پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 697
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۲۲:۳۰

انقلاب ما انقلابی اصیل و بر اساس معیارهای توحیدی است

انقلاب ما انقلابی اصیل و بر اساس معیارهای توحیدی است

به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ویژه برنامه جشن انقلاب مدارس در مدرسه حافظ شهر عالیشهر با حضور حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم و مسئولین شهر برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم ضمن خوش آمدگویی و تبریک ایام الله دهه فجر از بر پایی این مراسم تشکر کردند و یاد و خاطره همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و یاد و خاطره معمار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و همه کسانی که در راه عزت و سربلندی و اعتلای نظام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایثارها و از خود گذشتگی ها نشان دادند را گرامی داشت.

امام جمعه عالیشهر در جمع دانش آموزان مدرسه حافظ بیان داشت که قبل از انقلاب و زمان شاه کلاً آنچه که بر جهان حاکم بود دو قطب داشت یکی غرب به سرکردگی آمریکا و دیگری شرق به سرکردگی شوروی سابق که هر کشوری برای بقا باید به یکی از این دو وابسته می شد و این وابستگی برای هر جامعه ای با خفت و خاری همراه است و شاه ایران هم وابستگی کامل به آمریکا داشت امام امت سال 42 این اندیشه غربی و شرقی را غلط خواند و شعار استقلال و آزادی را سر داد و مردم ایران بر همین اساس با قبول این تفکر و اندیشه های امام راحل فریاد استقلال خواهی زدند و جمهوری اسلامی در چنین روزهایی یعنی 22 بهمن سال 57 به پیروزی نهایی رسید.

حجت الاسلام هاشمی در ادامه گفت که استکبار جهانی  یعنی آمریکا از بعد از انقلاب چهل سال است علیه ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی توطئه کردند و ما را اذیت کردند و این انقلاب ما که به اینجا رسیده به همین راحتی نبوده و شدید ترین محاصره های اقتصادی را لحاظ کردند و همه اینها برای شکست نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ایشان ایران را تنها کشور مستقل جهان توصیف کرد و اظهار داشت ایران تنها کشوری است که صد در صد مستقل است. در کشور مصر ، لیبی و تونس انقلاب شد و هیچ نتیجه ای نداشت و انقلابشان را مصادره کردند تنها انقلابی که از روز اول روی پای خود ایستاد و هنوز هم انقلابی و تفکر انقلابی دارد انقلاب اسلامی ایران است همه اینها از تلاش و همت مردم و مسئولان و به رهبری مقام معظم رهبری و توکل برخدا بدست آمده است.

امام جمعه عالیشهر در مورد مشکلات امروز کشور بیان داشت که ما ادعا نمی کنیم که توانستیم تمام معیارهای انقلاب اسلامی را رعایت کنیم بعضی از مسئولین و مدیران کوتاهی و کم کاری انجام می دهند ولی اصل نظام جمهوری اسلامی پا بر جاست و انقلاب ما انقلابی اصیل و بر اساس معیارهای توحیدی است و اگر اشکالی هست از من و امثال من است که خطا ها و اشتباهاتی می کنیم.

در آخر حجت الاسلام هاشمی توصیه هایی به دانش آموزان داشتند و از آنها خواست که مهمترین وظیفه ای که دارند علم آموزی و کار مطالعاتی و پژوهشی است و با این کار ها دانش اموزان فعلی مدیران آینده خواهند بود و انشاءالله در آینده نواقص مدیران فعلی را بر طرف کنند و در این راه همه ما تلاش کنیم برای سرافرازی و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران.انشاءالله 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما