پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 656
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۹ آذر ۱۳۹۷ ۲۱:۵۵

پاسخ عضو علی البدل شورای اسلامی شهر عالیشهر به شایعات پیرامون خود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند سعید جامشیر از اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر عالیشهر در پاسخ به برخی شبهات و پرسش ها در خصوص خود بیانیه ای برای این سایت ارسال کرده است که در ادامه میخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
نام الله را در اول کلام می نشانم تا شاهد و ناظری باشد بر آنچه می نویسم
بعداز شروع به کار شورای اسلامی شهر عالیشهر  در دوره پنجم و بروز اختلافات میان اعضای آن، چند ماهی می شد که شهر رنگ بی شورایی به خود گرفته بود وبه معرکه اختلافات میان اعضاء بدل شده بود .گاهی خبر از غیر قانونی بودن انتخاب شهردار می آمد و گاهی نیز خبر از انحلال شورا و عزل شهردار به گوش می رسید، نامه های مردمی بدون پاسخ رها شده و خبری از تشکیل جلسات شورای شهر نبود ، دعوتنامه ها جهت شرکت در جلسه یکی پس از دیگری نگاشته می شد. اما  باز هم خبری از دریافت دعوتنامه ها و تشکیل جلسات نبود  هر چه پیش می رفتیم این کینه ها و اختلافات که گاهاً ریشه های شخصی نیز داشت بیشتر و بیشتر می شد و وساطت های بزرگانی همچون امام جمعه نیز کارگشاه نبود.در همان ایام نیز عده ای بر طبل مخالفت می کوبیدن و بانگ انحلال شورا را سر می دادند. عده ای دل در بقای شورا داشتند .
 حال با این مقدمه به سراغ ابهامات و اتهاماتی که بعضاً با نیت های مغرضانه به سمت سعید جام شیر  سرازیر شده است می روم .حال کسانی که به فکر درک حقیقت هستند بدانند که جز به راست قلم نمی گردانم  و آنان که تخم نفاق در دست دارند به بذرافشانی خود ادامه دهند .در این مدت یکساله بالغ بر ده اتهام را به اینجانب  نسبت داده اند که به اهم آنها اشاره می کنم .
1-عنوان شده است که سعید جام شیر خود منتقد بر شورا و شهرداری بوده است .
باید بگویم آری سعید جام شیر منتقد شورا و شهرداری بوده ، هست ، وخواهد بود اما انتقاداتش از روی کینه و به نیت تخریب نیست ، اگر به جای این ترکیب پنج نفره هر ترکیب دیگری نیز در راس قرار می گرفت در راستای رسالت شهروندی حتم بدانید انجایی را که لازم بداند انتقاد خواهد کرد.
2-گفته شده است که سعید جام شیر قصد انصراف از عضویت علی البدلی را داشته است  و پدرش نیز قول به انصراف ایشان داده است.
اگر مقصودتان این است که تمایل به همکاری با شورا را نداشته است ، اری این قابل قبول است و بارها و بارها در جمع های گوناگون گفته ام که شاکر خداوند منان هستم که جز اعضای اصلی این شورا نیستم اما اینکه نیت بر انصراف رسمی داشته ام را هرگز نمی پذیرم و اصلا این کار را مد نظر نداشته ام همانگونه که آنهایی که خود قصد انحلال شورا را داشتند نیز با گذشت دوماه از آن قضایا و افزایش روز به روز اختلافاتشان  این کار را انجام ندادند. اگر در این میان سوالی داشته باشم از دوستانی که در گفتار خواهان انحلال شورا بودند ، ولیست بلند بالایی از اقدامات خلاف قانونی که توسط هیات رئیسه شورا صورت گرفته است را انتشار می دادند و عنوان می کردند که در هیچ صورت تمایل به همکاری با این شورا را ندارند چه می شود که به گفته خود در کنار حکومت ظلم می نشینند ؟!
عقل سلیم می گوید که اگر تمایل به همکاری ندارید و مدعی هستید که از طرف هیأت رئیسه شورا اقدامات خلاف قانون صورت گرفته است و با این شورا مشکلات زیادی دارید به جای اینکه به خود اجازه دهید تا به جوان و جوانان اهانت کنید  و جوانان را ناتوان در اداره امور بدانید  و بگویید اجازه نمی دهیم یک جوان بیست و چند ساله جای ما را در شورا تصرف کند .به تصمیم دیگران کاری نباید داشت و آنچه را که ادعای آن را داشتید ،انجام می دادید پس به نظر می رسد این نشانگر وجود اختلافات شخصی میان شما می باشد و نه دغدغه مردم و مشکلات شهر. و در پاسخ به این تنگ نظری  و بی اعتمادی شما نسبت به جوانان کافیست شهدای بیست ودو سه ساله ای همچون حسن باقری و شهید زین الدین و.. را به یادتان بیاورم که در حیاتی ترین  برهه این انقلاب  دشوارترین  کار ها را انجام دادند.    
... این نکته را نیز بیان کنم که پدر شخصیتی عزیز و قابل احترام است و نصایح اش توتیای چشم است پس تقاضا دارم به این مسائل به ناحق دامن نزنید .
3-یکی از وقیحانه ترین ادعاها این است که با قول،وعده و وعید از دادن انصراف او را منصرف کرده اند و قرار است برایش جا باز کنند و این رفتار زیبنده نام بسیج و بسیجی نیست .
یکی از سخت ترین و نا بخشودنی ترین جای ماجرا های یک ساله اخیر همین جاست باید بگویم اگر سعید جام شیر در آذر ماه سال 96 و همزمان با هفته بسیج به عنوان عضو علی البدل به شرکت در جلسه یا جلساتی از شورا رضایت می دهد تنها و تنها و تنها به دلیل تبعیت از رهنمود های امام جمعه محترم شهر و به قصد بازگشت آرامش به شهر و رسیدگی به مشکلات مردم شهر بوده است  و ماجرای آن طولانی و از حوصله خارج است فقط این نکته را بگویم که خود ایشان گواه حقیقی و بزرگی بر این کلام است . و بدانید تصمیماتی را که گرفته ام جز با مشورت و همفکری با عزیزانی که به خوبی میشناسید نبوده است  و جهت اطمینان خاطر حقیقت جویان عرض می کنم هیچ قول ، وعده و وعیدی در کار نبوده است  پس بدانید هر آنچه جز این گفته شود کذب و از جانب منافقینی است که قرآن کریم درآیه اول سوره منافقون "...الله یشهد ان المنافقین لکاذبون "  ایشان را کذاب و دروغ گو می داند .
4-برخی عنوان کرده اندکه سعیدجام شیر از خرداد ماه سال جاری حقوق دریافت کردهاست.
باید بگویم آنهایی که این ادعا را دارند لازم است جهت اثبات ادعای خود تنها یک فیش واریزی ارائه دهند که  نشان دهد از خرداد ماه سال جاری تا کنون از جانب شهرداری یا هر کدام از شرکت های پیمانکار شهرداری ریالی به حساب بنده واریز شده باشد. بدانید سعید جام شیر پول حرام نخواهد خورد. اری برای بعضی ها حلال و حرام پول و لقمه شان فرقی ندارد اما خدا را شاکرم این مساله در خانواده ما از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار است.
5-گویند میز و صندلی ، پست و مقام برای آدم بیکار حکم طلا را دارد .
 در پاسخ بر این گزافه گویی باید بگویم شما نه تنها اطلاعاتتان ناقص و نا کافی است بلکه فراموش کار و کم حافظه نیز هستید . پس هم اطلاعاتتان را بروز کنید و هم به سایت خبری خود سری بزنید چرا که در آنجا نوشته اید اگر قرار است استخدامی نیز صورت گیرد باید از میان جوانان بیکار شهر باشد.
 نه آقای جام شیر که خود دارای درآمد است .اما شاید بتوان مصداق ضرب المثلی که میگوید " کافر همه را به کیش خود پندارد " قضاوت کرد و گفت  اری  برخی از میز و صندلی ها برای بعضی افراد
حکم طلا را دارد ولی بدانید همین میز وصندلی ها برای سعید جام شیر کارایی ذغال را هم ندارد.

6-بیان کرده اند کدام بسیجی ؟!بسیجی برای زمان جنگ بوده است .
به عرضتان برسانم همه ما مدیون شهدا و بسیجیان رزمنده ایی هستیم که امنیت و آرامشمان را از آنها داریم اما بدانید آرمان های بسیج کماکان زنده است و بسیجی در حصار مکان و زمان نخواهد ماندو هر جا احساس کند گره گشای مشکل یا مشکلاتی از مردم و کشور است حاضر خواهد بود و شاهد این ادعا جوانان مخلصی است که در استان های زلزله زده غرب کشور شب و روز را نمیشناسند یا متخصصان جوانی است که در شرایط تحریمی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به دستان پرتوان آنها بنا شده است پس بدانید تفکرات بسیجی در طول تاریخ مانا و ماندگار است و افولی ندارد .
7-گفته اند قرار است که مزد همکاری های خود را بگیرد و مسئول سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری عالیشهر شود .
همانگونه که سابقا گفته شد هیچ گونه همکاری در کار نبوده است که حالا وقت دریافت مزدش باشد اما در پاسخ این ادعا می توان به همین یک نکته بسنده کرد که اصلا شهرداری عالیشهر  بر اساس قانون، مجوز و حق داشتن سازمانی تحت عنوان سازمان فرهنگی ورزشی را ندارد لیکن در صورت ایجاد این حق از طریق مجاری قانونی اگر به شخص سعید جام شیر و یا هر شخص دیگری پیشنهاد داده شود در صورتی که از عهده آن برآید . پذیرش آن هیچگونه منافات و ایرادی ندارد . و تنها پیشنهاداتی در خصوص امورات فرهنگی شهرداری و شورا صورت گرفته است که تا کنون آن را نپذیرفته ام و شاید بنا پذیرش آن هم نباشد .
واما..... در خصوص سعید جام شیر بدانید اگر روزی سعید جام شیر تصمیم به شرکت در جلسه شورای شهر می گیردتنها به تبع نصایح امام جمعه و به نیت حل مشکلات موجود در شهر بوده است حال با گذشت یک سال از این جریانات و پابرجایی اختلافات شخصی میان دوستان و روند روز افزون آن از مدت ها پیش دیگر هیچ تمایلی برای عضویت در این دوره از شورای شهر را نداشته و  اگر هم پیشنهادی در خصوص امورات فرهنگی شهرداری و شورا می شود دلیل بر هم سویی تام با این عزیزان نیست همانگونه که عدم پذیرش این امر دال بر همراهی با مخالفین ایشان نمی باشد .
احساسم بر این است که به تمام شایعات ،ابهامات و کذب گویی هایی که در این چند وقت صورت گرفته است پاسخ داده ام و یقین دارم جز حق چیزی را عنوان نکرده ام. امیدوارم برای آنانی که به دنبال حقیقت میباشند  کفایت کند . اما در اینجا روی صحبتم با کسانی است که قلم هایشان مطالب نا حق و خلاف واقع را عنوان می دارد و یا یک کلاغ ،چهل کلاغ می کنند، بدانند که هرگز ایشان را نخواهم بخشید پس به فکر پاسخگویی در دادگاه دادگر عادل باشند. اما در انتها باید بگویم.
  قلباً آرزوی  موفقیت دارم برای کسانی که به دنبال راه چاره حل مشکلات شهر هستند، امید است هر چه سریع تر این راه حل ها را پیدا کنند و این مشکلات به سر آید خواه این آرامش در سایه بقای شورای شهر و ادامه فعالیت آن باشد خواه تحت لوای انحلال شورا ، عزل شهردار  یا هر اتفاق دیگری رقم بخورد.
                                                                                                                                 اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
   سعید جام شیر –9/ آذرماه /1397

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما