینی بت شکن (ره) فرمودند غدیر هدفش برپایی حکومت عدل الهی است ، غدیر آمده است تا به همگان بفهماند سیاست و حکومت مربوط به همه است و درس جاودانه ی غدیر برای ما ولایت مداری است ، استدعا دارم از همه ی عزیزان در مراسم با شکوهی که بنیاد بین المللی غدیر در نظر دارد انشالله در شب روز عید غدیر در شهر عالی شهر برگذار کند همه ی عزیزان حضور پیدا کنند ، همه ی ما انشالله مبلغ برای غدیر باشیم و به یک نحوی سرور و شادی خود را ابراز کنیم ولو با نشاندن یک پرچمی بر سر درب منازل یا مغازه ها یا اماکنی که در آن حضور داریم .

نکته آخر اشاره ای داشته باشیم به پیام مهمی که مرجع عالی قدر تشیع ولی امر مسلمین جهان در مراسم عبادی سیاسی و جامع حج بیت الله در روز عرفه پیام مهمی که معظم له به حجاج بیت الله الحرام فرستادند ، ایشان اصلی ترین راهبرد دشمنان اسلام را ایجاد جنگ و درگیری مابین امت اسلام معرفی کردند . رهبر معظم انقلاب فرمودند هدف اصلی دشمنان قسم خورده ی اسلام این است که ما بین کشورهای مسلمان را به نحوی جنگ راه بیاندازند و مسلمانان را به جان هم بیاندازند ، امروز مقام معظم رهبری فرمودند سیاست اصلی آمریکا در برابر اسلام و مسلمین جنگ افروزی است ، تلاش و خواست خباثت آلود آمریکا کشتار مسلمانان به دست یکدیگر است . ظالمانی را به جان مظلومانی انداختن ، از جناح ظالم حمایت کردن و جناح مظلوم را با بی رحمانه سرکوب کردن ، مثل کاری که در کشور یمن بر سر مظلومان مسلمان یمن آوردند ، بحرین و فلسطین و ... اوردند ، اینجاست که پیام بلند رهبر عزیز ما به جهان اسلام این است که مسلمین باید هوشیار باشند ، مسلمانان باید بیدار باشند ، این سیاست شیطانی را خنثی کنند و حج زمینه این هوشیاری است و این فلسفه برائت از مشرکان است .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما