پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 668
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۷ ۱۹:۰۰

امام جمعه موقت عالیشهر : انقلاب اسلامی ما پخته شده و به کمال رسیده است

  

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  30  آذر ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین بحرانی راد  امام جمعه موقت  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد:

همانا بندگان باید پروای از حضرت احدیت داشته باشند که هیچ چیزی از ذات اقدسش مخفی و مستور نیست ، و در روایت داریم که بترسید و تقوا پیشه کنید از خدایی که سر و علن برای او آشکار است .

موضوع خطبه این هفته در مورد اهمیت نماز مقدس و آئین عبادی سیاسی جمعه است . در منظر قرآن و روایات تاکیداتی نسبت به نماز مقدس جمعه شده است . پروردگار متعال در قرآن کریم مومنان را دعوت می کند به شتاب کردن برای ادای این فریضه ی واجب و دستور می دهد که ای مردم بشتابید برای احیاء این ذکر الهی و نماز جمعه چرا که در دو خطبه های این نماز که مشتمل بر ذکر و یاد خدا و بیان معارف دین و دو رکعت نماز از این نماز هم به جای نماز ظهر شما محسوب می شود . در روایات هم ما شاهدیم که ائمه اطهار تاکید کرده اند کسانی که به رفتن به این نماز جمعه از همدیگر سبقت و پیشی می گیرند و سعی می کنند قبل از دیگران در صفوف نماز جمعه حاضر بشوند در روز قیامت هم از سبقت گرفتگان و پیشی گیرندگان به سوی بهشت هستند .

در رواییات داریم که هنگامی که برای نماز جماعت به سوی مساجد می روید با آرامش بروید و قدم ها را کوتاه بشمارید اما برای نماز جمعه میفرمایند که بشتابید و با عجله برای احیاء این فریضه الهی بروید و نکته دیگر این هست که قرآن عزیز دستور می دهد در روز جمعه هنگام نماز جمعه از معاملات و دیگر کارهایتان دست بردارید و به سوی نماز جمعه بشتابید . نماز جمعه از خرید و تفریح روز تعطیل جمعه واجب تر است .

 امام باقر (ع) می فرمایند : اصحاب پیغمبر از روز پنجشنبه خودشان را برای حضور در نماز جمعه آماده و محیا می کردند . نکته دیگر در خصوص این مطلب است که قرآن نماز جمعه را از همه ی کارها و اعمال انسان برتر معرفی می کند .

از وجود مقدس رسول الله بیان شده است که هر کس نماز جمعه را که یک واجب الهی است از روی کوچک شمردن این واجب ترک کند ، خداوند کار او را به سامان نمی رساند و اعمال عبادی دیگر او را قبول نمی کند و لذا حج فقرا نماز جمعه است .

در روایات وارد شده است که ای انسانها بترسید و تقوا پیشه کنید از خدایی که اعضاء بدن شما را روز قیامت شواهد خودش و اعضاء جوارح بدن شما را لشکریان خودش و درون شما را دیدبان بصیر خودش قرار داده است و بترسید و حیا کنیم از خدایی که خلوت ما عیان پروردگار است .

امیرالمومنین (ع) فرمودند : ای مردم تقوای  الهی پیشه کنید که آن خدایی که شاهد بر اعمال شماست روز قیامت هم او حاکم بر اعمال ماست .

 

امروز جمعه 30 آذر ماه در آستانه ی شب اول دی ماه و آغاز فصل زمستان ، بلندترین شب سال هستیم که حدود یک دقیقه از دیگر شبهای این ایام طولانی تر است . این شب را در رسم و رسوم کشورمان ایران اسلامی معمولا جشن برگزار می کنند و این امر پسندیده ای می باشد ، از این جهت که فامیل دور هم جمع می شوند و صله رحمی صورت می پذیرد و کوچک تر ها به دیدار بزرگانشان می روند و امیدواریم این امورات صحیح و سالم را در برنامه های جشن شب یلدا خانواده ها مراعات کنند . امشب در این شب جشن و مهمانی دورهمی خانواده ها سعی کنیم یک مقدار از فضای مجازی که بلایی دامن گیر خانواده ها شده فاصله بگیریم و به دید و بازدید و صله رحم و احوال پرسی از هم و هدیه دادن به کودکان سپری کنیم و انشالله در مجالسمان ذکر و یاد خدا و بیان معارف دین و ذکر اهل بیت عصمت و طهارت باشد که این نشستن ما برایمان ثواب محسوب شود . نکند خدایی ناکرده دور هم جمع بشویم و مرتکب گناه و معصیت بشویم .

 

دوشنبه 3 دی ماه مصادف است با سالروز آغاز عملیات کربلای 4 در سال 1365 که جا دارد یاد و خاطره ایثارگران ، رزمندگان و جانبازان و آزادگان و مخصوصا شهدای عزیز و گلگون کفن این عملیات را گرامی بداریم و به روان پاکشان درود و سلام و صلوات نثار کنیم .

 

سه شنبه 4 دی ماه مصادف است با سالروز تولد حضرت عیسی مسیح در سال اول میلادی یعنی 622 سال قبل از هجرت پیغمبر و چهارشنبه 5 دی ماه مصادف است با شهادت استاد کامران نجات اللهی یکی از اساتید دانشگاه در جریان تحصن استادان دانشگاه که توسط عوامل رژیم منحوس پهلوی در سال 1357 در آغازین روزهای انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل شدند و این روز همچنین بعنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلاهای طبیعی نامیده شده است .

 

مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج خودشان حدیثی را از وجود اقدس پیامبر در باب اثرات و تبعات اخروی ریاست این دنیا مطرح کرده اند و خلاصه این حدیث این است که در روز قیامت رئیسی که بر مردم ریاست کرده است اما هدفش برای خدا نبوده ( کاری را برای رضای خدا انجام نداده) روز قیامت در حالی که دست های او به گردن با زنجیر بسته شده او را وارد عرصه ی محشر می کنند . مقام معظم رهبری در این باب فرمودند که اگر قبول مسئولیت با نگاه تکلیف گرایی و توجه به امور اخروی باشد مطمئنا آثار و برکات زیادی را برای جامعه اسلامی به بار دارد .

 

کم کم در آستانه آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و بعضی از افراد و نمایندگان محترم برای رسیدن به پست های دنیایی به تعبیر مقام معظم رهبری خودشان را می کشند و اگر چنانچه از طرف شورای محترم نگهبان صلاحیت عزیزی تائید نشود خودشان را به آب و آتش می زنند و چه قدر پولها خرج می کنند و یا اگر زمانی کسی رای نیاورد ادعا کند در انتخابات تقلبی صورت گرفته است ! اینها همه نشان از بی تقوایی و رسیدن برای این پست های دنیایی زودگذر هست .

مسئولی که با قصد اخلاص قدم بر می دارد و از راس تا کوچکترین روستاها که بعنوان دهیار و یا شورا قدم برای مردم بر دارد عبادتی بالاتر از خدمت به خلق نیست ، رضایت پروردگار در گرو رضایت خلق الله است . و جا دارد در اینجا از تمامی مسئولین عزیز در شهر عالیشهر تقدیر و تشکر کنم که خدماتی ارزشمند به مردم شده است ، اگر چه ما نیاز داریم در این شهر عالی شهر کارهای عمرانی و کارهای اقتصادی و کارهای فرهنگی بیش از پیش باشد . جا دارد تقدیر و تشکر کنیم از عزیزان شورا و شهرداری که زحمت کشیدند چند پروژه را به بهره برداری رساندند و امیدواریم نواقصات برخی از این پروژه ها انشالله با تدبیر مسئولین شهر برطرف شود . 

 

جا دارد انتصاب برادر عزیز و بزرگوارمان جناب آقای کمالی را به سمت ریاست محترم ستاد نماز جمعه عالیشهر تبریک عرض کنم و انشالله در هفته ی آینده مراسم در حضور مردم برگذار خواهد شد و همچنین جا دارد از زحمات ، تلاش ها و مساعی برادر بزرگوار خودم جناب آقای بنجویی که قریب به 8 سال ریاست این ستاد را از ابتدای نماز جمعه عالیشهر تا کنون عهده دار بودند و کارهای بسیار بزرگی را در انجام و برگذاری این فریضه انجام دادند تقدیر و تشکر کنم .

 

باید خدمت همه ی عزیزان عرض کنم که انشالله از هفته ی آینده نماز جمعه شهر عالیشهر در مسجد حضرت علی اکبر (ع) دانشگاه آزاد همان محل برگزاری نماز عید سعید فطر برگزار خواهد شد و عزیزانمان در شهرداری هم زحمت کشیدند و یک دستگاه اتوبوس را بعنوان سرویس رایگان جهت ایاب و ذهاب نمازگزاران محیا کرده اند که از ساعت 15/11 در کنار مساجد شهر دوستان را به محل برگزاری نماز جمعه خواهد برد .

 

نکته آخر در خصوص دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از خانواده های معظم شهدا با اشاره به برخی تحرکات و اقدامات دو ساله ی اخیر آمریکایی ها به ویژه در وضع تحریم های ظالمانه و همگانه ی کشور عزیزمان ایران و کمک به دشمنان و کسانی که با ایران دشمنی کردند نقشه های دشمن را نقشه های لو رفته خواندند . ایشان تاکید کردند که هدف دشمنان ما و آمریکایی ها این بود که به وسیله ی تحریم ها و به وسیله ی خروج از برجام اقدامات ضد امنیتی و ترور در کشور ما دو دسته ای و اختلاف گروه ها و جناح ها ایجاد کنند  و عده ای جوانان را به خیابان ها بکشانند و اسم آن تابستان را تابستان داغ بگذارند که بحمد الله به فضل الهی و به کوری چشم دشمنان این تابستان امسال یکی از بهترین تابستانهای 39 ساله ی انقلاب اسلامی ایران شد . مقام معظم رهبری با اشاره به بیداری و بصیرت ملت ایران مسئولین را به تلاش بیشتر توجه کردن به جوانب تاکید کردند و فرمودند که اگر چه نقشه دشمن لو رفته است اما باید بدانیم آمریکا دشمن حیله گر و مکار همیشگی ماست که ما باید هوشیاری خودمان را حفظ کنیم که چه بسا با این تحرکات و اقدامات ناچیزی که در سال 1397 داشته است بخواهد ما را فریب بدهد و به فرموده آقا شاید اینها می خواهند در 1397 جنجال به پا کنند که نقشه را برای سال 1398 بکشند و لذا معظم له هم مردم و هم مسئولین را متوجه ساخته است .

 

دشمنان ما در جنگ اقتصادی و معیشتی مردم که شاید فتنه بزرگ فتنه ی اقتصادی باشد اکثریت قریب به اتفاق مردم را درگیر مشکل کرده است و دوم در جنگ روانی و رسانه ای که دشمنان ما راه انداخته اند بگویند که گرانی ها ، تورم و این وضع بازار بر اساس تحریم کلی آمریکاست ، در حالی که این گونه نیست ، مسئولین ما اذعان دارند که تحریم ها فقط 20 درصد علت گرانی در کشور ماست  و حضرت آقا نیز فرمودند که بیشترین علت و عامل گرانی ها و فشار بر مردم داخلی است لذا دشمن ما کور خوانده است و ما به فضل الهی در آستانه ی چهل سالگی این انقلاب اسلامی که یک پدیده ی عظیمی در قرن شده است وجود داریم و در فرهنگ دین ما چهل سالگی نشانه ی کمال و نشانه ی پختگی است و انقلاب ما پخته شده است و به کمال رسیده است و به فضل الهی و به همت مردم و مسئولین انشالله در شروع مراحل جدید انشالله موفق و پیروز هستیم تا این پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران که یادگار شهدای ماست به دست با کفایت مقام معظم رهبری به دستان با کفایت مهدی صاحب الزمان (عج) انشالله تحویل داده شود .

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما