پنج شنبه, 06 آبان 1400
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 745
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷

امام جمعه عالیشهر : مردم فلسطین تا دیروز با سنگ با رژیم صهیونیستی می جنگیدند اما الان موشک دارند و قدرت پیدا کرده اند

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 10 خرداد  ماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 خطبه اول

خود و همه ی شما نمازگزاران را به تقوای الهی ، ترک گناه و معصیت و انجام واجبات الهی توصیه و سفارش می کنم که بهترین روش و سبک زندگی ، زندگی توام با تقوا و بندگی با خداست .

یکی از وظائفی که ما انسانها و به ویژه ما مسلمانان در مقابل پروردگار عالم داریم شکر نعمت های خدا و سپاسگذاری از نعمت های الهی است ، اگر چه ما بخواهیم نعمتهای خدا را مورد شمارش قرار بدهیم توان نداریم و خود خدا فرموده است که شما نمی توانید نعمتهای خدا را بشمارید و از آن طرف خداوند عالم فرموده است که ( متاسفانه ) کم هستند از بندگان خدا که شاکر باشند . بندگانی که غرق در نعمت مادی و معنوی پروردگار هستند ولی متاسفانه شکر گذار نعمتهای الهی کم هستند .

 

شکر نعمت ها گاهی قلبی است ، اینکه انسان اعتقاد و باور داشته باشد که این نعمت مال من نیست و از سوی پروردگار عالم است ، هر آنچه دارم از خداست ، جانم ، مالم ، نفسم ، قدرتم ، اعضاء و جوارحم ، امنیتم ، آبروم و هر چه هست از سوی پروردگار عالم است و نتیجه این شکر قلبی این است که انسان همیشه به یاد خداست . نعمت های خدا را همیشه نزد خود یاد کن و در نظر بیاور چون اگر انسان این اعتقاد را داشت خدا نعمتش را هم پایدار و هم افزون می کند .

 

فرق سلیمان با قارون این بود که سلیمان در مقابل این همه نعمت های الهی خطاب می کرد خدایا اینها همگی از فضل و عنایت توست  ولی قارون هنگامی که به او می گفتند که شاکر نعمت باش ، زکات و حق محرومین و مساکین را بده در جواب می گفت که چرا باید بدهم این نعمت ها همگی مال خودم است و من یک دانشی داشتم و خودم اینها را بدست آوردم و نعوذ بالله خدا چیست ؟! و اما نتیجه این می شود که خداوند عالم دهان زمین را باز می کند و قارون و اموالش در زمین فرو می رود و از بین می رود و نتیجه سلیمان نیز این می شود که خداوند روز به روز بر نعمتهایش می افزاید و او را در خوبی ها ، شایستگی ها ، قدرت و نعمت الهی شهره آفاق می کند .

 

دومین حالت شکر گذاری شکر عملی است ، شکر عملی این است که هر نعمتی را در راه خودش و برای خودش مصرف کنیم . خداوند چشم را داده است برای چی ؟ چرا آن را در گناه مصرف کنم ، زبان را خداوند داده برای اصلاح بین مردم ، برای اصلاح بین دو برادر و خواهری که اختلاف دارند ، برای اصلاح بین مومنین ، برای راز و نیاز و ذکر توجه به پروردگار ولی چرا من با غیبت و دروغ و تهمت زدن به واسطه ی این زبان آن را در مسیر غیر خود مصرف کنم و این یعنی ناشکری کردن از زبان ، و اما شکر زبانی هم یعنی که الحمد الله رب العالمین ، اگر به دعاهای ماه رمضان نگاه کنیم یکی از ویژگی های دعاهای ماه رمضان گفتن الحمد الله است و این خود شکر زبانی است ، اما چرا انسانها شاکر نعمتهای خدا نیستند که این خود چند دلیل دارد ،

 1 – اینکه نعمت در نظر ما کوچک است ، ما نعمتهای خدا را کوچک می شماریم ، برای همین یک قرص نان اگر بدانیم چقدر زحمت کشیده می شود تا اینکه این قرص نان به دست ما برسد ما دیگر این نان را ریخت و پاش نمی کنم .

2 – دومین دلیل اینکه منعم را نشناختیم ، خدای عظیم ، قدیر و قادر مطلق را ما خوب نشناختیم ، دوست ما اگر یک هدیه ی کوچه به ما بدهد تا عمر داریم از او تشکر می کنیم ، چه دوستی بالاتر از خدا که بی منت است ، خدایی که همه چیز ما از اوست ، ما اگر پی ببریم که همه چیز ما از خداست و به عظمت خدا پی ببریم هیچ گاه هیچ یک از نعمت های الهی را تحقیر نمی کنیم .

3 – سومین دلیل ، ارزانی و فراوانی نعمتهاست . بعضی وقت ها بعضی از نعمت ها آنقدر زیاد در اختیار ماست و آنقدر قیمتشان مناسب است که قدر نمی دانیم . بعنوان نمونه همین ایامی که گرانی اجناس بوجود آماده در رعایت اموال و اجناس خود بیشتر دقت می کنیم و قدر آنها را بیشتر می دانیم و درست تر و بهتر مصرف می کنیم . اما این موضوع به این معنی نیست که گرانی خوب است نه به هیچ وجه صحیح نمی باشد اما از نظر درست مصرف کردن این مثال را بیان کردم .

4 – دلیل بعدی که ما نعمتها را نمی بینیم این است که همیشه به بالا دست خود نگاه می کنیم ، فلانی چه ماشینی سوار است پس من چرا ندارم و این باعث می شود که ماشین خودم نزدم حقیر می شود و همچنین وقتی نگاه کنم فلانی چه خانه مجللی دارد خانه خودم پیشم حقیر می شود و نا شکر می شوم و لذا در مسائل مادی و مالی توصیه و سفارش شده است که هیچ گاه به بالا دست خود نگاه نکنید چرا که هم حسادت و هم حسرت و هم ناسپاسی نعمتی که دارید و هم سوء ظن به برادر مومن را می آورد .

یکی از وظائف پیامبران الهی این است که نعمتهای خدا را برای مردم بیان کنند .

 

خطبه دوم

 

امروز روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان می باشد و به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) در همان سالهای اوایل انقلاب جمعه آخر ماه رمضان را بعنوان روز جهانی قدس اعلام کردند . بیش از 6 دهه از اشغال قدس شریف و کشور فلسطین می گذرد . قدسی که قبله گاه اول مسلمانان بوده و مورد احترام ما مسلمانان است ، محل معراج آسمانی پیامبر گرامی اسلام بوده ، محل زندگی و دفن تعداد زیادی از پیامبران الهی بوده است . ابتکار بی نظیر حضرت امام خمینی ( رض) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس دشمنان را غافل گیر کرد ، آن دشمنانی که داشتند می تاختند به همراهی رژیم صهیونیستی که از نیل تا فرات را فتح کنند و در اختیار صهیونیست های جنایتکار قرار بدهند . حضرت امام با این اقدام راهبردی به رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی و غربی آنها فهماند که زین پس نه قدس و فلسطین بلکه هیچ مظلوم و محرومی در جغرافیای زمین تنها نیست و نخواهد بود . چرا روز قدس امسال از سالهای قبل متفاوت است ،

 

1 - بنا به دلائلی از قبیل اتفاقاتی که در خاور میانه افتاده است ، پیروزی هایی که جبهه مقاومت در عراق ، سوریه و لبنان و به ویژه در یمن بدست آورده و موجب عزت و اقتدار بیشتر مسلمانان و از آن طرف کینه و حقد دشمنان اسلام شده است ، خیانت ارتجاع عرب به ویژه سعودی های خبیث و خائن در طرح عادی سازی روابط خود با اسرائیل و با رژیم های مرتجع عرب بر خلاف افکار و عقائد ملت هایشان و این مسئله قدس را مهم می کند و دارند کاری می کنند که مساله فلسطین مساله مهم جهان اسلام نباشد .

 

2 – دوم توطئه بسیار خطرناک معامله قرن که این روزها به دست ترامپ دیوانه احمق دارد صورت می گیرد ولی تا به حال هنوز نتوانستند علنا سمینار و جلسه ای به این نام بگذارند و مفاد آن را اجرایی کنند ولی به هر حال به شکل غیر مستقیم با همراهی سران کشور های خائن مثل بحرین ، منامه و عربستان سعودی دارند این کار را با همکاری کشور مصر انجام می دهند و با اعلام شهر بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از طرف ترامپ این کلید معامله قرن زده شد . این طرح چیست و ما امروز برای چه می خواهیم راهپیمایی کنیم ؟ این طرح چند ویژگی دارد که یکی از آن عدم پذیرش حق بازگشت آوارگان فلسطینی است . بر اساس این طرح بیش از 6 میلیون آواره فلسطینی که در تمام کشور های دنیا پخش شده اند دیگر حق ندارند به فلسطین بازگردند . دوم به یهودیان اجازه خرید منازل عرب های فلسطینی داده می شود اما عرب های فلسطینی حق خرید زمین ها و منازل صهیونیست ها را ندارند و این ظلم مضاعفی در حق اعراب فلسطینی است . سوم فلسطین جدید که آنها در نظر دارند بر اساس این طرح منطقه کرانه ی غربی رود اردن و غزه است و یعنی مناطقی که الان در اشغال است مثل قدس و امثال ذالک به دست رژیم صهیونیستی می ماند . یک کشور کوچکی به نام فلسطین در منطقه نوار غزه و کرانه باختری رود اردن ایجاد می شود با محدودیت های بسیار زیاد و این کشور فلسطین حق داشتن ارتش ندارد ، حتی رهبر حماس نیز باید خلع سلاح بشود و تمام سلاح ها را تحویل مصر بدهند و حتی رهبر حماس حق ندارد اسلحه شخصی برای دفاع از خودش داشته باشد . در این شرایط البته افکار عمومی اعتراض خود را اعلام کردند و حماس که جای خود حتی نهادهای فلسطینی فعلا اعلان انزجار کردند و این طرح را نپذیرفتند ولی رژیم سعودی دارد بسیار تلاش می کند و جلسه ی آینده در منامه بحرین دارند ، جلسه امروز و فردا در مکه دارند که همگی در راستای بحث معامله قرن است که بر اساس این طرح رژیم صهیونیستی دست بازتری پیدا می کند و می تواند بر اساس این طرح دست اندازی کند و اهداف نیل تا فراتش را عملی کند و بر اساس این مساله بتواند به تمام جهان اسلام دست برد بزند و انشقاق و اختلاف بین کشور های اسلامی حتی از لحاظ جغرافیایی را بیش از پیش انجام دهد لذا مسئولیت ما در قبال این جریان بسیار زیاد است . نتیجه ی روز قدس و این راهپیمایی ها ایجاد مقاومت فلسطین می باشد ، مردم فلسطین تا دیروز با سنگ با رژیم صهیونیستی می جنگیدند اما الان موشک دارند و قدرت پیدا کرده اند . الان موشک هایی که از سوی حماس به سمت اسرائیل می رود گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را در هم شکسته و آسایش و آرامش را از شهرک نشین ها گرفته است . امروز روز قدس از این جهت مهم است چرا که آمریکا اول یک سری شعار ها می دهد و زمینه سازی می کند که آیا جنبه ی مسلمانان چگونه است ، موضع گیری مسلمانان چطور است ، اگر حالت انفعال و سرخوردگی شد آن طرح ها را اجرا می کنند و لذا روز قدس امروز بسیار مهم است و انشالله به فضل پروردگار این توطئه ی آمریکا هم مثل توطئه های دیگرش علیه اسلام و مسلمین نقش بر آب خواهد شد و شکست دیگری به فضل خدا نصیب دشمنان اسلام خواهد شد .

 

نکته دیگر شهادت مظلومانه غریبانه ی مرحوم حاج آقا خرسند امام جمعه محترم شهر کازرون هست ، انسانی مردمی و والا ، جانباز که سه بار در جبهه های نبرد جانباز شده بودند و مجروحیت داشتند و در شب قدر بعد از اعمال احیاء و بعد از راز و نیاز با خدا بهترین لیله القدر را برای خود رقم زد و شهید لیله القدر شد و این نکته را هم جالب است بدانید که اولین امام جمعه کازرون بعد از انقلاب هم شهید حجت الاسلام دانشجو یا دهقانی بوده است که ایشان هم در 30 رمضان سال 1360 هجری به دست منافقین باز در همین کازرون به شهادت می رسد و این سلسله استمرار شهادت مردان خدا و مردان بی ادعای راه پروردگار عالم می باشد .

 

در آستانه ی 14 خرداد سالروز رحلت جانگداز امام راحل (رض) موسس و معمار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم ، یاد و خاطره ی حضرت امام خمینی (ره) را گرامی میداریم و همچنین آغاز رهبری مقام عظمی ولایت حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) و همچنین در آستانه ی قیام خونین 15 خرداد قرار گرفتیم که یاد و خاطره ی شهدای 15 خرداد ، شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامی میداریم .

انشالله در آستانه ی عید سعید فطر هم قرار گرفته ایم این همایش بزرگ معنوی به فضل خدا که با حضورمان در نماز عید سعید فطر امضای قبولی بر اعمال 30 روزه ماه رمضان را هم داشته باشیم . 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما