پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 658
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۳۳

امام جمعه عالیشهر : جنبش دانشجویی باید جامعه را آگاه کند و فساد ستیز و عدالت خواه باشد

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  16 آذر ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

انسان تا زنده است و سلامتی و حیات دارد باید از مواهب الهی در کسب تقوای الهی استفاده نماید .

پیامبر گرامی اسلام در سخنی خطاب به یکی از اصحاب خودشان فرمودند : یا اباذر ، پنج چیز را قبل از فرا رسیدن پنج چیز دیگر غنیمت بشمار و استفاده کن ( یعنی پنج مساله هست که باید تا آن را دارید از آنها استفاده نمایید و الا جای این پنج مورد پنج چیز دیگر خواهد گرفت )

تا جوان هستی قدر جوانی را بدان قبل از اینکه پیری به سراغ تو آید ، متاسفانه ما انسان ها غالبا نعمت هایی را که داریم قدرش را نمی دانیم و وقتی قدرش را می دانیم که آنرا از دست داده ایم . انسان تا جوان و قبراق هست می تواند به خودش ، خانواده ، خلق خدا خدمت کند و عبادت و بندگی خدا نماید . ( در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است ) از نظر علمی هم انسان تا زمانی که جوان هست بیشتر می تواند درس بخواند و فردا که پیر شد هر چه درس می خواند به راحتی یاد نمی گیرد .

دوما تا ثروتمندی قدر این ثروت را بدان قبل از اینکه فقیر بشوی و آنرا از دست بدهی  ، ( منظور از غنا فقط ثروت مادی نیست بلکه این همه نعمت هایی که خداوند به ما انسان ها داده است همگی غنا و ثروت هستند ، نعمت پدر و مادر خوب ، نعمت برادر ، نعمت خواهر ، نعمت انقلاب ، نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ، نعمت جوانی ، چشم ، گوش ، عقل و فکر و ... همگی برای ما ثروت هستند . ( انسانهای ثروت مند مادی هم باید این ثروت خود را برای باقیات الصالحات خود خرج کنند ضمن اینکه برای خودشان خرج می کنند به فقرا و ایتام و مساکین و نیازمندان هم بدهند تا چراغی برای شب و تاریکی قبرشان بشود .

سوم اینکه تا زمانی که سالم هستی و سلامتی داری قدر آن را بدان  قبل از اینکه آنرا از دست بدهی

چهارم اینکه دورانی که فارغ البال هستی و قبل از اینکه در زندگی مشغول بشوی برای علم آموزی و کسب معرفت و علم و مال حلال و عبادت و ... فرصت را غنیمت بشمر و استفاده کن .

پنجم اینکه تا زنده ای قدر این زندگی را بدان قبل از اینکه بانک الریحل به سراغ ما آید . قبل از اینکه بمیرید و کفن کنند قدر این زندگی را بدانید .

 

امروز 16 آذر ماه مصادف است با روز دانشجو در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، 16 آذر آغاز حرکت ضد استکباری و ضد استعماری در میهن اسلامی ما می باشد ، 16 آذر سال 1332 که اتفاق معروف در آن روز به وقوع پیوست و 3 نفر از دانشجویان انقلابی در دانشگاه تهران به خاک و خون غلتیدند دقیقا حدود 4 ماه بعد از کودتای ننگین آمریکایی انگلیسی 28 مرداد بود و دلیل این حادثه هم اعتراض دانشجویان در دانشگاه تهران بود که با گلوله های رژیم ستم شاهی آنها را به خاک و خون کشاندند و این حادثه به این دلیل بود که نیکسون معاون وقت رئیس جمهور آمریکا  برای مداخله در امورات به ایران آمده بود و این دانشجویان بیدار و هوشیار بعنوان اعتراض در آنجا تجمع کردند و این حادثه اتفاق افتاد و لذا چنین روزی را روز دانشجو نامیدند .

 

جنبش دانشجویی در شرایط کنونی ما و همچنین در شرایط کنونی جهان رسالت بسیار سنگین و سترگی را بر عهده دارد ، اولا نقش آفرینی در فراگیر سازی گفتمان انقلابی ، این جنبش باید تلاش در راه فرا گیر کردن گفتمان انقلابی در بدنه دانشگاه ها و در بدنه نظام مقدس جمهوری اسلامی نماید ، جنبش دانشجویی باید در راستای بصیرت افزایی و بالا بردن سطح آگاهی سیاسی و دینی هم دانشگاه و هم جامعه تلاش کند ، جنبش دانشجویی باید جامعه را آگاه کند و فساد ستیز باشد و مطالبه گر عدالت و عدالت خواه باشد و جنبش دانشجویی کمک کار به نظام برای ایجاد و تحقق تمدن نوین اسلامی باشد که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران این تمدن نوین اسلامی آغاز شده و انشالله تا ظهور دولت حق حضرت حجت ابن الحسن العسکری ( عج) به اوج خوش برسد . حضرت امام خمینی (ره) فرمودند : دانشجویان ذخائر این ملت هستند ، مقدرات ما در آینده به دست دانشجویان امروز ماست ، سعادت و عزت مملکت ما کلیدش به دست معلم و دانشجو هست . این واقعا اهمیت جایگاه دانشگاه و دانشجو را می رساند . در طول انقلاب و به ویژه در سالهای اخیر که به بحث نفوذ دشمن متاسفانه بیشتر شده ، سعی کرده است در دانشگاه های ما نفوذ کند تا شاید بتواند دانشجویان ما را تحت تاثیر فرهنگ و تمدن غربی قرار بدهد تا خدایی ناکرده استحاله انقلابی و فرهنگی بشود که بحمد الله تا کنون آن جور که باید و شاید

توفیق پیدا نکرده ولی دانشگاه ها و دانشجویان ما باید هوشیار باشند .

 

20 آذر ماه مصادف است با سالروز شهادت شهید محراب ، شهید آیت الله سید عبدالحسین دستغیب شیرازی (رض) این مرد خدا و مرد تقوا و به فرمایش حضرت امام (ره) شخصیتی که معلم اخلاق و مهذب نفوس بود اما منافقین کوردل و جنایت کار و اربابان جنایت کارشان نتوانستند تحمل یک پیرمد را کنند که با خطبه های خودش مردم را روشنگری می کرد و این نشان از کینه و عداوت دشمنان اسلام و منافقین با مردم و خدمت گذاران مردم بود که چنین شخصیت هایی مثل شهید دستغیب را با انفجار بمب مظلومانه به شهادت می رساندند . اگر چه امثال شهید دستغیب جایگاهی نزد خداوند عالم برایشان مقدر می باشد که با شهادت باید به آن می رسیدند .

 

مهمترین محورهای پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز حاوی نکاتی بسیار مهم ، کلیدی و راهبردی در راستای اعتلا و اقامه ی نماز بود از جمله لزوم توجه واقعی به نماز و ادای حق نماز و دوم لزوم توجه به ادای صحیح نماز و خالصانه و با توجه خواندن نماز و همچنین لزوم توجه به جنبه ی تربیتی نماز برای نسل جوان می باشد . مقام معظم رهبری فرمودند : آموزش و پرورش می تواند در این عرصه از اثرگذارترین ها باشد ، مدارس را به نماز خوانی جوانان عزیز مزین کنید ، این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است .

 

نکته دیگر سفر مفلوکانه ی دوره ای بن سلمان خبیث به منطقه و بعضی از کشورهای عربی و اروپایی است که این سفر برای احیاء مشروعیت و آبروی از دست رفته ی بن سلمان بود که در آن جریان جنایت قتل روزنامه نگار منتقد سعودی که در ترکیه به قتل رسید و واقعا افکار عمومی و نهاد های بین المللی و سیاسی جهانی علیه او مستقیم و یا غیر مستقیم بالاخره موضع گرفتند و یا این جنایت را محکوم کردند و یا به نحوی مشمئز کننده خواندند و لذا در این وضعیت بسیار بغرنج که قرار گرفت و فشارها بر علیه او بسیار بسیار زیاد بود به چند کشور عربی و غربی سرکی کشید . یک دیداری هم با گروه 20 داشت که همگی دیدیم چگونه مورد بی مهری و بی محبی حتی هم پیمانان خودش که در جنایات بن سمان در یمن و جاهای دیگر شریک هستند قرار گرفت و اما خود آنها هم نسبت به این جنایت روشن و خطرناک بن سلمان واکنش نشان دادند و در واقع در همان زمان برخی از کشورهای اسلامی مثل مصر ، تونس ، الجزایر ، موریتانی و بحرین چنان مردم اعتراض نمودند که در واقع این اعتراضات مردمی به یک میدان محکمه عمومی برای محاکمه بن سلمان تبدیل شده بود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما