پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 681
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۵۷

امام جمعه موقت عالیشهر : تجربه های 40 ساله ی انقلاب ما چراغ راه آینده کشور عزیزمان ایران اسلامی است

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  21 دی  ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین بحرانی راد  امام جمعه موقت  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

  

 همانا رعایت تقوای الهی انسان را به مقامات عالیه در این دنیا و در عالم آخرت می رساند . تقوا مدال افتخاری است که روز قیامت بر گردن انسانهای مومن و متقی انداخته می شود .

در آستانه ی ولادت با سعادت بزرگ پرستار دشت کربلا ، آئینه ی تمام نمای زهرا  ، زینت پدر حضرت زینب کبری (س)  هستیم و تبریک و تهنیت عرض می کنم این عید بزرگ را به همه ی شما عزیزان نمازگزار و امیداورم خداوند متعال ما را از محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرار بدهد .

روانشناسان قائل هستند که شخصیت هر انسانی با سه عنصر شکل می گیرد ، اول محیط ، دوم وراثت و سوم تربیت ، اگر بخواهیم این مثلث سه ضلعی را در زندگی حضرت زینب (س) مورد بررسی قرار بدهیم متوجه می شویم که اولا وراثت در زندگی حضرت زینب (س) از پدری که خود زینت عرش است ، مادری که خود افتخار همه ی کائنات و علت وجود همه ی عالم است و دختری که تربیت یافته ی پیامبر اکرم و چند سالی در محضر امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) و بالاترین مربی زینب (س) مادر بزرگوارش حضرت زهرای مرضیه (س) است که ایشان را از سنین کودکی برای صحنه های حساس در جامعه آماده کرده است و سومین عنصر از این مثلث سه ضلعی محیطی است که زینب (س) در آن محیط رشد کرده است ، محیط وحی و کانونی که پیامبر اکرم (ص) هر روز درب آن خانه می آمد و سلام بر اهل آن خانه می کرد ، زینب (س) در محیطی بزرگ شده است که جبرئیل امین بدون اذن به آن خانه قدم نگذاشته است ، محیطی که 18 آیه از سوره انسان در آن خانه بر قلب نازنین رسول الله نازل شده است ، محیطی که جریان کساء در آن خانه اتفاق افتاده است . این مثلث سه ضلعی در زندگی این بانوی بزرگوار و الگوی صبر و بصیرت  اتصال به وحی و به عالم ملکوت است . هنگامی که مادر محدثه باشد ، وقتی پدر اسدالله الغالب باشد باید هم دختری از این پدر و مادر متولد بشود که الگویی برای تمام انسانها چه مرد و چه زن باشد .

دکتر عایشه بنت الشاطی نویسنده ای اهل سنت یک کتابی دارد در مورد این بانوی بزرگوار با عنوان زینب قهرمان کربلا ، در این کتاب می نویسد که کسی در عالم غیر از حضرت زهرا (س) در صفات به پای این بانوی بزرگوار نمی رسد ، یک عالم بزرگواری در علم رجال کتابی دارد در احوال زنان محدثه زنانی که نقل کننده ی حدیث هستند و روایت را از امام نقل کرده اند ، به نام حضرت زینب (س) که می رسد می فرماید زینب و توچه می دانی که زینب کیست ؟ زینب همان یادگار فاطمه ای است که امام حسین (ع) با آن عظمت در ظهر عاشورا خطاب می کند به خواهر که ای زینب در نماز شبت حسین را فراموش نکن ، شخصیت بزرگواری که امام سجاد (ع) زین العابدین (ع) او را عالمه ی بدون معلمه خطاب کرده است . کسی که دو دهه عمرش را در کنار حسنین (ع) و در تحت تربیت این دو امام همام قرار داشته است .

یکی از بارزترین صفات در زندگی این بانوی با کرامت صفت رضاء و تسلیم در برابر امر الهی است . این صفت رضاء و تسلیم اوامر و قضاء و قدر الهی بزرگترین ارزش در زندگی زینب کبری (س) است که در شب معراج پیامبر عظیم الشان از خداوند می پرسد بالاترین ارزش برای بندگان نزد تو چه چیزی است و خداوند می فرماید رضاء و تسلیم در برابر اوامر خداوند بودن . اگر همه ی عالم را انسان داشته باشد ، همه ی منصب ها و ثروت ها و دارایی ها را شخصی داشته باشد اما خدا از او راضی نباشد هیچ ارزشی برای انسان ندارد و این رضایت پروردگار هم بدست نمی آید مگر با رضاء و تسلیم بودن عبد در مقابل پروردگار

پیامبر اکرم (ص) از خداوند عالم پرسیدند که نشانه ی رضایت تو از بندگانت چه چیزی است ، خداوند فرمودند که ای حبیب من اگر من از بنده ام راضی باشم سه چیز در زندگی او قرار میدهم ، اول شکر آگاهانه ، دوم قرار دادن یاد خدا در زندگی و سوم محبتی که انسان هیچ کسی را بر من خدا ترجیح ندهد .

 

شنبه 22 دی ماه مصادف است با سالروز تشکیل شورای انقلاب توسط مرحوم امام خمینی (رض) و همچنین فردا مصادف است با 5 جمادی الاول ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) آئینه ی تمام نمای زهرا (س) که این روز بزرگ را بعنوان روز پرستار نام گذاری کرده اند و جا دارد هم تبریک عرض کنیم خدمت جامعه ی پرستاران و بهیاران کشور و کسانی که در مراکز درمانی 24 ساعته خالصانه خدمت به خلق الله انجام می دهند و مخصوصا پرستاران نمونه و با تقوا برادران و خواهرانی که در مرکز جامع سلامت شهر عالیشهر و همچنین مرکز بهداشت روستاهای اطراف عالیشهرو همه ی عزیزانی که در خانه هایشان پرستار بیماری هستند که زحمت می کشند تشکر و قدردانی داریم . الگوی تمام پرستاران ما حضرت زینب کبری (س) می باشد .

 

دوشنبه 24 دی ماه مصادف است با تعیین مقام معظم رهبری بعنوان امام جمعه ی پایتخت کشورمان که از سال 1358 توسط بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران مرحوم امام (رض) تا کنون امام جمعه شهر تهران مقام عظمی ولایت می باشد و دیگر ائمه جمعه موقت این بزرگوار را یاری می رسانند .

نحوه ی عملکرد مقام معظم رهبری در این جایگاه خطیر و حساس الگویی شده است متناسب با نماز جمعه ی شایسته و در تراز نظام مقدس اسلام که در کشور عزیزمان ارائه گردیده است . نماز جمعه یکی از عبادات مهم عبادی و سیاسی است که احیاء و برگزاری این نماز مقدس از دستآورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است . نماز جمعه اگر سه هدف را دنبال کند در تراز نماز جمعه ی اسلامی قرار می گیرد ، اول خضوع ، دوم شجاعت و رهبری گروه و سوم بصیرت و مقابله با فتنه ها و صلابت در بیان خطبه ها که حقا و انصافا مقام معظم رهبری هم رحماء بینهم با دوستان و اشداء علی الکفار با دشمنان انقلاب و نظام مقدس اسلامی است . نمونه بارز را اگر بخواهیم بیان کنیم آن خطبه ی مشهور و تاریخی حضرت آقا در یک هفته بعد از انتخابات سال 88 که با خطبه های روشن گرانه خودشان توانستند بساط آن فتنه ی عظیمی که دشمنان خارجی با کمک دشمنان داخلی سالها طراحی کرده بودند را در نطفه خفه و خاموش کنند . بصیرت را مقام عظمای ولایت با بیان خطبه های آن روز به جامعه ی اسلامی تزریق کرد که مردم با بصیرت به خیابان ها بیایند و در 9 دی ماه این فتنه را خاموش بسازند .

 

21 و 22 دی ماه یادآور شهادت شهدای مظلوم هسته ای ، شهیدان علی محمدی و شهید احمدی روشن هست که ترور این دانشمندان از پیش طراحی شده بود و سازمانهای جاسوسی غربی به ویژه سازمان موصاد اسرائیلی نقشه ترور این دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران را طراحی کرده بودند چرا که ایران هسته ای بزرگترین تهدید و ضربه برای دشمنان نظام مقدس اسلامی محسوب میشد . آنها یک هدف دارند و هدف آنها بی ثبات سازی ایران اسلامی است لذا اول دانشمندان ما را ترور می کنند ، بعد تحریم ها را علیه مردم ایران تشدید می کنند و بر مردم فشار وارد می کنند و مردم و خاصه عوام و خاصه جوانان را تشویق به شورش بر علیه نظام مقدس می کنند و لذا رهبری معظم انقلاب از آذر ماه امسال فرمودند و بارها تاکید کردند که آنها دارند برای ماه های آینده هم برنامه ریزی می کنند و ما انقلابی ها باید هوشیار باشیم . نیروهای انقلابی باید بیدار باشند ، مقام معظم رهبری ضمن هشدار به مردم و مسئولین برای ایجاد آمادگی در کشور و برای مقابله با فتنه ای که ممکن است بوجود آید ، برای خنثی سازی سناریو های جبهه استکبار تاکید کردند و بارها فرمودند که البته ما قوی تر از دشمن هستیم چرا که دشمنان ما تا کنون نتوانستند هیچ غلطی بکنند و از این به بعد هم به فضل پروردگار نخواهند توانست . اما ما نباید لحظه ای هم از توطئه ها و نقشه های شوم دشمن غافل بمانیم ، نباید میدان را برای دشمن آماده کنیم ، تجربه های 40 ساله ی انقلاب ما چراغ راه آینده کشور عزیزمان ایران اسلامی است و ما می توانیم به فضل پروردگار تضمین کننده ی استقلال کشور و راهگشای عبور از بحران های مختلف در آینده هم باشیم .

 

22 دی ماه در سال 1394 یادآور عملیات بزرگ و افتخار آمیز و غرور آفرین دستگیری 10 نفر از تفنگداران آمریکایی توسط رزمندگان غیور منطقه دوم دریایی سپاه و تیپ تکاوران حضرت امیرالمومنین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطراف جزیره فارسی را داشتیم که تبریک عرض می کنم و واقعا نشان از اقتدار ، عزت ، شهامت ، شجاعت و مردانگی این رزمندگان اسلام است . پاسدارن عزیزی که رهبری معظم انقلاب فرمودند کار شما بسیار به هنگام و بسیار به موقع بود و آمریکایی ها تنبیه شدند .

 

چهارشنبه 26 دی ماه مصادف است با سالروز فرار شاه معدوم در سال 1357 در پی ناتوانی اداره کشور بر اثر افزایش اعتراضات مردم و هوشیاری مرحوم امام (رض) ، شاهی که واقعا به فرموده حضرت امام (رض) نوکر ضعیف و زبون آمریکایی ها بود و برای ملت خودش ظالم و خاضع در مقابل بیگانگان بود . مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان در جمع مردم قم فرمودند که آمریکایی ها نمی شود بهشان اعتبار کرد ، نه به قول انها نه به وعده های انها ، نه تهدیدات آنها و نه امضای آنها نمی شود اعتنا کرد .

 

پنجشنبه 27 دی ماه مصادف است با شهادت شهید مظلوم شهید نواب صفوی ، شهید راه تشکیل حکومت اسلامی  که یاد و خاطره ی شهدای عزیزمان را گرامی می داریم و به روان پاکشان سلام و درود نثار می کنیم .

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما