پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 684
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۱۳

امام جمعه عالیشهر: آمریکا باطل است و نظام مقدس جمهوری اسلامی حق است و لذا این دو هیچ گاه در کنار هم قرار نمی گیرند.

((بسم الله الرحمن الرحیم))

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از روابط عمومی دفترامام جمعه آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  28  دی ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

همانا بهترین راه و رسم عبودیت و بندگی در پیشگاه پروردگار عالم مطیع و فرمانبردار پروردگار عالم بودن در هر صحنه ای از زندگی و هر جلوه ای از حیات ماست  ، اگر زندگی و حیات ما با خدا محوری ، خدا پرستی و خدا خواهی عجین بشود خیلی از مشکلات اخلاقی ، فرهنگی و سیاسی و حتی اجتماعی و خانوادگی های ما به شرط مراعات تقوای الهی برطرف خواهد شد .

در آستانه ی شهادت دردانه ی نبی اکرم (ص) ، پاره ی تن رسول الله ، ام الائمه ، زوجه امیرالمومنین (ع) حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) قرار گرفته ایم و شایسته است که در حد توانمان نسبت به ساحت مقدس این ناموس خلقت و لیله القدر اهل بیت عصمت و طهارت زهرای مرضیه (س) معرفتی پیدا کنیم چرا که هر آنچه ما معرفتمان نسبت به اهل بیت و به ویژه حضرت صدیقه طاهره (س) بیشتر بشود راحت تر می توانیم سبک زندگی مان را مطابق زندگی فاطمی قرار بدهیم . ما اگر بخواهیم حضرت صدیقه را بشناسیم و نسبت به این وجود مقدس معرفت پیدا کنیم گر چه بر اساس بعضی از روایات وجود فاطمه (س) لیله القدر است و همه کس نمی دانند که چیست و فقط خدا می داند و همچنین زهرای اطهر نیز رسیدن به معرفت آن بانوی بزرگوار بسیار سخت است و زهرا را فقط خدا شناخته است که خالق اوست و پیامبر و امیرالمومنین (ع) چون وجود بسیار با برکت و ارزشمندی است و دری در دریای ولایت و امامت می باشد .

از آیات قرآن ، روایات و احدایث و سیره ی نبوی و علوی ما می توانیم بخشی از وجود با برکت زهرا را مورد شناسایی قرار بدهیم . خداوند عالم به پیغمبر دستور می دهد که ای پیغمبر به مردم بگو که من از شما اجر رسالت نمی خواهم به جز محبت و مودت نسب به نزدیکان من که همه ی مفسرین منظور از قربی را زهرا اطهر می دانند چون که نزدیک ترین فرد نسبت به پیغمبر می باشند . تنها چیزی که پیامبر از مردم می خواهد این است که ای مردم با زهرای من و فرزندان زهرا خوب باشید ، مودت نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت داشته باشید ، در حق آنها ظلم ، بدی و اهانت نکنید ، بی حرمتی به فرزندان زهرا نشود . عظمتی که پیامبر خدا در مورد زهرا (س) ترسیم و بیان می کند این است که فرمودند : ای مردم می دانید که دختر من کیست ؟ دختر من فاطمه سیده و سرور و بزرگ تمام زنان دنیا و آخرت است ( تمام زنان اولین و آخرین است ) و پاره ی تن من است ، نور چشمان من است . پیغمبر دو چیز را بعنوان نور عین برای مردم معرفی کرده است که ما اگر این دو نور عین پیغمبر را خوب توجه کنیم و در زندگی به آن عمل کنیم و دستور پیغمبر نسبت به این دو نور عین را رعایت کنیم خیلی از گرفتاری هایمان حل می شود . نور چشم من در نماز است ، نماز معراج مومنی است ، نماز به انسان عزت می دهد ، نماز نماد بندگی انسان به درگاه خداست ، نماز عروج انسان به سوی خداست و در باره ی زهرای اطهر (س) هم می فرمایند : زهرا (س) نور چشم من است . جالب است که هر دوی این نور چشمان پیغمبر اگر ما خوب توجه کنیم و حرمت این دو را نگه بداریم دنیا و آخرتمان آباد خواهد بود . زهرا روح من است که در میان کالبد من قرار گرفته است و زهرا یک حوریه ای است که خداوند او را به شکل انسان تبدیل کرده و در این دنیا قرار داده است و بعد پیامبر فرمودند : خدا با غضب زهرا (س) غضبناک می شود ، با خشم زهرا خشمگین می شود و با رضایت زهرا هم راضی می شود . فردای قیامت که فرا می رسد از عرش الهی ندا می آید که ای مردم سرها را پائین بیاندازید و چشم ها را فرو بندید چون زهرا (س) دختر محمد (ص) قرار است از پل صراط عبور کند و این تکریمی است که خدا برای زهرا (س) طراحی کرده است ،تشریفات نورانی و معنوی است که برای عبور زهرا از پل صراط قرار داده است . امیرالمومنین (ع) فرمودند که بخدا قسم هیچ وقت من زهرا را خشمگین نکردم و من هیچ گاه او را مجبور به کاری نکردم تا زمانی که زهرا در کنار من بود و زنده بود من او را ناراحت نکردم و او هم من را ناراحت و خشمگین نکرد . بانوان باید بیشتر دقت کنند که زن باید در منزل برای مرد چگونه باشد و زهرا چگونه بوده است ، امیرالمومنین (ع) فرمودند که وقتی من نگاه به جمال زهرا می کردم غم و غصه ها و گرفتاری های من برطرف می شد . امام عسکری (ع) در حدیثی می فرمایند : همه ی ما ائمه معصومین حجت های خدا بر خلق هستیم اما بدانید که جده ما فاطمه (س) حجت خدا بر ماست . امام عصر (عج) فرمودند : دختر پیغمبر برای من اسوه و الگو و نمونه هست ، زهرا نه فقط برای زنان مسلمان و زنان پیرو اهل بیت بلکه امام زمان (عج) فرمودند که زهرا برای من هم اسوه و الگو است . الگوی ولایت مداری ، الگوی عبودیت و بندگی پروردگار عالم ، الگوی ساده زیستی و تمام خوبی هایی که یک انسان کامل باید داشته باشد در وجود حضرت فاطمه ی زهرا (س) بود .

 

شنبه 29 دی ماه بعنوان روز غزه نام گذاری شده است ، غزه نماد مقاومت و پیروزی مسلمانان و مردم مقاوم فلسطین بر ماشین جنگی خبیث و نحس رژیم اشغال گر صهیونیستی است که واقعا در حال مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است اگر چه فشارهای بسیار زیادی بر روی عزیزان این منطقه غزه وجود دارد اما با کمال رشادت و مقاومت ایستادگی می کنند .

 

یکشنبه 30 دی ماه و 13 جمادی الاولی و روز شهادت حضرت زهرا (س) که انشالله مجالس عزای زهرا (س) را گرم نگه دارید چرا که مصیبتی که بر زهرا (س) وارد شد ، نتیجه اش عاشورا و کربلا شد . زهرا را زدند و مظلوم کردند تا حسین در کربلا مظلوم شد لذا من و شما که عاشق و دلداده ی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستیم و در ماه های محرم و صفر از جان برای حسین مایه می گذاریم بدانیم که مادر حسین (ع) زهراست و بدانیم که حسین (ع) چه اکرام و احترامی برای مادرش قائل است لذا انشالله حرمت ایام فاطمیه را نگه بداریم و مجالس و محافل فاطمیه را منعقد کنیم و هر آنچه که بتوانید انشالله مجالس عزای فاطمی را به شکوه هر چه تمام تر برگزار کنید .

 

دوشنبه 1 بهمن و 14 جمادی الاولی مصادف است با رحلت عالم فرزانه و محدث بزرگ مرحوم حاج شیخ عباس قمی (رض) که همه من و شما شیعیان معمولا با کتاب معروف مفاتیح الجنان مرحوم شیخ عباس قمی آشنا هستیم ، واقعا مرحوم شیخ عباس دارای شخصیتی است که به قول معروف دربهای بهشت را با کتاب های مفاتیح الجنان و صفینه البهار ، منازل الاخره و ... بر روی شیعیان باز کردند . این عالم فرزانه و بزرگوار بیش از 80 اثر را برای شیعه به یادگار گذاشته است . واقعا روح اخلاص و معنویت در وجود این عالم فرزانه موج می زند .

 

نکته بعد دستگیری مجری شبکه پرس تی وی سرکار خانم مرضیه هاشمی است که همه می دانیم این بانوی بزرگوار و فداکار که در اصل آمریکایی است و بعد از مسلمان و شیعه شدن این نام را بر خود می گذارد با شبکه بسیار تاثیر گذار پرس تی وی همکاری می کند و به بهانه های مختلف غربی ها و به ویژه آمریکایی ها می خواهند برای ایشان دردسر درست کنند ، قبلا هم شبیه این اتفاقات برای این بانوی بزرگوار رخ داده بوده است و اخیرا هم که برای دیدار برادرش که سرطان داشته است و بستری بوده از ایران ایشان با طی تمام مراحل قانونی عازم آمریکا می شود ولی آمریکایی ها او را دستگیر می کنند و با کمال بی حرمتی و بی احترامی او را مجبور می کنند که بی حجاب بشود و روسری را از روی سر بردار گر چه ایشان با تمام تلاش و همتی که دارد و با لباسی که در دست دارد سر خود را می پوشاند که این واقعا درسی برای برخی از بانوان و دخترانی است که متاسفانه خیلی رعایت حجاب را نمی کنند ولی ببینید که در مرکز کفر و زیر دست دشمن و آن هم یک زن آمریکایی الاصلی که مشرف به دین اسلام و آئین حقه تشیع شده این گونه از ارزشها و حجاب خودش دفاع می کند حتی به ایشان هیچ غذایی نمی دهند و او را مجبور می کنند که گوشت خوک بخورد و ایشان نمی خورد و اینها نشان از تناقض ادعاهای آمریکایی هاست که دم از حقوق بشر و آزادی بیان می زنند ! این یکی از نشانه های تناقض های بین افکار و اندیشه ها و عملهای آمریکایی هاست . بحث  رعایت حقوق بشر آمریکایی گوش فلک را پر کرده است ، اگر یک جنایتکاری که ده ها جنایت در یک کشور انجام داده است ، با ناموس مردم تعرض و تجاوز کرده و ده ها نفر را کشته است فرض کنیم در ایران اعدامش کنند داد و فریاد اینها بلند می شود که حقوق بشر را رعایت نکرده اید .

 

نکته ی دیگر در خصوص هواپیمایی است که از ارتش حامل چند تن گوشت از کشور قرقیزستان بود که وارد کشور شد و یک نوع خدمتی بود که ارتش برای جامعه انجام می داد متاسفانه در اثر سانحه ای که رخ داد چند نفر از بهترین خلبان ها و نیروهای عزیز ما از بین رفتند که هم تسلیت عرض می کنم و هم امیداوریم دیگر چنین اتفاقاتی در کشور رخ ندهد که این نیروهای خوب و ارزشی ما از دست بروند .

 

در دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مردم قم به مناسبت 19 دی ماه معظم له در آن سخنرانی بسیار راهبردی و کلیدی نکات بسیار مهم و ارزشمندی را بیان کردند از جمله اشاره فرمودند به خصومت آمریکا و اینکه چرا آمریکا دست از سر نظام جمهوری اسلامی بر نمی دارند و مدام مشغول ضربه زدن و توطئه کردن هستند . مقام معظم رهبری اشاره کردند که برخی به اشتباه در علت خصومت آمریکا از ملت حرف هایی را می زنند و مطالبی را بیان می کنند که فرمودند بعضی ها به نظر من خودشان را به نفهمی می زنند . کسانی که این جور ادعا می کنند اشتباه می کنند ( کسانی که ادعا دارند به دلیل مرگ بر آمریکا گفتن این کشور بر علیه ما جریح می شود ) قیام ملت ایران واکنش به اقدامات خصمانه ی خود آمریکا بوده است . انقلاب ما به دلیل جنایات آمریکا بود . شاه که نوکر و سگ زنجیری آمریکایی ها بود ، رضا خان که سگ زنجیری انگلیسی ها و آمریکایی ها بود ، چرا آن همه بلا بر سر رضا خان آوردند و در خود زمان شاه هم آنقدر جنایت کردند ، آن زمان که شعار مرگ بر آمریکا نبود ، خود انقلاب ما و اینکه شاه را بیرون انداختند به خاطر مداخله های آمریکا بوده است ، ده ها هزار مستشار را در شریان های حیاتی سیاسی ، فرهنگی و نظامی ما گذاشته بودند که حتی شاه ایران اختیاری از خودش نداشت .

دوما اگر انقلاب و مواضع امام و ملت سبب دشمنی آمریکاست چرا در مورد کشور ویتنام که مرگ بر آمریکا هم نمی گفتند و مواضع ایی که ما داریم را نداشت چرا آمریکایی ها این همه جنایت در آن کشورکردند ؟ هیروشیما و ناکازاکی چه مشکلی داشت ؟

نکته سوم روحیه ی استکباری آمریکاست ، مستکبر همیشه می خواهد بالا باشد ، همیشه می خواهد که مردم زیر دستشان باشند ، تمام دنیا به غیر از خودش ضعیف باشد تا بتواند حکم رانی کند و چون مردم ایران در مقابلشان ایستادند و نمی خواهند بپذیرند این همه آزار و اذیت و تحریم می کند . همواره حق و باطل در مقابل هم هستند و اگر حق ، حق باشد هیچ گاه تن به باطل نمی دهد و باطل هم همیشه در پی نابودی حق است پس آمریکا باطل است و نظام مقدس جمهوری اسلامی حق است و لذا این دو هیچ گاه در کنار هم قرار نمی گیرند.  

 

نکته آخر در خصوص شهر عالیشهر چند تذکر و مواردی را بیان می کنم ، درخواست می کنم از نماینده محترم مجلس ، بالاخره نماینده های محترم هنگامی که می خواهند رای بگیرند مرتب به شهر ها و روستاها سر می زنند و اخلاص و ارادت را نشان می دهند و می گویند که ما نوکر همه ی شما هستیم ومی رویم که خدمت گذار شما باشیم ، ولی هنگامی که به مجلس راه پیدا می کنند مردم را فراموش می کنند ، من الان درخواستم از جناب آقای خدری نماینده محترم منطقه بوشهر – دیلم و گناوه این است که نه شب و یواشکی روز روشن در حضور مردم حضور پیدا کنند و بگویند که تا بحال برای مردم چه کار کرده اند ؟ مردم ما توقع زیادی ندارند ، مردم ما مردمی نجیب ، فهیم و قانع هستند ، ای آقای نماینده تشریف بیارید با این مردم صحبت کنید ، جناب آقای خدری یک وقتی که از قبل هماهنگ بشود و همه در جریان باشند را برای شهر عالیشهر تعیین کنید که تمام مسئولین شهر حضور داشته باشند و همچنین تمام مدیران کلی که مرتبط با شهر عالیشهر هستند و می توانند گره ای از مشکلات عالیشهر را برطرف سازند را با خودشان بیاورد و در یک جلسه حرف های مردم را بشنوید و در همان جا از مدیران و مسئولین درخواست کنید که این مشکلات را برطرف سازند . ای آقای نماینده چشم بر هم بزنید دوره ی چهار ساله تمام می شود و شما برای شهر عالیشه چه کرده اید ؟   

نکته بعدی من از جناب آقای استاندار درخواست می کنم که شما که نماینده تام الاختیار دولت در استان هستید و جاد دارد که تشکر و قدردانی کنم از اینکه سفرهای شهرستانی دارید و مدیران و مسئولان را جمع می کنید و در حد توان مشکلات را برطرف می سازید ولی من از استاندار درخواست دارم که این است که برای شهر عالیشهر به صورت ویژه نگاهی داشته باشید ، شهر عالیشهر زیرمجموعه شهرستان بوشهر است و مبادا تحت الشعاع مرکز استان قرار بگیرد و به فراموشی سپرده شود ، لذا از جناب آقای استاندار این تقاظا را دارم که زحمت بکشند و روزی را برنامه ریزی کنند و به شهر عالیشهر تشریف بیاورند و هم بازدید میدانی داشته باشند از مشکلات و گرفتاری های زیاد مردم و هم اینکه شهر عالیشهر مجموعه ای از تمام مردم استان می باشد و اگر اقای استاندار خدمتی به شهر عالیشهر کند در واقع به همه ی مردم استان خدمت کرده است در ضمن با توجه به اینکه شهر عالیشهر و حوزه پیرامونی آن گورکات و منطقه اطراف عالیشهر هستند اگر هر گونه خدمات و نعماتی بیاید این عزیزان که بیش از 50 هزار نفر هستند بهره مند می شوند .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما