پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 599
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹

شهید رئیسعلی دلواری ستاره بی‌غروب مقاومت در آسمان ایران بوده است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری درباره شهادت رئیسعلی دلواری فرمودند: در تاریخ مبارزات ضد استعماری جهان چه در منطقه آمریکای‌جنوبی چه افریقا و چه آسیا، نهضت مبارزاتی مردم استان دارالحماسه بوشهر به رهبری عالمان بزرگ مجتهد برازجانی و مجتهد اهرمی و سرداری بی‌بدیل ضد استعماری شهید رئیسعلی دلواری، جایگاهی بس مهم دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: آن قدر این مبارزه دارای آموزه است و تاثیر جدی در عرصه تاریخ مبارزات ضد استعماری داشته است که انگلستان این استعمارگر پلید و پیر هیچ گاه بعد از شکست در بوشهر به کشوری حمله نظامی جهت استعمارگری نکرد که این ضربه مهلکی بر پیکر استعمار انگلیس بوده است.

 وی افزود: شهید رئیسعلی دلواری نماد یک سردار تراز اسلام بود و به دلوار شناسنامه مقاومت در جنوب ایران داد که البته حکم جهاد را از روحانیت عظیم‌الشان این منطقه بصیر، آگاه و مبارز دریافت کرد.

آیت الله صفایی‌بوشهری یادآور شد:  شهید رئیسعلی دلواری ویژگی زیادی داشت که اولین آن دین‌مداری بود و به عنوان شجره طیبه دین اسلام بود  که خداوند به این منطقه هدیه کرد و آثارش در تاریخش ماندگار شد که رزمندگان ما ثمره این درخت طیبه هستند.

ایشان با اعلام این که هر سخنی که از شهید رئیسعلی دلواری ثبت شده، منبعث از احکام فقهی و دینی است، بیان کرد: دومین ویژگی شهید رئیسعلی دلواری، ولایت‌مداری است که هیچ کاری بدون اجازه از مجتهدان و عالمان دین انجام نداد که تاریخ گواه است و اسنادش نیز موجود، که در قیام ضد استعماریش به مجتهد برازجانی نامه نوشت و از علامه بلادی حکم جهاد گرفت و پس از آن با تمام وجود از کشور دفاع کرد.

 نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: سومین ویژگی شهید رئیسعلی دلواری، بصیرت والای این انسان بزرگ بود و در زمانی که انگلستان به عنوان یک ابر قدرت به ویژه در بخش دریایی در جهان  حکومت می‌کرد و با نفوذ در درون کشورها، حکومت ها را به خود متمایل کرده بود شهید رئیسعلی دلواری جهان را بر آنها تنگ کرد.

 امام جمعه بوشهر ادامه داد: با وجود طراحی سیاسی فریب و نفوذ، ضعف دولت مرکزی و وجود روشنفکرماب‌های غرب‌زده، شهید رئیسعلی دلواری با بصیرت درک کرد اینجا ایران است، اینجا اسلام است، اینجا بوشهر است، اینجا دلوار است و اینجا جای بیگانگان نیست و با تحلیلی صحیح و با درک شرایط عمیق در مقابل انگلستان ایستاد .

آیت الله صفایی‌بوشهری عنوان کرد: بصیرت به انسان قدرتی می‌دهد که در چه موقعیتی از شرایط تاریخ است و این بصیرت توسط خداوند به شهید رئیسعلی دلواری داده شد تا در اوج جوانی دارای رشد و اوج بصیرتی شود در حالی که تمام اضلاع سیاسی ایران دچار فروپاشی شده بود.

ایشان بیان کرد: انگلیس توسط مباشرانش بارها به شهید رئیسعلی دلواری پیشنهاد مالی دادند اما معرفت سیاسی این مرد بزرگ، اجازه نداد که به ظالمان اعتماد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: آمریکا و انگلیس بدانند اگر بخواهند کوچکترین تعرضی به کشورما داشته باشند تمام استان بوشهر برای آنها رئیس علی دلواری خواهند شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما