پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 619
تاریخ انتشار: شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۱۴

عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) باید بیش از دیگران مراعات تقوای الهی را انجام دهند

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از سایت محراب عالیشهر آیین عبادی سیاسی نمازجمعه 29 شهریور 97 در شهرعالیشهر به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار شد که چکیده ای از بیانات ایشان به این صورت می باشد

 

 

 

عزاداران حسین ابن علی (ع) باید بیش از دیگران مراعات تقوای الهی را انجام دهند چرا که بناست مکتب عاشورا و نهضت حسین ابن علی (ع) و این مجالس محرم و صفر بر تقوا و بندگی ما به درگاه خداوند عالم بیافزاید .

حادثه ی غم بار کربلا حادثه ای بسیار دلخراش و سوزناک بود که قلب عالم امکان را به درد آورد و  همه ی عالم وجود چه عرشیان و چه فرشیان ، چه ملکوتیان و سماواتیان و چه زمینیان همه و همه در این مصیبت عظمی مکدر و عزادار و نالان شده اند و این عزاداری و سوگواری تا الان و تا قیامت و حتی تا صحرای محشر بر اساس اخبار و احادیث و روایات تداوم پیدا خواهد کرد .

عاشورا و مکتب ابی عبدالله (ع) جلوه های عظیمی از معنویت است برای انسانهایی که طالب معنویت و انسانیت و حقیقت هستند که در ابعادی مثل نماز با مشاهده شب و روز عاشورا خواهیم دید که یکی از مهمترین هم و غم اباعبدالله (ع) احیاء نماز است . شب عاشورا را مهلت می گیرد و می فرمایند : خدا می داند من نماز را دوست دارم و شب عاشورا یاران حضرت نیز به تبعیت از امام ، مدام تا صبح مشغول راز و نیاز و رکوع و سجده به درگاه پروردگار عالم بودند . در ظهر عاشورا هم اباعبدالله (ع) در آن وضعیت حساس جنگ و در آن لحظه بسیار مهم و سرنوشت ساز دقایقی دست از جنگ بر می دارد و نماز ظهر عاشورا را به جماعت برگذار می کند تا برای همه ی عاشقان و ارادتمندان خود درسی باشد .

دومین درسی که ما می توانیم از نهضت اباعبدالله (ع) و مکتب عاشورا بگیریم و در زندگی خود پیاده نماییم ، درس رضا و تسلیم به درگاه خداست . اباعبدالله (ع) در تمام حالات زندگی و به ویژه زمانی که از مدینه خارج می شود و وارد مکه می شود و سپس در هنگام خروج از مکه همگی نشان از رضای پروردگار و تسلیم امر حق بودن دارد .

سومین ویژگی مکتب اباعبدالله (ع) که باید برای ما هم درس باشد مساله اخلاص است . اباعبدالله (ع) خودش رسما در سخنرانی ها و خطبه ها و در نامه هایی که می نویسد در تمامی اینها آنچه که موج می زند اخلاص می باشد که اباعبدالله (ع) برای پست و مقام و ریاست و جاه طلبی و دنیا قیام نکرده است بلکه فقط و فقط برای رضای پروردگار عالم بوده است و می خواستند حقایق دین را به مردم نشان دهند . سراسر عاشورای حسین ابن علی (ع) و نهضت ایشان یاد و ذکر خداست و هیچ وقت از یاد خدا غافل نمی شوند و این برای ما درسی است که ذکر و یاد خدا اکسیری است که هر کس داشته باشد خیلی از مشکلات دنیوی و اخروی خود را حل کرده و خواهد کرد .

چهارمین ویژگی فداکاری در راه مکتب و از دیگر ویژیگی ها می توان به وفاداری ، پای بندی به نماز ، نترسیدن از مرگ ، ادب و بزرگواری ، درس امام شناسی و پیروی از امام و ولایتمداری ، حفظ مقدسات اسلامی ، حفظ عفاف و حجاب و پاکدامنی و غیرت اشاره کرد که همگی درس هایی هستند که باید از عاشورا بگیریم تا بتوانیم در زندگی خودمان پیاده سازیم .

 

جا دارد و لازم می دانم از همه ی شما عزاداران ابی عبدالله (ع) تقدیر و تشکر نمایم و احسنت بگویم بر این تشیع و ولایتمداری و محبتی که همه ی شما عزیزان شهر عالیشهر و روستاهای همجوار و همه ی ایران اسلامی علی رغم تمامی هجمه های تبلیغاتی و با همه ی کینه توزی هایی که در فضای مجازی علیه عاشورا و مکتب اباعبدالله (ع) و نذری های امام حسین (ع) به کار بردند و هر چه توانستند جسارت کردند و شبهه ایجاد کردند ولی همه ی ما دیدیم که الحمد الله مردم ایران چه کردند ؟! در تمام نقاط کشور چه در شهر های بزرگ و چه کوچک و در همین شهر عالیشهر 10 شب عزاداری کردید و با تمام وجود برای اباعبدالله (ع) خرج کردید و از همه ی شما هیئت ها ، دسته جات ، مساجد ، حسینیه ها و تکایای شهر عالیشهر و روستاهای همجوار تقدیر و تشکر می کنم و همچنین جا دارد از دوستانی که تعزیه گردانی کردند چه گروه نوجوانان و چه گروه بزرگ سالان نیز تقدیر و تشکر کنم در عین حالی که ماه محرم در فصل گرمای شدید واقع شده بود اما شما گرما را نشناختید و سختی هوا را تحمل کردید و در مجالس شرکت نمودید و همچنین از خطبای محترم ، مداحان محترم و نوحه خوانان و سینه زنان و زنجیر زنان و بانی های مجالس و همگی تقدیر و تشکر می کنم . از تمام هیئت هایی هم که در روز عاشورا به احترام این روز و نماز ظهر عاشورا هیئت و برنامه های خود را به مصلی آوردند به سهم خودم تقدیر و تشکر می کنم .

 

شنبه 31 شهریور ماه مصادف است با آغاز هفته ی دفاع مقدس ، ما هر سال بیشتر نیاز داریم نسبت به سالهای قبل که هفته ی دفاع مقدس را بیشتر گرامی بداریم و ارج بنهیم چرا که ارزش گذاری به هفته ی دفاع مقدس ، ارزش گذاری به ارزش های انقلاب و اسلام و دوران دفاع مقدس است چون دوران دفاع مقدس با همه ی تلخی هایی که جنگ تحمیلی برای ما داشت و با همه ی ویرانی ها و از دست دادن جوانان و مجروحیت ها و این همه آوارگی ها و مشکلات و گرفتاری های بسیار زیادی که در دوران جنگ تحمیلی بر ما روا شد اما انچه موج می زد ، اخلاص در میان مردم ، ایثار جوانان و نوجوانان و برادری و دوستی و محبت و ولایت مداری و تبعیت از فرمامین امام و دفاع از ناموس مملکت و دفاع از میهن همگی از جمله ارزش هایی بود که در دوران دفاع مقدس تبلور پیدا نمود و این ارزشهایی که در ان زمان بود اکنون نیز به آن بیشتر از پیش نیاز داریم . امام امت فرمودند که : جنگ تحمیلی نشان  داد که ابر قدرت ها از اسلام می ترسند که جنگ را بر ما تحمیل کردند . نهضت حسینی الگوی ایستادگی و مبارزه با ظلم در جنگ تحمیلی بود ، جنگ تحمیلی و معرفی اسلام به جهان علی رغم صدماتی که به ما وارد کرد اما ما در میدان جنگ توانستیم این انقلاب را صادر کنیم و حقایق و فریاد خودمان را به گوش جهانیان برسانیم . در جنگ خود باوری احیاء شد ، شکوفایی استعداد ها در جنگ ایجاد شد اما البته این جنگ همچنان ادامه دارد ، آن زمان جنگ سخت بود و الان در ادامه ی همان توطئه ها و دشمنان همان دشمنان هستند و انقلاب ما هم همان انقلاب ، بنابراین الان جنگ نرم  و اقتصادی است و همه ی اینها برای از پای در آوردن نظام جمهوری اسلامی و از پای درآوردن مردم و از بین بردن ارزشها و آرمانهای جهاد و مقاومت است .

از برکات دفاع مقدس ما همین بود که در امتداد دفاع مقدس الان یک پدیده ای نو ظهور و ارزشمند و تاثیر گذار و عزت مند بنام مقاومت در منطقه بوجود آمده و همین روحیه ی مقاومت و تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی بود که در عراق ، سوریه و در یمن بحمد الله پیروزی های بزرگی را بوجود آورد . حشدالشعبی عراق ، فاطمیون و زینبیون ، حزب الله لبنان و شیعیان و انصار الله یمن همگی در امتداد ارزشهای د فاع مقدس و صدور انقلاب و ارزشهای انقلاب بود . در کشور سوریه بیش از 120 کشور بنا داشتند که سوریه را به هم بریزند و بشار اسد را سرنگون کنند و نظام سوریه و در واقع مقاومت را شکست بدهند ولی نتوانستند و الان خود آمریکایی ها و ترامپ هم اخیرا مجبور شده است و تلویحا و صریحا الرئیس بشار اسد می گوید و ر سما بشار اسد را بعنوان رئیس جمهور سوریه قبول می کند و اینها همگی به دلیل تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی بوده است و الان پیروزی هایی که حزب الله یمن و مردم گرسنه و فقیر یمن در مقابل استکبار و عربستان جنایتکار بدست آورده اند و همچنان مقاومت می کنند همگی واقعیاتی است که در امتداد دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ما بوده است .

 

دشمنان همچنان دست بردار نیستند و یک سری شیطنت هایی می کنند که داعش را از سمت افغانستان دوباره تقویت کند و مشکلاتی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوجود آورد ولی به فضل پروردگار ما که توانستیم سوریه و عراق را کنترل کنیم می توانیم هر جای دیگری را به فضل خدا کنترل کنیم به شرط استقامت و مقاومت و به شرط تبعیت از مقام معظم رهبری و به شرط اینکه به دنبال شایعات نرویم و به شرط اینکه مردم منطقه برادرانه در کنار هم قرار بگیرند .

متاسفانه در فتنه هایی که از این طرف در خوزستان و از آن طرف در عراق دشمنان بوجود آوردند مردم را بر علیه یکدیگر تحریک می کردند و با تبلیغات شنیع و زشت مساله ای که در مشهد پیش آمد و با توهین و شایعات به دنبال تفرقه افکنی بین مردم ایران و عراق بودند و از طرفی به مردم عراق این را تلقین می کردند که ایران در امورات عراق دخالت می کند و نتیجه ان متاسفانه کار زشت حمله به کنسول گری ایران در عراق بود و اما به فضل پروردگار دیدیم که در انتخابات اخیر عراق هم مجلس و هم نخست وزیری انچه که پیروز شد تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی ایران بود و آمریکا و سعودی ها با آن همه هزینه ای که در عراق کرده بودند تا این دو کشور در کنار هم قرار نگیرند و تلاش می کردند که اربعین امسال تحت الشعاع این جریانات قرار بگیرند و البته هنوز هم دست از تلاش و شایعه پراکنی خصوصا در فضای مجازی بر نداشته اند ولی انشالله خواهیم دید مراسم برادرانه و عاشقانه اربعین هم پر شور تر از سالهای قبل به فضل خدا برگذار خواهد شد .

اول مهر ماه مصادف است با آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه ها که تبریک عرض می کنم به همه ی عزیزان دست اندر کار علم و علم آموزی از جمله دانشگاه ها ، اساتید و دانشجویان و مربیان و معلمان و آموزگاران و مدیران و بزرگوارانی که در آموزش و پرورش تلاش می کنند که قریب به 4 میلییون دانشجو و بیش از 14 میلیون دانش آموز در روز های آینده به سر کلاس های درس حضور پیدا می کنند . این همه دانشجو و دانش آموز به ابزار تحصیلی زیادی نیاز دارند که اگر بشود و با برنامه ریزی از کالای ایرانی استفاده کنند خود این یک کمک اقتصادی و مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن می باشد .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما