پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 740
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۰۷

امام جمعه عالیشهر : از دوستان اداره برق شهرستان و استان تقاضا دارم که یک نهضت ایجاد روشنایی در شهر عالیشهر بوجود آورند

((بسم الله الرحمن الرحیم))

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند و به نقل از محراب عالیشهر آیین عبادی سیاسی نماز جمعه13  اردیبهشت  ماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد:

 خطبه اول

 

در آستانه ی ماه مبارک رمضان ربیع القرآن و مناجات قرار گرفته ایم و بهترین فرصت برای کسب تقوای الهی و نزدیکی به پروردگار عالم ماه مبارک رمضان است که اگر این فرصت ماه مبارک رمضان را هم از دست بدهیم دیگر معلوم نیست که چنین فرصت هایی در طول عمر ما بدست آید لذا انشالله برای ورود در ضیافت بزرگ و با برکت پروردگار عالم آماده و مهیا باشیم .

خطبه ی شعبانیه منصوب به رسول گرامی اسلام می باشد و در آخرین جمعه ماه شعبانی بود که پیغمبر این خطبه را برای مردم بیان کردند و در این خطبه هم مردم را هشدار و تذکر دادند برای آمادگی در ماه رمضان و هم بخشی از فضائل و برکات ماه مبارک رمضان را بیان نمودند که این خطبه به عنوان یک سند روایی ارزشمند هم اکنون در دست ماست .

 

امام علی (ع) فرمودند : پیامبر روزی از روزها که جمعه آخر ماه شعبان بوده است ما را مورد خطاب قرار دادند و این مطالب را بیان کردند : ای مردم حواستان را جمع کنید و بیدار باشید ( خداوند بار عام داده است و مومن و غیر مومن ، گناه کار و غیر گناه کار همگی می توانند در این ضیافت الهی حضور پیدا کنند چرا که این ماه ماه استغفار است ) ماه رمضان دارد می آید و به سمت شما اقبال کرده ، ماه رمضانی که پر از رحمت و مغفرت است ( با فضیلت ترین ماه های سال در میان تمام دوازده ماه سال ماه مبارک رمضان است ) ایام و روزهای ماه رمضان بهترین روزها و شب ها بهترین شبهاست و ساعات ماه رمضان بهترین ساعت هاست این ماه رمضان ماهی است که همه ی شما دعوت شدید برای ضیافت الهی ، خدا برای شما این بزرگواری را قرار داده و شما را دعوت کرده و این لیاقت و سعادت را خداوند به شما بندگانش داده و شما را دعوت کرده و بدانید ، نفسی که در ماه رمضان می کشید ثواب سبحان الله برای شما ثبت می شود ، در ماه های دیگر خواب یک امر مباحی است اما در ماه رمضان خواب شما هم برایتان ثواب دارد و خواب هم بعنوان یک عبادت برای شما ثبت می شود ، آن شرایطی که در ماه های دیگر برای قبولی اعمال وجود دارد ولی در ماه رمضان دیگر این شروط وجود ندارد و اعمال شما مقبول درگاه حق می باشد . به برکت فضای ماه رمضان دعای شما در این ماه مستجاب می شود پس ای مردم ماه رمضان را از دست ندهید ، ماه رمضانی که این قدر فضیلت دارد و دعای شما مستجاب می شود پس خدا را بخوانید اما با شرط نیت و قلب پاک و صادق ، حقیقتا اگر خدا را بخوانید ، خداوند هم شما را رد نمی کند .

 

در جواب این سوال که یا رسول الله اگر ما توفیق در این ماه داشتیم از خدا چه بخواهیم ؟ عمده ترین خواسته ی ما از درگاه ایزد متعال باید چه چیزی باشد ؟ پیامبر در جواب فرمودند از خدا بخواهید توفیق روزه به شما بدهد ( روزه داری قلب انسان را صفا می دهد ) و هم توفیق تلاوت قرآن پیدا کنید ( اگر ما در ماه رمضان اهل تدبر و تفکر و تلاوت قرآن نباشیم پس کی می خواهیم باشیم ؟ ) پیامبر اکرم سپس فرمودند آدم بدبخت و بیچاره کسی است که در ماه رمضان هم توفیق پیدا نکند و از رحمت و غفران خدا محروم بماند . شما ماه رمضان که تشنه و گرسنه می شوید به یاد تشنگی و گرسنگی روز قیامت بیافتید . در ماه رمضان صدقه بدهید ، به یاد فقرا و مساکین و همسایه ها هم باشید . کوچکتر ها باید در ماه رمضان به بزرگتر ها احترام بگذارند . کوچکترها را ترحم کنید ( زیاد سخت نگیرید ) ماه رمضان دور هم جمع بشوید و صله رحم کنید . ( مگر می شود انسان روزه بگیرد ولی با فامیلش هم قهر باشد ؟! این چه روزه و عبادتی است ؟!) در ماه رمضان زبانتان را کنترل کنید ، چشم هایتان را از حرام باز بدارید .

الان متاسفانه در این فضای مجازی خیلی می شود گناه کرد ، همچنان که خیلی هم می شود ثواب کرد و خوب استفاده نمود . همواره پرفایل و مطالبی که در فضای مجازی می گذاریم معنوی و خارج از گناه و معصیت باشد و به حرمت این ماه رمضان همه چیز زندگیمان را باید معنوی کنیم چرا که به منزله ی تمرین می باشد که دیگر گناه نکنیم ، یاد بگیریم که از طریق فضای مجازی با آبروی مردم بازی نکنیم ، یاد بگیریم که از طریق فضای مجازی عکس های مستهجن رد و بدل نشود ، چشم ها، گوش ها و زبانتان را کنترل کنید و توبه کنید ، همه ی ما بار گناه و معصیتمان سنگین است ، هر کس به اندازه ای ، دست های گداییتان را به سمت پروردگار عالم بلند کنید و در این ماه در مواقع نماز دعا کنید .

 

پیامبر اکرم در ادامه فرمودند : اگر هر کس از شما بتواند یک مومن روزه داری ( کاری به فقیر بودن هم ندارد حتی یک برادر مومنی که مشکل مالی هم ندارد ) را افطار بدهد که ثواب این کار به اندازه آزاد کردن یک بنده در راه خداست . در جواب به این سوال که همه ی ما نمی توانیم مومنی را دعوت کنیم و افطار بدهیم در جواب ایشان پیغمبر فرمودند در ماه رمضان ولو به اندازه یک دانه خرما و شربت آب خنک هم مومنی را افطار بدهید کافی است ( یعنی اینکه لازم نیست سفره های رنگارنگ و مفصل بگیرید ) پیامبر در ادامه فرمودند که هر آیه قرآن در این ماه رمضان به اندازه یک ختم قرآن ثواب دارد . اگر کسی نماز مستحبی بخواند خداوند او را از آتش جهنم نجات می دهد .

 

خطبه دوم

 

از دوستانمان در اداره برق و آب که امروز با هماهنگی ستاد نماز جمعه در برنامه میز خدمت جهت پاسخگویی به سوالات ، مسائل و مشکلات مردم حضور پیدا کردند تقدیر و تشکر می کنم و این نکته را یادآوری کنم هم به همشهریان و هم به مسئولین محترم برق و آب در شهر عالیشهر ، واقعیت مسئله این است که ما باید در مصرف برق و آب صرفه جویی کنیم ، متاسفانه با وجود اینکه الان همه چیز هم گران شده در عین حال همه هم فریاد گرانی می زنیم ولی باز هم اسراف می کنیم ، باز هم آب و برق را درست استفاده نمی کنیم و جا دارد فرهنگ صرفه جویی را یاد بگیریم و برای کمک به سیستم کلی برق و آب کشور مقداری صرفه جویی و درست مصرف کنیم . متاسفانه بعضا شاهد هستیم منبع های آب  برخی منازل تا چندین ساعت آب سر ریز می شود و به هدر می رود و جایی دیگر شاید کسی آرزوی قطره ای آب را داشته باشد . متاسفانه در مصارف انرژی در کشور ما خیلی از نرم جهانی بیشتر مصرف می کنیم و باید رعایت کنیم و اسراف نکنیم که اسراف گناه است .

 من از برادران اداره برق خواهشمندم که با توجه به تاریکی خیلی از کوچه ها و معابر عالیشهر با وجود اینکه می دانیم منابع مالی اداره برق هم محدود است و هزینه ها هم خیلی بالا رفته اما بالاخره اگر ما امنیت ، آرامش و آسایش مردم را می خواهیم که همینطور هم هست باید مشکل خاموشی ها و تاریکی های کوچه ها و معابر را حل کنیم . من از این جا تقاضا دارم که دوستان در اداره برق شهرستان و استان یک نهضت ایجاد روشنایی در شهر عالیشهر را بوجود آورند . در خصوص دوستانمان در آبفا عالیشهر درخواست داریم که همانگونه که تا کنون اینگونه بوده از این به بعد هم بهتر و بیشتر در زمینه آبرسانی مدیریت کنند و به گونه ای نباشد که یک منطقه ای از شهر آب زیاد داشته باشد و بخشی دیگر هم آب قطع باشد .

 

فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع معلمان و فرهنگیان کشور حاوی نکات بسیار ارزشمند بود از جمله تاکید بر ارزش کار معلم و شایستگی کار معلمان و لزوم رسیدگی مسئولین به مشکلات معیشتی و سایر مشکلات فرهنگیان و همچنین در خصوص روحیه ی انقلابی نیز نکاتی را اشاره کردند و فرمودند روحیه ی انقلابی در جامعه به منزله ی جان و روح این ملت است و خداوند از کسانی که در این مسئله تشکیک می کنند و آنرا تضعیف می کنند نخواهد گذشت . (یک عده با قلم های مسمومی می خواهند روحیه ی انقلابی را از مردم بگیرند و مردم را نسبت به انقلاب و نظام نا امید کنند ) معلمان عزیز ، محترم ، شریف و آبرودار هستند و عزت نفس آنان در مسئله معیشت باید حتما محفوظ بماند . ایشان همچنین اشاره کردند بدون تردید جوانان عزیز ایران سرافراز شکست آمریکا و به زانو درآمدن صهیونیست و عزت و عظمت نهایی ملت ایران را به فضل خدا مشاهده خواهند کرد .

 

نکته دیگر اینکه مقام معظم رهبری در جمع کارگران و تلاشگران و زحمت کشان این قشر بیان کردند : مسئولان کشور و سیاست سازان و مجریان سیاست ها باید قدر جامعه ی کارگری را بدانند و به مسائل اساسی آنها همچون امنیت شغلی ، احترام به کارگر و موضوع دستمزد کارگران توجه صحیح و دقیقی داشته باشند .

 

نکته آخر فلاکت و بدبختی و ذلت آل سعود در مقابل آمریکایی ها که ترامپ چه سخنان وقیح و گستاخانه و ذلیلانه ای در رابطه با حاکمان عربستان و کشور عربستان بیان می کند . من نمی دانم که این قوم وهابیت چه قومی هستند که این قدر ذلت و نکبت و توهین را می پذیرند و بعد آن هم نهایت بن سلمان در واکنشی که به حساب در رابطه با این سخنان نشان داد می گوید که دوستان و دشمنان انسان هم بعضی وقت ها حرف های خوبی درباره انسان می زنند و بسنده می کند به همین مقدار  این درحالی است که ترامپ در آن جمله ی معرفش گفت عربستان برای ما گاو شیردهی است که هر وقت بخواهیم از آن طلا و دلار میدوشیم و هر وقت شیرش تمام شد آنرا سر می بریم ، ذلت و نکبت از این بالاتر ! توهین از این بالاتر ! متاسفانه خودشان را هم خادم الحرمین حساب می کنند . ترامپ در جایی دیگر اعلام می کند که پادشاه عربستان بدون پشتیبانی ارتش آمریکا دو هفته هم در قدرت نمی تواند بماند . در جمله ای دیگر که ترامپ اخیرا اظهار نظر کرد گفت ریاض تنها پول دارد و هیچ چیزی دیگر ندارد و ما هم تنها پول آن را لازم داریم . این سوال به وجود می آید که چرا هیچ واکنشی نشان نمی دهند و هیچ موضع ای نمی گیرند ؟ چون اینها سگ زنجیری صهیونیسم و آمریکایی ها هستند و چاره ای جز پارس کردند برای انها ندارند تا حکومتشان را برایشان نگه دارند.

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما