کد خبـر : 716
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۹:۱۲

امام جمعه عالیشهر : امروز دشمنان تمام ابزارشان را برای ازبین بردن نظام جمهوری اسلامی بکار برده اند ، ما نیز باید هر چه داریم برای مقابله با دشمن به کار ببریم

((بسم الله الرحمن الرحیم))

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از محراب عالیشهر آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 24  اسفند  ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :


انسان باید در زندگی تقوای الهی در همه ی ابعاد از جمله تقوای سیاسی ، خانوادگی ، اقتصادی و اخلاقی را داشته باشد . در گفتارش ، کردارش ، رفتارش ، نیاتش ، در شراکتش و محل کسب ، در ارتباط با مردم و خانواده همه تقوا لازم است و معیار را باید خدا محوری قرار بدهد .

در آستانه 13 رجب میلاد با سعادت مولود کعبه ، امام عارفان و عابدان ، امام زاهدان حضرت امیرالمومنین (ع) هستیم لذا در این خطبه اول دین داری را از نگاه امیرالمومنین (ع) بیان خواهیم کرد . ملاکهای دین و دین داری را از نظر گاه شخصی که خود بعد از پیغمبر در درجه عالی دین داری و دیانت بوده است .

شاخصه ی اول دین داری معرفت است . رکن دین ، خدا شناسی است ، دین یعنی اعتقاد به خدا ، غیب الهی ، نبوت و امامت که همگی به پروردگار عالم وصل است بنابراین دین دار واقعی باید ابتدا معرفتش را افزون کند چون هرچه معرفت الهی بالاتر رود دین داری انسان هم بالاتر می رود و دین مستحکم خواهد شد . گاهی اوقات به دلیل اینکه معرفت و شناخت به دین نداریم مواردی که جزء دین می باشد را کم اهمیت می دهیم اما برعکس یک سری افکار و اندیشه هایی که دین آنها را رد می کند ما بعنوان یک واجب دینی عمل می کنیم . بعنوان نمونه در مراسم فاتحه بعد از اینکه میت را غسل و کفن کردیم باید به فکر بدهی های آن باشیم و اگر نماز و روزه قضایی بر گردن دارد را انجام بدهیم نه اینکه مقدار زیادی میوه رنگارنگ بر سر قبر میت بیاوریم که هیچ روایتی در این زمینه وجود ندارد . در عروسی ها آنچه که دین   می خواهد محبت بین زن و شوهر است ، انچه که دین میخواهد این است که ازدواج سالم بدون گناه ، معصیت و با ذکر و یاد خدا برگزار بشود .

دومین شاخصه ی دین ترک گناه و معصیت است ، ملاک دین از منظر امیرالمومنین (ع) مخالفت با هوای نفس است . معیار دین این است که انسان خود محور ، خودخواه و خود بین نباشد . ما بعضی اوقات اهل بیت را برای خودمان و نه برای اهل بیت می خواهیم ، دین و اسلام را برای خودمان نه برای دین و اسلام می خواهیم . گاهی اوقات ما دین را فدا می کنیم تا حزب ، گروه و یا تشکیلات خودمان باقی بماند . ملاک دین مخالفت با هوای نفس است ، منیت و خودخواهی را باید کشت .

سومین شاخصه دین داری عمل صالح است، معیار و ملاک دین داری عمل صالح و نه هر عملی است . عمل باید مطابق و موازین با معیار های دین باشد .

چهارمین شاخصه دین داری اهتمام به واجبات است ، کسی که می خواهد دم از دین بزند و متدین باشد باید به واجبات الهی همت ورزد و اهمیت بدهد . مگر می شود انسان مومن نماز بخواند و روزه بگیرد ولی خمس اموالش را ندهد ؟ دینی که نماز و روزه را واجب کرده خمس را هم واجب کرده است .

پنجمین ویژگی دین داری از منظر امام علی (ع) صدق و امانت است ، باید با هم راست باشیم و پشت سر هم صحبت نکنیم . چقدر در روز ما غیبت هم می کنیم ! الان هم که متاسفانه بعضی ها از فضای مجازی چقدر سوء استفاده برای خراب کردن و نابود کردن افراد می کنند .

ششمین شاخصه دین ، فدا کردن دنیا برای دین است نه دین برای دنیاست ، فداکردن خودمان برای اباعبدالله (ع) هست نه اباعبدالله (ع) برای ما ، ما نباید امام حسین (ع) و ابوالفضل (ع) را بار خودمان هزینه کنیم ! بلکه باید خودمان را برای انقلاب و دین هزینه کنیم .

کسی که دم از دین می زند باید تعادل بین خشم و رضا داشته باشد و در هنگام خشم نباید حرف بدی بر زبان جاری کند و تصمیم نابخردانه نگیرد . انسان متدین از مردم آزاری پرهیز می کند و با آبروی مردم بازی نمی کند .

 

13 و 14 و 15 ماه رجب مصادف است با ایام البیض و ایام اعتکاف که انشالله عزیزان از این فرصت استفاده کنید و کسانی که می توانند در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کنند خوشا به حالشان و کسانی هم که نمی توانند در اعتکاف شرکت کنند اگر در حد توان برای تامین افطاری و سحری معتکفین کمکی کنند قطعا در ثواب معتکفین شریک خواهند بود .

در شبهای قبل یک همایش بسیار با شکوه و با عظمت و به یاد ماندنی در شهر عالیشهر برگزار شد و آن هم یادواره شهدای ناوتیپ 13 حضرت امیر (ع) که در دوران جنگ واقعا یاد و خاطرات زیادی را همه ی رزمندگان در کل استان از این ناوتیپ داشتند و شهدای گمنام شهر عالیشهر بود که الحمد الله این مراسم با زحمات و تلاش بسیار زیاد و شبانه روزی عزیزان در منطقه دوم دریایی و به ویژه تیپ 214 حضرت امیر (ع) ، بسیجیان عالیشهر و مردم خوب و مومن شهر عالیشهر برگزار شد و با استقبال بسیار خوب مردم در شهر عالیشهر و روستاهای همجوار

مواجه گردید که الحمد الله ظهور فرهنگ ایثار ، شهادت و ولایتمداری بود . من لازم می دانم که از همه ی دست اندرکاران این همایش بزرگ تقدیر و تشکر کنم که یک کار فرهنگی بسیار ارزشمندی را انجام دادند .

 

اعطاء نشان عزتمند فرماندهی کل قوا به سردار سرافراز و پیروز اسلام سردار سلیمانی و آن هم نشان ذوالفقار صورت گرفت که واقعا حق هم همین بود که نشان ذوالفقار بر سینه مرد سترگ معاصر و تاریخ انقلاب اسلامی زده شود و این نشان  بالاترین نشان نیروهای مسلح در کشور است که به ایشان اهداء شد و مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: خداوند به ایشان اجر دهد و تفضل کند و زندگی ایشان را با سعادت و عاقبت ایشان را با شهادت قرار دهد البته نه حالا ، هنوز جمهوری اسلامی سالها با ایشان کار دارد اما بالاخره آخرش انشالله شهادت باشد . این اهداء نشان بازتاب بسیار بسیار زیادی در داخل و در خارج داشت . این نشان نشانه ای از پاسداشت و حفاظت رزمندگان سپاه قدس ایران ، قهرمانان حزب الله لبنان ، دلاور مردان حشد الشعبی عراق ، غیور مردان حشد الوطنی سوریه ، دلیرمردان سپاه فاطمیون افغانستان ، غیورمردان سپاه زینبیون پاکستان و همه ی لشکریان اسلام که سالهای سال به ویژه در این سالهای حکومت ننگین داعش در سوریه و لبنان و عراق بود که البته زیر نظر فرماندهی کل این ها یعنی سردار سلیمانی مجاهدت ها کردند و این نشان یک تکریمی بود که مقام معظم رهبری نه تنها از سردار سلیمانی بلکه از همه ی شهدای مدافعان حرم و از تمام رزمندگان مدافعان حرم در این تشکیلاتی که نام برده شد بود .

 

مدافعان حرم مقاومت را به جایی رساندند که امروز وقتی رئیس جمهور ایران به عراق می رود هم رسما و هم علنا با عزت وارد عراق می شود و مورد استقبال همه ی گروه های عراقی قرار می گیرد در حالی که غربی ها ، ابری ها و عربی ها عصبانی می شوند که چه شده است ، ما بیش از 7 تریلیون دلار در منطقه خرج کردیم ولی الان سود آن ، عزت و اقتدارش را ایران می برد . رئیس جمهور ما با عزت و افتخار وارد عراق می شود ولی رئیس جمهور آمریکا به صورت مخفیانه و چراغ خاموشی وارد عراق می شود و این نتیجه خون شهدای مدافعان حرم و نتیجه رشادت های سردار سلیمانی ها و رزمندگان مدافعان حرم می باشد .

 

یکشنبه 26 اسفند ماه و 10 ماه رجب مصادف است با رحلت یادگار امام حاج سید احمد (رض) این انسانی که واقعا جایگاه و شخصیت خود را حفظ کرد و حتی بعد از امام با کمال اخلاص دو زانو در مقابل مقام معظم رهبری نشست و اظهار وفاداری و ولایتمداری نمود و امیدواریم سایر خاندان امام نیز همین روش را که احمد آقا در زندگی داشت اتخاذ کنند تا به نفع همه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود . همچنین دهم رجب مصادف است با میلاد با سعادت امام جواد (ع) جوانترین امام که در سال 195 هجری در مدینه به دنیا آمدند و انشالله تبریک و تهنیت عرض می کنیم و در مراسمات جشن هم میلاد امام جواد (ع) و هم میلاد امام علی (ع)  شرکت کنیم و سالمان را امسال با نام علی (ع) به پایان برسانیم و انشالله سال 98 را هم با نام قهرمان کربلا حضرت زینب کبری آغاز خواهیم کرد .

 

پنجشنبه اول فروردین مصادف است با عید نوروز که از برکات ایام عید نوروز و سنت های حسنه ای مثل دید و بازدید استفاده کنید  و همچنین در ایام عید رسیدگی به ایتام و فقرا در این وضعیت بسیار سخت اقتصادی را فراموش نکنید که اینها هم در ایام عید شادی را ببینند .

 

نکته آخر دیدار نمایندگان خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری در روزهای قبل بعد از پایان اجلاسیه بود که نکات بسیار مهمی را معظم له بیان نمودند که چند نکته مهم و اساسی از این بیانات عبارتند از :

1 – پرهیز از غفلت ذکر و یاد خدا که ما هر چه داریم از یاد خدا داریم پس انسان هیچ وقت نباید مغرور بشود ، هر قدرتی ، هر ثروتی ، هر مکنتی و هر سلامتی می باشد همگی از خداست .

2 – ضرورت بسیج حداکثری نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمن می باشد . الان دشمن تمام ابزارش ، همه ی نیروها و قدرتش را گذاشته است برای از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی و ما هم باید هر آنچه داریم برای مقابله با دشمن بگذاریم .

3 – مرزبندی با دشمن بسیار لازم است . باید مشخص شود که بعضی ها با غرب هستند و یا با نظام جمهوری اسلامی و افراد در داخل به بهانه ی اختلاف نظر با هم دشمنی نکنید و هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید . جناح ها و قشر ها به جان هم نیافتید که دشمن همین را می خواهد . بیان سخنان نادرست در رابطه ی با حضور ایران در منطقه کمک به نقشه دشمن است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share