پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 732
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱

امام جمعه عالیشهر : کارگر ایرانی محور اصلی تحقق شعار رونق تولید ملی است

 

بسم الله الرحمن الرحیم

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 30  فروردین  ماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد:

 

 

 انسان باید در همه ی مراحل و ابعاد زندگی تقوای الهی را رعایت کند و مراعات حلال و حرام خداوند را بکند که هدف تمام انبیاء الهی و ائمه معصومین این بوده است که مردم را به سمت و سوی خدا ببرند و در زندگی سعادتمندانه قرار بگیرند .

 

در آستانه ی نیمه شعبان میلاد سراسر خیر ، برکت و نور حضرت ولی الله الاعظم حجت ابن الحسن العسکری (عج) قرار گرفته ایم و این یک فرصت است تا ما که خود را از منتظران آن ولی خدا قلمداد می کنیم با زندگی حضرت ولی عصر (عج) بیشتر آشنا بشویم و هم معنای انتظار حقیقی و واقعی را برای خود در زندگی پیاده کنیم .

 

روز نیمه شعبان روز امید است ، امید به ظهور منجی و کسی که زمین را با آمدن خودش پر از عدالت و قسط خواهد کرد و البته این امید مخصوص ما شیعیان نیست بلکه تمام مسلمانان و حتی پیروان همه ی ادیان امید به منجی دارند منتهی هر کسی تصور خاصی از منجی دارد . تصور و برداشت ما شیعیان از منجی دوازدهمین امام و وصی پیامبر خدا مهدی آل محمد (ص) می باشد . معنی صحیح انتظار یکی امید می باشد یعنی انسان منتظر با شوق و امید حرکت می کند ، انتظار یعنی امید به آینده ، امید به بهبود اوضاع ، امید به بهتر شدن و امید به اجرای عدالت حقیقی و پایدار در جامعه ، دل گرمی مومنین به آینده و آماده بودن ، کسی که منتظر است باید آماده هم باشد . امید به آینده در عین حالی که از وضع موجود راضی و قانع نباشیم ، این وضعی که جامعه ما دارد باید خیلی بهتر از این باشد تا برای ظهور منجی عالم بشریت آماده شود . ما در انتظار عدالت ، قسط ، عدل و دادیم پس باید خودمان هم در راه عدالت قدمی برداریم ، چرا ظلم کنیم در حق همسایه ، برادر و خواهر مومنم چرا ظلم کنیم در حق یتیم ، چرا ظلم کنیم در حق همکار و دوست و رفیقمان ، ما که دم از انتظار می زنیم ، انتظار یعنی عدالت ، آمدن امام زمان (عج) یعنی عدالت ، ما در خانواده چقدر عدالت را رعایت می کنیم ، اگر رئیس و مسئولی در اداره هستیم چقدر عدالت را رعایت می کنیم ؟ ما باید با معنای انتظار سنخیت داشته باشیم .

به قدرت پروردگار عالم امام زمان (عج) بر این عالم سیطره دارد و اگر چه ظاهر نیست اما همواره حاضر است .

وظائف ما شیعیان در دوران غیبت عبارتند از :

1 – دعا برای ظهور حضرت ، خود امام زمان دستور داده اند که شما برای فرج ولیعصر (عج) زیاد دعا کنید چرا که فرج من فرج شماست . امام زمان که ظهور کنند گرفتاری ها ، سختیی ها ، بی عدالتی ها ، ظلم ها ، ستم ها و حق خوری ها نابود و برچیده می شود .  

2 – در کنار دعا باید خودمان هم قدم برداریم ، تقوای الهی پیشه کنیم و گناه نکنیم ، در جامعه منتظر باید روز به روز گناه کمتر بشود نه اینکه بیشتر بشود . آیا در جامعه کنونی ما گناه و معصیت روز به روز کمتر می شود یا پناه بر خدا بیشتر می شود ؟

3 – نا امیدی از شیوه های مدیریتی حاکمان امروزی ، الان ما سازمانی داریم به نام سازمان ملل ، این سامان به نفع چه کسانی دارد کار می کند ؟! قطعنامه ها برای کی صادر می کند ؟! در جایی که ظلم و ستم هست به جای اینکه ظالم را محکوم کند متاسفانه به ضرر مظلوم رای می دهد و اقدام می کند .   

4 – دعوت به دین خدا ، اگر ما منتظر فرج هستیم چقدر برای احیاء دین خدا ، احیاء نماز و زکات و امر به معروف و نهی از منکر تلاش کرده ایم ؟

5 – هم دل شدن دوستان ، در دوران غیبت اگر ما واقعا منتظر امام زمان (عج) هستیم جامعه مهدوی جامعه ای است مملو از صفا و صمیمیت و برادری و یک دلی ( مگر می شود دو برادر و خواهر مومن دم از فرج بزنند و با هم مدت ها قهر باشند ؟) در جامعه مهدوی صله رحم باید رشد کند .

الان نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای حکومت مهدوی است و برای این ایجاد شده است که این انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت ولیعصر (عج) باشد پس ما چقدر برای حفظ و اعتلای این انقلاب کمک کرده ایم ؟   

 

یکشنبه 1 اردیبهشت ماه نیمه شعبان مصادف است با میلاد با سعادت منجی عالم بشریت که در سال 255 از هجرت در شهر مقدس سامرا امام عصر (عج) در شب نیمه شعبان به دنیا آمدند این آخرین ذخیر الهی و بقیه الله آمد تا انشالله جهان آماده انقلاب و رستاخیز عمومی عدالت گستر باشد . من توصیه می کنم که همه ی ما از این فرصت نیمه شعبان استفاده کنیم . این روز همچنین بعنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نیز نامگذاری شده است . واقعا از اول انقلاب تا به حال در تمامی عرصه ها خصوصا در عرصه امنیت برادران اطلاعات تلاشهای چشم گیر داشته و خواهند داشت و واقعا اگر نبود تلاش های این عزیزان در کنار تلاش های برادران سپاه ، ارتش ، بسیج و نیروی انتظامی  این امنیت را که داریم نداشتیم و این امنیت مرهون تلاش ها و عملیات بسیار سری و پیچیده سربازان امام زمان (عج) می باشد .

 

من توصیه می کنم روز نیمه شعبان را جشن بگیریم ، جشن بزرگ نیمه شعبان جشن ولادت امام زمانمان می باشد ، همه ی ما منتظر قدوم مبارکشان هستیم و باید در مجالس جشنی که برگزار می شود شرکت نماییم و حداقل کاری که می توان انجام داد این است که روی سردرب خانه هایمان هر کدام یک پرچم به نشانه ی ولایت و محبت امام زمان (عج) بزنیم که این خود یک نشانه برای آماده شدن جهت ظهور حضرت ولیعصر (عج) می باشد . احیاء شب نیمه شعبان نیز بسیار ثواب و شرافت دارد . زیارت ابی عبدالله الحسین (ع) در شب نیمه شعبان ، خواندن دعای کمیل و دعاهای دیگری که در این شب وارد شده است .

 

دوشنبه دوم اردیبهشت ماه مصادف است با سالروز تشکیل نهاد ارزشمند ، مقدس و تاثیر گذار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان مرحوم امام خمینی (ره) در سال 1358 ، این روزها همگی دیدیم با حماقتی که ترامپ کرد الحمد الله همه ی احزاب و گروه ها و اقشار مردم نسبت به سپاه اظهار محبت کردند و این هم خود یکی از نماد های عزت و عظمت این نهاد انقلابی است . اکنون سپاه به مرحله ای رسیده است که توانسته اعتماد ملت های منطقه را نسبت به نیروهای مقاوت و همچنین نسبت به خود نهاد مقدس سپاه پاسداران برانگیزد ، در سیلی که اخیرا اتفاق افتاد مردم دیاله عراق فقط در پاسخ قدردانی از سپاه پاسداران و ملت ایران 75 هزار دلار برای کمک به سیل زدگان جمع آوری و ارسال کردند که این یک قلم از کمکهای خالصانه ی مردم عزیز عراق به مردم ما بود و این به کوری چشم دشمنانی که سعی می کنند ایرانی ها را نسبت به عراقی ها و بالعکس بد بین کنند ولی الحمد الله همه دیدیم در جریان مقاومت و جریان سیل چطور مردم عراق  و ایران برادرانه در کنار هم قرار گرفتند و مردم عراق پاسخ دفاع جانانه مقاومت و سپاه از کشور عراق در جریان این سیل دادند و این نشان دهنده ی این است که دشمن در ایجاد اختلاف بین مردم ایران و عراق ناکام مانده است .  

 

سه شنبه 3 اردیبهشت ماه مصادف است با شهادت سپهبد قهرمان سپهبد قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 که مظلومانه به دست گروه منحرف فرقان به شهادت رسیدند که این هم نشان دهنده عزت و عظمت ارتشیان ماست که در سایه ولایت مداری خود مورد حقد و کینه ی دشمنان قرار گرفته اند .

 

پنجشنبه 5 اردیبهشت ماه مصادف است با آغاز هفته ی کار و کارگر ، کارگر ایرانی محور اصلی تحقق شعار رونق تولید ملی است . دین اسلام همیشه سعی دارد فرهنگ کار را با اهمیت دادن به جایگاه کارگر نهادینه کند و جامعه را از تن آسایی و مصرف گرایی بازداشته است ، همه باید کار و تلاش کنند و به سمت تولید و اشتغال هدایت شوند . اسلام بعنوان مکتب نجات بخش و تعالی بخش جامعه از هر قشری ، قشر کارگر را دارای ارزش و حرمت بسیار بالایی می شناسد و ما مسلمانان مفتخریم که رهبر عزیز و عالیقدر اسلام محمد مصطفی (ص) با آن همه عظمت و جایگاه رفیعی که دارد خم می شود و دست کارگر را می بوسد ، این یعنی که آقایان کارفرما ، آقایان پیمانکار ، آقایانی که عزیزان کارگر زیر دست شما دارند کار می کنند قدر این کارگر ها را بدانید ، پاسخ گویی به نیازها و مطالبات کارگران و امنیت شغلی مناسب برای کارگران باید لحاظ بشود .

 

در شهر عالیشهر عزیزان کارگر و پاکبانان و فضای سبز ما چه کارگرانی که از سوی شرکت عمران و یا شهرداری کسوت مقدس کارگری را دارند باید کارفرمایان قدرشان را بدانند ، حقوق کارگر نباید پایمال بشود ، یک رئیس و مسئول اگر یک ماه حقوقش عقب بیافتد کلافه می شود و زندگی اش به هم می ریزد ، نباید کارگر بیچاره زحمت کشی که نه زبان فریاد دارد و قلم سخن گفتن و انشاء مطالب و فقط با اخلاص و وجدان کار می کند و کار نباید حقوقش سه و یا چهار و یا پنج ماه عقب بیافتد ، این ظلم به کارگر است . نباید حقوق کارگر و پاکبان به دلیل اختلافات بین پیمانکار و شهرداری و فلان شرکت و ... وجهه المصالحه بشود و این ظلم مضاعف است . حقوق کارگر را رعایت کنید ، کارگر باید ضمانت شغلی داشته باشد ، امروز این پیمانکار می آید و کارگران را بیرون می اندازد و فردا پیمانکار دیگری می آید و عده ای را اخراج می کند ، کارگران توپ فوتبال که نیستند ، کارگران زن و بچه دارند و روی همین اندک حقوق برنامه ریزی کرده اند و بدهی و وام و گرفتاری دارند . احترام و جایگاه کارگر باید حفظ بشود ، کارگری که پیغمبر دستشان را می بوسد باید این گونه وجه المصالحه اختلافات خود قرار بدهیم ؟! فردای قیامت چه جوابی خواهیم داشت ؟! در این جامعه با این همه گرانی و وضع سخت می خواهد زندگی کند . من توصیه و خواهش می کنم به هر طریقی که شده انشالله حقوق کارگران سعی کنید به موقع پرداخت کنید و ضمانت شغلی را برای این عزیزان در نظر بگیرد و باز هم توصیه می کنم بی خود کسی را اخراج نکنید و بیخود هم کسی را سر کار نیاورید ، با پارتی و فامیل بازی کسی را سر کار نیاورید . اگر کارگران کار نکنند کل شهر به هم می ریزد و شهر دچار مشکل می شود .

 

تشکر صمیمانه و خالصانه دارم از شرکت محترم عمران عالیشهر که امروز زحمت کشیدند و در برنامه ی میز خدمت حضور پیدا کردند . ستاد نماز جمعه افتخارش این است که روز های جمعه با مسئولین ادارات هماهنگی می کند تا تشریف بیاورند و از طرفی هم به مردم اعلام می شود که این چنین برنامه ای وجود دارد و اگر کسی مشکل و یا برنامه ای دارد را بیان کند و دیگر بیشتر از این کاری از دست ما بر نمیاد . ستاد نماز جمعه یک فرصتی را ایجاد می کند تا مردم مسائل و مشکلاتشان را با مسئولین مرتبط بیان کنند .

 

خواسته برخی از مردم این است که یک جلسه عمومی به غیر از میز خدمت برگزار بشود و دوستان شورا هر 5 نفر آنها حضور داشته باشند . نباید شهر فدای اختلافات اعضاء شورا بشود ، تا کی ؟!  من وظیفه ام گفتن و توصیه کردن است ، بعضی افراد می گویند که امام جمعه چه کار می کند چرا چیزی نمی گوید ، اگر خطبه های قبل من را نگاه کنید ، الان هم عرض می کنم آقایان شورا برادرانه در کنار هم بنشینید ، اختلاف شهر را عقب می اندازد ، اختلاف کار مردم را عقب می اندازد ، اختلاف تامین اعتبار را دچار مشکل می کند ، مثل 5 برادر در کنار هم بنشینید و در کنار شهردار و شرکت عمران و سایر ادارات برای رضای خدا کار کنید و اگر واقعا دلتان برای مردم می سوزد  اگر خدایی ناکرده خواسته های شخصی وجود دارد کنار بگذارید . این که نشد یک مصوبه را یکی امضاء می کند دیگری نمی کند ، یکی تائید می کند دیگری رد می کند ، مردم چه کار کنند و به کجا رو بزنند ؟! اگر مردم می گویند که جوابگو باشید خوب در مسجدی یا حسینیه ای بنشینید و یک جلسه عمومی برگزار کنید تا پاسخگوی مشکلات و خواسته های مردم باشید . البته مردم ما قدردان زحمات و تلاش های شورا و شهردار و شرکت عمران و سایر ادارات هستند ، بی انصاف نیستند اما خواسته ی مردم این است که انشالله این درخواست هایی که دارند با صبر و حوصله و برنامه  ریزی و مدیریت برآورده بشود .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما