پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 749
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷

بام نجوم در مساجد استان بوشهر راه اندازی می‌شود

 

امام جمعه بوشهر با قدردانی از خدمات ارزنده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از راه‌اندازی بام نجوم در مساجد استان بوشهر خبرداد وگفت: هر ساله ۱۰ مسجد استان بوشهر به امکانات سخت‌افزاری رصد خانه نجوم مجهز شود.

 

 

 آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری  پیش ازظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه فرهنگ یک مجموعه‌ای از اندیشه و رفتار است اظهار داشت: مسجد مرکز مهندسی و فرماندهی فرهنگی است  تولید فرهنگ  نیاز به برنامه‌ریزی خاصی است که  می‌تواند هم آسیب‌ و هم هنجار ایجاد کند که این مهم منبعث از نوع تولید و مدیریت آن است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در اسلام مدیریت مرکز مهندسی و فرهنگی مساجد تعیین شده است افزود: مسجد در اسلام مرکز تولید فرهنگ است چراکه نخستین حرکت پیامبر گرامی اسلام(ص) در مدینه ساخت مسجد بود.
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه از دیرباز در بلاد اسلامی تمام الزامات فرهنگی و خدمات در مساجد وجود داشته است خاطر نشان کرد: مسجد در جامعه اسلامی نقش مهم و تاثیرگذاری در عرصه‌‌های اجتماعی و فرهنگی دارد که سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت آن امری مهم و الزامی است.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به ساماندهی و مدیریت تولید فرهنگ در جامعه گفت: اگر فرهنگ تولیدی دارای یک منشا خوب نباشد، فرهنگ جامعه به چالش و مشکلات کشانده می‌شود.
وی، ساخت مسجد را دارای ثواب دانست و تاکید کرد: مسجد منبع تولید فرهنگ است که یکی از ابعاد مسجد پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است که نقش مهمی در تولید فرهنگ اسلامی داشته است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با  اشاره به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نقش آن در توانمندسازی جوانان تاکید کرد: تولید و تولد محتوای فرهنگی در مسجد سبب بارورشدن و رویش اصالت اسلامی و رشد شایسته جوانان در کانون‌های فرهنگی مساجد است.
امام جمعه بوشهر مسجد را خط مقدم مقاومت در جنگ نرم دشمن دانست و تصریح کرد: دشمنان برای تخریب فرهنگی برنامه‌ریزی فوق‌العاده‌ای کرده‌اند که باید خط مقاومت فرهنگی با محوریت مساجد ایجاد شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری با قدردانی از خدمات ارزنده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از راه‌اندازی بام نجوم در مساجد استان بوشهر خبرداد وگفت:  با توجه به ظرفیت بالای مساجد استان بوشهر در عرصه اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری، آموزشی و علمی هر ساله 10 مسجد استان بوشهر به امکانات سخت‌افزاری رصد خانه نجوم مجهز شود.
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما