پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 782
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۱۱

حمایت از دسترنج گوجه کاران استان بوشهر مصداق بارز کار جهادی است

 

 حسن رمضانی نماینده استان بوشهر در شورای عالی استانها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره به مشکلات گوجه کاران در استان بوشهر، گفت: تولید گوجه فرنگی خارج از فصل یکی از ظرفیت های بسیار خوب استان بوشهر در تامین زنجیره محصولات غذایی و کشاورزی کشور است که شهرستان های دشتی و دیر به صورت ویژه بیشترین سطح زیر کشت و برداشت این محصول را در استان به خود اختصاص می دهند.
 
وی ادامه داد: متاسفانه هر ساله به دلیل نبود برنامه ریزی های لازم و عدم حمایت های به موقع، شاهد هدر رفت دسترنج شمار زیادی از کشاورزان گوجه کار در این استان هستیم.
 
رمضانی با توضیح اینکه کشاورزان استان بوشهر برای به ثمر نشستن این محصول، متحمل رنج ها و هزینه های زیادی می شوند اما در زمان برداشت، افت ناگهانی و شدید قیمت گوجه فرنگی خسارت های جبران ناپذیری متوجه این قشر زحمتکش است و محصول مرغوبی که باید مسیر بازار های داخلی و صادراتی را در پیش بگیرد، با نازلترین قیمت ها راهی کارخانه های رب گوجه می شود.
 
رمضانی با ابراز گلایه مندی از عدم حمایت های لازم از گوجه کاران افزود: در جبهه اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت های موجود کشور استفاده بهینه کرد و انتظار داریم مدیرانی که پشت میز نشسته و برای تصمیم گیری و حمایت از کشاورزان  قلم و کاغذ در اختیار دارند، زحمات شبانه روزی و دست های زجر کشیده و پینه بسته گوجه کاران را در ذهن خود به تصویر بکشند و خالصانه برای حمایت از آنان تلاش کنند.
 
وی  با اشاره به ناکافی بودن حمایت های صورت گرفته گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان بوشهر  با توجه به میزان سطح برداشت این محصول بسیار ناچیز است که نیازمند ورود سریع دولت به منظور افزایش میزان و  تقویت قدرت خرید گوجه فرنگی توسط تعاونی های روستایی در استان بوشهر است.
 
منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها
 
 پایگاه خبری، اجتماعی و سیاسی عالی شهروند
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما