پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 692
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۵۸

درخواست امام جمعه محترم عالیشهر از مسؤلین در خطبه های نماز جمعه 12 بهمن 97 جهت رفع مشکلات و معضلات شهر عالیشهر.

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم عالیشهر در خطبه های نماز جمعه 12 بهمن ماه نکاتی را در جهت رفع مشکلات شهر عالیشهر این چنین بیان داشتند : 

خطاب به فرماندار محترم و مسئولین محترم شهرستانی و استانی این است که شهر عالیشهر معضلات و مشکلات بسیار زیادی دارد که خود مسئولین می دانند و نیازی به تکرار نیست . جناب آقای فرماندار و مسئولین محترم برخی از مشکلات شهر عالیشهر واقعا کار جهادی لازم دارد و باید فورا حل بشود . من می دانم و در جریان هستم که هم آقای استاندار ، فرماندار و مسئولین برای رفع این مشکلات و موانع تلاش می کنند اما یک سری کارهای فوریتی است که علی رغم عدم امکانات و منابع که خود خبر دارم اما در عین حال برای رفاه و آسایش این مردم با مدیریت جهادی باید انجام گیرد . در خصوص بحث فاضلاب که واقعا زشت است من هر بار در خطبه های نماز جمعه بیان کنم ، زیر پوست این شهر بوی گندیده ایست که واقعا همه را مشمئز کرده است . خواهش می کنم فکری بشود ، حداقل در این 8 سالی که نماز جمعه در عالیشهر برگزار شده است آقایان می گویند در دست مطالعه است ، چه خبر است این مطالعه ؟! واقعا فکری کنید ، کی می خواهد عملیاتی بشود ؟ البته این مشکل اساسی که از همان روز اول می بایست مشکل کانال کشی و فاضلاب را برطرف می کردند و یک شهر جدید باید از همان ابتدا دارای زیرساختهای عقلایی و متوازن باشد ولی متاسفانه به هر دلیل ، قبلی ها کوتاهی کردند و نتوانستند اما اکنون شما دوستانی که مسئول هستید یک فکری برای بحث فاضلاب عالیشهر کنید .

نکته دوم در خصوص آرامستان شهر است ، یک شهر با جمعیتی بیش از 23 هزار نفر یک آرامستان ندارد ، دوستان در شرکت عمران و وزارت راه و شهرسازی ، شهرداری هر چه سریع تر تکلیف آرامستان را روشن کنید . مرتب دوستان در این خصوص به ما مراجعه می کنند . یکی از عوامل ماندگاری در شهر وجود آرامستان است .

نکته سوم در خصوص حمل و نقل شهری می باشد که من از آقای کردگار عزیز مدیر محترم اتوبوسرانی تقدیر و تشکر می کنم همچنین از دوستان شورا و شهرداری عالیشهر نیز تقدیر و تشکر می کنم که پیگیر بودند ، در روزهای ابتدایی چند دستگاه اتوبوس نو و کولر دار برای عالیشهر آوردند ولی آیا همان ماشین ها در مسیر است؟ گاهی اوقات دوستان می گویند که وظیفه ی ما نیست که عالیشهر و چغادک را پشتیبانی کنیم ، واقعا آقای فرماندار تکلیف ما را روشن کنید یک اتوبوسی که 100 نفر را سوار می کند اگر اتفاقی بیافتد چه کسی جوابگو است ، مردم در این مورد گله مند هستند . در خصوص حمل و نقل درون شهری و تاکسی نیز ما مشکل داریم . انشاالله دوستان تدبیر کنند و هر چه سریع تر مشکل حل بشود .

مشکل دیگر در خصوص برق می باشد ، دوستان در اداره برق با شورا و شهرداری شرکت عمران همکاری کنید . واقعا بعضی از کوچه های ما تاریک خانه است . یک تلاش جهادی کنید و مشکل تاریکی کوچه ها و معابر را هر چه سریع تر حل کنید .

آقای استاندار ، آقای فرماندار و مسئولین محترم ، یکی از مشکلات مهم شهر عالیشهر بیکاری جوانان است ، فکری برای اشتغال جوانان عالیشهر انجام دهید ، یک شهرک صنعتی و کارگاهی را ایجاد کنید تا اشتغال برای جوانان بوجود آید ، 23 هزار نفر انسان در این شهر زندگی می کنند و حداقل 1000 جوان جویای کار وجود دارد . اینها کجا باید بروند ؟ شما مسئول هستید و باید برنامه ریزی کنید .

در خصوص امکانات ورزشی یک زمین بزرگ درست و حسابی ورزشی برای شهر نیاز است و در زمینه مباحث بهداشتی و درمانی هم مشکلاتی وجود دارد . در مورد قطار شهری که یک خوابی بود بعضی وقت ها بعضی ها دیدند و خود مسئولین این طرح را دادند ، اگر امکان دارد وزارت و شهرسازی این پروژه قطار شهری را عملیاتی کنند که اگر راه بیافتد هم مشکل شهر عالیشهر و روستاهای اطراف حل می شود و هم از لحاظ پدافند غیر عامل برای مرکز استان بسیار بسیار مفید است . اگر خدایی ناکرده اتفاقی بیافتد یکی از راه های گریز از مرکز استان می تواند شهر عالیشهر باشد .

 

در پایان عرض کنم که هر امکانات و برنامه ای که در شهر عالیشهر ضمن اینکه بیش از 20 هزار نفر از مردم شهر عالیشهر بهره مند خواهند شد ، 10 الی 12 روستا اطراف شهر عالیشهر هم از جمله از امکانات بهداشتی ، ورزشی و رفاهی این شهر استفاده خواهند نمود .

باز هم از همه ی تلاش ها و مساعی مسئولین تقدیر و تشکر می کنم و از دوستان شورای شهر عالیشهر نیز خواهش می کنم که با برادری و، دوستی ،  با رفاقت و با وحدت برای رفع مشکلات شهر عالیشهر تلاش کنید ، برنامه ریزی کنید و از امکانات استفاده کنید و از همکاری جناب آقای فرماندار و مسئولین محترم استفاده کنید و تلاش کنید در کنار شهردار محترم و شرکت عمران همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات شهر را برطرف سازیم .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما