پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 660
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴

وحدت حوزه و دانشگاه برکات و دستاورد های زیادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت تامین استقلال ، پیشرفت و عزت علمی و معنوی کشور دارد

 

 

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از محراب عالیشهر آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  23 آذر ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

تقوای الهی در همه ی ابعاد و زوایای زندگی لازم است ، حتی رعایت تقوا در به کار گیری هر یک از اعضاء و جوارح ما لازم و ضروری است . یکی از اعضاء و جوارح ما که واقعا باید نسبت به آن احتیاط کنیم و تحت کنترل خودمان قرار بدهیم ، زبان است . زبان یک عضوی از بدن ماست که به فرمایش امیرالمومنین (ع) : زبان یک جرم کوچکی دارد ( از نظر ظاهر ) اما چه گناهان بزرگی که از زبان سر نمی زند !

جرائم و گناهانی که از زبان سر می زند جرائم بسیار بزرگ است و به خاطر حتی یک جرم زبانی انسان خدایی ناکرده جهنمی می شود و کما اینکه بعضی اوقات به خاطر یک استفاده درست از زبان ما را بهشتی خواهد کرد . اگر زبان کنترل بشود و در راه درست استفاده شود بهترین عضو انسان است و اگر زبان کنترل نشود و گناه کند بدترین عضو انسان می شود . ممکن است از هر یک از عضوهای بدنمان زبان و گوش و چشم و دست و پا و ... گناه کنیم اما راحت ترین گناه به واسطه ی زبان صورت می گیرد و این اهمیت زبان و در عین حال خطر آن را می رساند .

در یک روایت داریم که هر روز صبح خطاب به هر یک از اعضاء بدن  ( دست و پا و گوش و چشم و...) سوال می شود چه وضعیتی دارید ؟ می گویند ما خوب هستیم اگر زبان بگذارد ! خداوند عالم یکی از بزرگترین نعمتهایی که به ما عنایت فرموده زبان است ولی برای این زبان هم دروازه ای (دو لب) قرار داده است . این دروازه نباید هر جا  و هر زمان باز بشود و هر سخنی را به زبان آورد و این نشان می دهد که باید همواره زبان کنترل بشود و الا انسان بیچاره می شود . چه بسا به خاطر یک کلمه ی گناهی که بر زبان جاری می کنیم از رحمت خدا بی بهره بشویم و از درگاه الهی دور بمانیم . بعضی از علمای اخلاق 20 الی 30 و یا بیشتر از جرائم و گناهان زبان را بیان کرده اند از جمله غیبت که متاسفانه برای بعضی ها خیلی راحت شده ، دروغ ، قسم دروغ ، شهادت دروغ ، ( در بعضی از موارد باید زبان گشود و حقیقت را بیان کرد و در بعضی موارد هم نباید گواهی و شهادت دروغ بدهیم ) ، فحش و ناسزا و دشنام ، استهزا و مسخره کردن ، سخن چینی و نمامی ( مسئولین نیز در این زمینه باید دقت لازم را داشته باشند که هر کسی اگر هر چیزی را گفت نباید به سادگی باور کنند و بپذیرند چرا که عده ای هستند که می خواهند رنگی کنند و از جایگاه شما سوء استفاده کنند و این ضد تقوا و اخلاق است ) شایعه سازی ( متاسفانه این روزها در فضای مجازی چه اراجیفی بعضی از مردم تحویل جامعه می دهند ، چقدر تهمت می زنند فلانی خورد و برد و جنایت کرد و ... و عده ای به همین سادگی این مطالب را برای ده ها گروه می فرستند و همه جا پر می شود و با آبروی مسلمان و یک سیستم و دستگاه بازی می شود و شایعه پراکنه می شود . این فضای مجازی اگر چه قابل استفاده های درست هست ولی برای بعضی ها برای تقوا مثل یک سم مهلک می باشد ، همه ی ما باید حواسمان باشد که چه می نویسیم و پخش می کنیم و روی چه حسابی بعضی ها را تمجید و بعضی ها را تکفیر میی کنیم ؟ همگی باید جواب گو باشیم هم در این دنیا و هم در قیامت )

در عین حال این زبان یک نعمتی است که خداوند در اختیاز همه ی ما قرار داده و می توانیم با آن عبادت خدا کنیم ، نماز را با زبان ادا می کنیم ، دعا را با زبان بیان می کنیم ، اصلاح بین دو نفر را با زبان خیر انجام می دهیم ( بین زن و شوهر و بین دو فامیل که اختلاف دارند را با یک زبان خیر اصلاح می کنیم ) ، امر به معروف و نهی از منکر ، هدایت گری جامعه ، خواندن قرآن همگی از برکات زبان می باشد .

 

یکشنبه 8 ربیع الثانی و 25 آذر ماه مصادف است با ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع) این امام بزرگوار که ابالحجه و ابالمهدی می باشد که پیشاپش تبریک و تهنیت عرض می کنیم میلاد این امام فرزانه و بزرگوار را و امیدواریم  این فرصت های موالید اهل بیت توفیقی برای معرفت افزایی ما نسبت اهل بیت عصمت و طهارت باشد .

 

سه شنبه 10 ربیع الثانی و 27 آذر ماه مصادف است با وفات یکی از بزرگ بانوان تاریخ اسلام جناب فاطمه معصومه (س) یک شخصیتی بسیار والا و بالایی که در هجران و فراق برادر امام رضا (ع) که از مدینه به خراسان آورده شد  ، بعد از چند ماه ، طاقت و تحمل دوری برادر را نمی کند و راه سخت و دور و پر خطر را از مدینه تا خراسان برای دیدار دوباره برادر حرکت می کند و در منطقه ساوه مریض می شود و این مریضی به دلیل این بوده است که حاکم وقت ساوه به دستور خلیفه عباسی جلوی راه حضرت و همراهان  که 600 الی 700 نفر بوده اند را می گیرد و خلیفه احساس خطر می کند که اگر این جمعیت به خراسان برسد و در کنار امام رضا(ع)  قرار گیرند برای او خطر خواهد داشت و لذا در وسط راه آنها را متوقف کنند و درگیری پیش می آید و تعدادی از همراهان به شهادت می رسند و در اثر همین سختی ها بی بی فاطمه معصومه (س) مریض می شود و خود ایشان توصیه می کنند که من را به قم ببرید و با سفارش ایشان حضرت را به قم می برند و در جایی که الان بعنوان بیت النور می باشد 17 و 18 روز در آنجا دوران بیماری را طی می کند و به ملکوت اعلی می پیوندند و وفات می کنند در حالی که برادر را زیارت نکردند و بعد هم مردم قم با عزت و افتخار بانوی بزرگوار را در باغ بابلان در همین جای کنونی به خاک می سپارند و این جا یک خورشید تابانی برای آیندگان می شود و مثل یک مغناطیسی بزرگان را دور خود جمع می کنند و الان ام القراء عالم تشیع قم و به مرکزیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) می باشد .

 

همچنین سه شنبه 27 آذر ماه مصادف است با شهادت دکتر مفتح این اندیشمند متفکر مجتهد اسلامی و روحانی عالم ربانی که با حضورش در دانشگاه طلیعه شد برای پیوند حوزه و دانشگاه و لذا این روز را بعنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیدند . وحدت حوزه و دانشگاه برکات و دستاورد های بسیار زیادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت تامین استقلال ، پیشرفت و عزت علمی و معنوی کشور دارد . اجرای مطلوب برنامه ها ، حاکمیت قانون گرایی ، ارائه چهره خدمتگذار از دولت اسلامی و بسته شدن راه بر عناصر نفوذی و تربیت نسل اندیشمند و انقلابی و دانش آموخته و متعهد به مبانی دینی و اسلامی را وحدت حوزه و دانشگاه همواره می کند . حوزه و دانشگاه قوه ی عاقله برای یک مملکت هستند و در تصمیم گیری ها ، در دانش افزایی ، در پیشرفت های علمی و حتی معنوی یک مملکت تاثیر گذار باشد .

 

نکته دیگر در خصوص مذاکرات یمنی ها با به اصطلاح اعتلاف سعودی ها است ، مردم مظلوم و فقیر یمن با دست خالی اما با توکل بر خدا و با وحدتی که داشتند الحمد الله تا به حال توانستند توفیقات بسیار زیادی را کسب نمایند ، چهار سال قبل که وهابی های خبیث جنایتکار و کودک کش به یمن حمله کردند تصورشان این بود که سه الی چهار روز و نهایت در طی چند هفته یمن و انصار الله از پای می افتد و ما بر امورات یمن مسلط می شویم ولی الآن چهار سال است که اعتلاف عبری – صهیونیستی – سعودی دست به دست هم داده اند برای شکستن مقاومت انصارالله یمن و مردم ولی هنوز موفق نشده اند و نهایتا مجبور شدند پای میز مذاکره بنشینند که شاید بتوانند به خیال خودشان آبرو مندانه از این باتلاق یمن خارج بشوند . مذاکرات متعددی انجام شد که البته معمولا سعودی ها کارشکنی می کنند ولی انشالله نتیجه نهایی این مذاکرات که البته اخیرا هم نتایج خوبی کسب کرده اند این باشد که رسوایی سعودی ها و شکست آمریکایی ها را در منجر گردد .

 

نکته آخر تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت کشور که نکات بسیار مهمی را بیان کردند از جمله باز خوانی نقشه راه آمریکا برای مقابله با ملت ایران و رسالت خواص ، معظم له بیان نمودند که آمریکایی ها هر ترفندی را به کار بردند از جمله جنگ نظامی ، جنگ اقتصادی ، جنگ رسانه ای و الان جنگ اقتصادی را به اوج رساندند ولی بحمدالله تا کنون نتوانستند ، قبلا اعلام کرده بودند که تابستان داغی را برای مردم ایران در 97 ما خواهیم ساخت و به قول حضرت آقا امسال ( از لحاظ سیاسی ) یکی از بهترین تابستانهای ما بود و تیر آنها مجدد به سنگ خورد و درست است که آمریکایی ها تمام سناریوهایی که تا به حال اجرا کرده اند به شکست انجامیده ، وهابی ها و سعودی ها را آوردند تا جنگ نیابتی علیه ما اجرا کنند به شکست خوردند ، در تکنولوژی نظامی ما الحمد الله در منطقه حرف اول را می زنیم و به یک قدرت منطقه ای رسیده ایم و نفوذ منطقه ای که ایران پیدا کرده و هر چه آنها بیشتر تلاش می کنند باعث انزوای بیشتر آمریکایی ها و باعث نفوذ بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه ی خاورمیانه هستیم و این برای انها خیلی گران تمام شده و لذا شکست خوردند و مقام معظم رهبری در ادامه فرمودند اگر مراقب باشید ممکن است دشمن برای سال 98 نقشه کشیده باشد اگر چه نقشه ی دشمن لو رفته اما همه باید هوشیاری خودمان را حفظ کنیم زیرا آمریکا دشمن خبیث و مکار و حیله گر است ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال 97 جنجال کند اما مثلا برای سال 98 نقشه ای بکشد و مبادا دشمنی را که از در بیرون کردیم با غفلتی که دارید از پنجره وارد بشود .

خصوصا مسئولین محترم باید در راستای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مملکت نهایت تلاش خود را بکنند ، مسئولین در هر جا ، در شهر ها ، در روستاها ، در بخش ها تمام تلاششان برای رفع مشکلات رفاهی و معیشتی و رفع مشکل گرانی و امثال ذالک و بالا بردن ارزش پول ملی باشد تا خدایی ناکرده مشکل اقتصاد پاشنه آشیل ما نباشد برای ضربه خوردن از دشمن چون دشمن دیگر راهی ندارد جز اینکه تمرکز کرده بر مباحث اقتصادی .

 

امسال هم انشالله جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با عزت و با شکوه تر از سالهای قبل برگزار خواهد شد و مردم ایران با عزت و شکوه بیشتری در 22 بهمن جشن ملی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را برگذار خواهند کرد .

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما