پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 605
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۲

مجالس عزای امام حسین (ع) باید به دانشگاه و کلاس درس و آموزش نهضت حسینی تبدیل بشود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از سایت محراب عالیشهر آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  16  شهریور   ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد:

 انسان باید در همه ی زمینه های عمر و در تمام ابعاد زندگی خود رعایت تقوای الهی را انجام دهد و مراعات حلال و حرام خدا را داشته باشد و از یاد خدا و ذکر پروردگار عالم یک لحظه غافل نشود . انسان نباید از گناهان خود غافل شود و آنها را فراموش کند . رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) می فرمایند : چند چیز علامت شقاوت و بد بختی انسانها در دوران عمرشان است ،

1 - یکی از آنها فراموش کردن گناهانی است که گذشته انجام داده است . انسان اگر گناهانش را فراموش کرد غفلت زده می شود و دوباره مرتکب گناه می شود . انسان اگر به یاد گناه قبلی خود باشد برای بار بعد از پروردگار عالم خجالت می کشد و شرم و حیا می کند که دوباره گناه دیگری را مرتکب شود . گناه انسان نزد پروردگار محفوظ است و خدا فراموش نمی کند .

2 – یادآوری خوبی هایی که انجام داده ایم ، انسان باید خوبی هایی را که انجام داد فراموش کند و برعکس گناه و معصیت الهی است که هیچ وقت نباید فراموش شود . انسان نباید پس از انجام کار خیر و نیک مرتب آنرا به رخ دیگران بکشد و بیان کند چرا که یادآوری زیاد از حد این کار خیر باعث می شود اجرش ضایع شود و هم انسان احساس غرور می کند و این احساس غرور مانع انجام کار خیر می شود .

3 – نگاه کردن انسان از نظر دنیایی به بالا دست خودش ، اینکه مردم چقدر پول و ثروت دارند و انسان هم بخواهد مثل آنها شود و این امر باعث می شود که حرص در وجود انسان پدید آید و امکان گناه بوجود می آید .

علائم سعادت انسان در دنیا و در پی آن در آخرت چند مورد است که عبارتند از :

1 – یادآوری همیشه گناهان انسان

2 – فراموش کردن کار خیری که انجام داده است

3 – در مسائل و امورات دینی و معنوی باید به بالا دست خود نگاه نمود ( برعکس مسائل مالی و دنیایی )


دوشنبه 19 شهریور ماه مصادف است با سالروز وفات مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی ، اولین امام جمعه تهران ، ابوذر زمان و زبانی گویا و برنده و حق گو بودند و دارای شخصیتی بسیار والا و ممتاز و نقش ایشان در پیروزی انقلاب قابل تحسین می باشد .

سه شنبه 20 شهریور ماه مصادف است با سالروز شهادت دومین شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی به دست منافقین کور دل در سال 1360 که یاد و خاطره ی این امام جمعه ی گرانقدر و تمامی ائمه جمعه شهید و شهدای محراب و نماز جمعه را گرامی میداریم .

انشالله این روز سه شنبه همچنین مصادف است با آغاز ماه محرم و آغاز سال جدید قمری که متدینین و شیعیان و مذهبیون ابتدای سالشان اول محرم می باشد  چرا که محرم اولین ماه سال قمری است و افتخار ما شیعیان این است که محرممان را به نام و یاد سید و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) آغاز می کنیم و تا آخر آن سال قمری با عشق حسین و با ولایت و دلدادگی نسبت به ساهت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) به سرانجام می رسانیم ، آغاز محرم آغاز هفته ی امر به معروف و نهی از منکر نیز می باشد ، این واجب و این فریضه ی الهی که یکی از اهداف رسمی و اعلام شده ی سید و سالار شهیدان از قیامش احیاء امر به معروف و نهی از منکر بوده است و اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیاء بشود و گسترش پیدا کند تمام فرائض الهی و همه ی اخلاقیات اجتماعی رشد پیدا می کند .

انشالله همه با هم با عشق و شور حسینی بیش از سالهای قبل به کوری چشم دشمنان اسلام و دشمنان تشیع که خیلی دارند کار می کنند و به ویژه در فضای مجازی که علیه ماه محرم و عاشورا و علیه تفکرات به حق شیعه شبهه های عجیب به راه می اندازند و تلاش های بسیار زیادی می کنند که شاید رونق مجالس اباعبدالله و به ویژه اربعین حسینی را کم کنند ولی انشالله امسال هم دنیا شاهد خواهد بود که در تمام ممالک شیعه و هر جا که شیعه ای وجود دارد با عزت و اقتدار و شور و شعور حسینی مجالس عزاداری برگذار خواهد شد .


من توصیه می کنم به همه ی دست اندرکاران مجالس عزای اباعبدالله الحسین (ع) از جمله مساجد ، حسینیه ها ، تکایا و حتی ایستگاه های صلواتی که سالهای گذشته بعضی از مردم از برخی از این تشکیلات ناراحت بودند چرا که صدای ناهنجار بلندگو ها بسیار ناراحت کننده بوده است . متولیان و متصدیان امر برگذاری جلسات باید در نظر داشته باشند و رعایت حال مردم را بکنند ، ما حق نداریم به نام مجلس اباعبدالله صدای بلندگوهایمان همسایه ها و مردم را اذیت کند ضمن اینکه ممکن است بعضی ها مریض باشند و کسالت داشته باشند و نیاز به استراحت دارند . لذا من مجدد خواهش و توصیه می کنم کسانی که متولی هستند صدای مراسماتشان مردم را آزار ندهد .

انتخاب فرماندهی محترم جدید کلانتری عالی شهر را تبریک عرض می کنم و برای این برادر عزیزمان آرزوی توفیق دارم و از ایشان می خواهم انشالله در ماه محرم و صفر که معمولا مردم بیشتر درب خانه ها را می بندند و در مجالس عزاداری حضور پیدا می کنند همچون سالهای قبل و بهتر از ان در ایجاد امنیت اماکن و منازل شخصی و همچنین در مجالس اباعبدالله الحسین (ع) به فضل خدا تلاش و کوشش داشته باشند که انشاالله امسال هم محرمی پر شور و با شعور را داشته باشیم .

در تمام مجالس عزاداری امام حسین (ع) ضمن اینکه سینه زنی و نوحه خوانی و گریه و اشک و اندوه و ماتم به جای خود و لازم هست و این نشان ایجاد ارتباط عاطفی و احساسی با ابا عبدالله (ع) می باشد اما در عین حال مجالس ما باید به دانشگاه و کلاس درس و آموزش نهضت حسینی تبدیل بشود ، جوانان امروز ما باید از کربلا و عاشورا درس بگیرند ، مگر نه این است که امام خمینی (ره) فرمودند ما هر چه داریم از محرم و صفر است ، در کنار اشک و اندوه و سینه زنی و عزاداری باید درس و تاریخ سازی برای جوانان و رفع شبهاتی که دشمنان با کمال ناجوان مردی در رابطه با عاشورا و اربعین ایجاد نموده را داشته باشیم .

رهنمود های راهگشای مقام معظم رهبری به دولت برای مقابله با جنگ نا برابر و ناجوان مردانه ی اقتصادی که الان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز کرده اند ؛ حاوی نکات بسیار ارزشمندی بود ، این جنگ از همان ابتدا در کنار جنگ نظامی بوجود آمده بود ولی الان شگرد ها و روش ها تغییر کرده است و پیچیده تر شده و ناجوان مردی دشمن بیشتر شده است لذا مقام معظم رهبری در دیداری که رئیس محترم جمهور و اعضاء محترم هیئت دولت به مناسبت هفته ی دولت محضر ایشان شرف یاب شدند شاه بیت فرمایشات و سخنان ایشان این بود که در اداره ی اقتصاد کشور ما بن بست نداریم و همه ی این مشکلات قابل حل می باشد و رهبری هم میدانیم که شعار نمی دهد بلکه یک کارشناس زبده ی بسیار کار کشته ای است که از اول انقلاب تا به حال در همه ی این موارد سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بوده و بهترین راهکار ها و راه حل ها را همیشه ارائه می داده است .

اگر در همین چند سال اخیر که مقام معظم رهبری رویکرد های شعار سال را مباحث اقتصادی اعلام کرد و فریاد اقتصاد مقاومتی می زدند اگر مسئولین و دولت مردان ما عمل میکردند و پای بند بودند به این مساله اکنون دچار این مشکلات نبودیم .

مقام معظم رهبری فرمودند : شاخصه های حکومت علوی باید در حکومت ما هم اجرا بشود و آن شاخصه هه عبارتند از عدالت ، پاک دامنی ، پارسایی و با مردم بودن مسئولان ، مهمترین وظیفه ی ما بعنوان حکومت اسلامی معیار و شاخص قرار دادن حکومت علوی است ، در زمینه اقتصادی باید قوی و پر حجم کار کرد و تمام خلاء ها را پر کرد که همه ی این موارد امکان پذیر و شدنی است و ما در اداره ی کشور بن بست نداریم فقط تدبیر لازم داریم ، فقط باید مسئولین ما عقل سیاسی و اقتصادی را به کار ببندند . مشکل اصلی کنونی در داخل کشور نه کمبود منابع و امکانات است ، ما امکانات و منابع را به وفور داریم ، بلکه در رویکرد ها و ضعفهای مدیریتی است ، لذا ایشان دستور دادند و فرمودند وظیفه ی دولت مدیریت اقتصادی است ، قوه ی قضاییه باید برخورد قاطع و بدون مسامحه را با مفسدان اقتصادی انجام دهد با کسانی که در نظام اجتماعی و اقتصادی مملکت ایجاد می کنند ، نمایندگان مجلس باید  شفاف سازی کنند و باید قوانین را چنان برنامه ریزی کنند و قانون گذاری نمایند که راه و منافذ فساد در پیکره اقتصاد کشور بسته بشود ، همه باید دست به دست هم دهیم ، مقام معظم رهبری فرمودند الان جنگ جنگ اقتصادی است ، برای مقابله با جنگ اقتصادی جهاد اقتصادی نیز لازم است ، مدیریت جهادی لازم است . ای کاش مسئولین ما این مدیریت جهادی را اعمال می کردند و واقعا این مشکلات قابل حل می باشد .

مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس خبرگان که محضر ایشان شرف یاب شدند فرمودند امروز در کنار جنگ اقتصادی دشمن یک جنگ مهم رسانه ای و تبلیغاتی هم به راه انداخته است ، وظیفه ی دولتی ها استفاده از نظرات مردم و راه حل هایی است که متخصصان اقتصادی ارائه می دهند و اگر ما با صبر و حوصله و وحدت و مدیریت جهادی و اخلاص و پاکدستی مسئولین و همت جهادی کار کنیم از این پیچ بسیار خطرناک تاریخی هم انقلاب ما عبور خواهد کرد و جشن بزرگ چهلمین سال پیروی انقلاب را هم انشالله با عزت و با شکوه و به فضل پروردگار با نا امیدی دشمنان برگذار خواهیم کرد .

تمام مسئولین باید جلوی فساد را بگیرند و مفاسد را از خودشان دور کنند و منافذ فساد را ببندند و قوه ی قضاییه با مفسدان بدون مماشات برخورد قاطع نماید و در عین حال همه ی مسئولین زیر پرچم ولی فقیه و سخنان و رویکرد های عالمانه و دلسوزانه ی مقام معظم رهبری عمل کنند .

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما