جمعه, 18 آذر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 833
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ۲۱:۵۲

ضربه فنی سیاست های غلط ایجاد شهرهای جدید در جلسه پرسش و پاسخ شهردار و شورای اسلامی عالیشهر

نشست پرسش و پاسخ شورا و شهردار عالیشهر با شهروندان / انبوه مشکلات شهر های جدید بویژه عالیشهر استان بوشهر و شهروندانی که به پاسخ‌ها قانع نشدند و فریاد خود را به وزیر کشور و پایتخت مخابره کردند/ آیا باز سیاست های غلط شهرهای جدید و دوگانگی مدیریت شهری، مسئولین شهر عالیشهر را ضربه فنی خواهد کرد؟! و ناخواسته بیکفایتی آنان را نشان میدهد / با این شیوه مدیریت و عدم زیرساخت های لازم و عدم توانایی در بکارگیری و مشارکت دستگاههای خدمات رسان در شهرهای جدید، فعلا  کلنگ زنی نکنید.....

 نشست پرسش و پاسخ شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر جدید عالیشهر با حضور شماری از شهروندان، اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی در مسجد الاجواد (ع) این شهر برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری، سیاسی و اجتماعی عالی شهروند ، در ابتدای این نشست، شهردار عالیشهر پشت تریبون رفت تا عملکرد 6 ماهه خود را برای شهروندان بازگو کند که عطش شهروندان برای اتمام صحبت شهردار و طرح سوالات به دلیل وجود مشکلات زیاد سطح شهر قابل توجه بود.

 روکش آسفالت سه تا از  معابر شهر (بلوار خلیج فارس، خیابان فرهنگ و بسیج) در عالیشهر
حسین محمدی اظهار کرد: اولین موضوع که شهروندان عالیشهری نسبت به آن اعلام نارضایتی کرده بودند وجود چاله چوله و حفاری زیاد سطح خیابان‌ها بود که در این راستا خیابان فرهنگ و خلیج فارس که به دلیل تعدد حفاری امکا لکه گیری وجود پیش از عید نوروز آسفالت مجدد شد.

وی ادامه داد: در خیابان شهید مطهری نیز بالا آمدن نیزارها منجر به اختلال در روند دفع آب‌های سطحی شده بود که با اقدامات صورت گرفته نسبت به بهسازی کانال و موزاییک فرش پیاده رو این خیابان اقدام شد.

محمدی اضافه کرد: در بحث ورزش نیز ورزشکاران درخواست های فراوانی داشتند که شهرداری تصمیم بر این گذاشت تا به جای کمک های موردی و ناچیز در اقدامی فراگیر و موثرتر نسبت به توسعه زیرساخت های ورزشی سطح شهر اقدام کند.

  توسعه زیرساخت های ورزشی عالیشهر در اولویت برنامه های شهرداری است

وی یادآور شد: در این راستا نسبت به بهسازی کامل زمین های چمن مصنوعی فوتبال شهر عالیشهر اقدام شد که در قالب این طرح اقداماتی همچون ارتقاء وضعیت روشنایی، بهسازی محوطه اطراف زمین‌ها، تعویض تور و همچنین بهسازی محافظ اطراف زمین‌ها اجرایی شد.

شهردار عالیشهر ادامه داد: در بحث برگزاری مراسم های فرهنگی و مذهبی نیز به برخی از گروه ها کمک هایی به صورت مالی انجام می شد که در راستای جلوگیری از تبعیض شهرداری تا حتی المقدور اجرا مراسمات را عهده دار شده و در صورت نیز از توان سایر گروه های فعال سطح شهر استفاده خواهد کرد.

محمدی ادامه داد: برای گنبد و یادمان شهدای خوشنام شهر عالیشهر نیز به دلیل تخریب این سازه ها عملیات نوسازی و بهسازی آن آغاز شده و اکنون در مرحله پایانی قرار دارد.

وی افزود: همچنین در ایام تعطیلات نیز با پیگیری های مستمر با وزارت کشور نسبت به دریافت یک کامیون رایگان در راستای توسعه ناوگان موتوری شهرداری اقدام شد.

 80 مخزن گالوانیزه در شهر عالیشهر نصب شد
محمدی ادامه داد: در راستای تسهیل در جمع آوی پسماندهای شهری نسبت به جانمایی و نصب 80 مخزن گالوانیزه 660 لیتری در سطح خیابان‌های سطح شهر اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری عالیشهر همچنان فاقد ساختمان ملکی است، اظهار کرد: کارکنان این شهرداری اکنون در چهار ساختمان و به صورت پراکنده فعالیت دارند که با تامین زمین صورت گرفته توسط شرکت عمران عالیشهر آغاز عملیات اجرایی ساختمان شهرداری در دستور کار قرار دارد.

محمدی ادامه داد: ددر قسمت شرقی پارک شهدای گمنام شهر جدید عالیشهر نیز  حدود 2 تا 3 هکتار زمین برای احداث ترمینال برون شهری اختصاص یافته است که سازمان حمل و نقل و راهداری استان باید بستر لازم  را در این محدوده تامین کند.

 شهرداری عالیشهری تصمیمی برای تعطیلی سه شنبه بازار ندارد
وی در ارتباط با شایعات مطرح شده پیرامون تعطیلی سه شنبه بازار شهر عالیشهر نیز اظهار کرد: برخلاف صحبت های مطرح شده برنامه ای برای تعطیلی این بازار وجود نداشته و تنها تلاش برای تغییر مدیریت آن در دستور کار قرار دارد.

محمدی افزود: پیمانکار در بدو قرارداد خود در سال 96تعهداتی مبنی بر بهسازی محدوده، احداث نمازخانه، احداث محل پارک خودروها و سرویس بهداشتی داشته است که عمده آنها را اجرایی نکرده است.
وی اظهار کرد: در حالی که قرارداده پیمانکار سه شنبه بازار با شهرداری از 5 به 7 رسیده ولی همچنان تعهدات پیمانکار اجرایی نشده و حق سهم شهرداری نیز در این سال ها به طور تمام و کمال اجرایی نشده است.

محمدی افزود: تمام چانه زنی های شهرداری در راستای تامین منافع شهروندان و شهرداری است که در صورت خلع ید شدن پیمانکار، شهرداری چند صباحی تا انتخاب پیدا شدن پیمانکار جدید سه شنبه بازار را مدیریت خواهد کرد.

وی در ارتباط با کلیپ منتشر از سوی برخی بانوان کارآفرین مستقر در پارک ابریشم اظهار کرد: این پارک پس از احداث باید تحویل شهردای می شد که مقرر شد در ابتدا رضایت معارضان پارک جلب شود و آنان با رضایت خودشان پارک و سرای محله این پارک را تحویل شهرداری دهند.

محمدی افزود: با این حال تاکنون هیچکدام از اعضای شورا و مجموعه شهرداری برای بیرون کردن بانوان مستقر در پارک، به آن محل نرفتند و صحبت های مطرح شده در فضای فضای پیرامون این موضوع صحت ندارد.

 حل مشکل تردد شهروندان عالیشهری به بوشهر در دست پیگیری است

وی اظهار کرد: در ارتباط با حمل و نقل بین شهری نیز تاکنون مکاتبه های متعددی بین شهرداری و دستگاه های ذیربط انجام شده است که در راستای شفاف سازی اسناد پیگیری های انجام شده از سوی روابط عمومی شهرداری در فضای مجازی منتشر شده است.

محمدی بیان کرد: این اقدام صورت گرفته در راستای شفاف سازی اعتراض برخی از دستگاه های ذیربط را به دنبال داشته است که اعتقاد داریم این نارضایتی آنها بی اساس بوده و شهروندان باید در جریان تمام پیگیری های انجام شده قرار گیرند.

وی افزود: تا مقطعی شهرداری بوشهر خدمات حمل مسافر بین عالیشهر و بوشهر را برعهده داشت که این مهم ظرف 2 سال اخیر متوقف شده و شهردای بوشهر دیگر خدمات به بیرون از شهر ارائه نمی‎‌کند.

محمدی افزود: با این حال اعتقاد داریم بخش قابل توجهی از ساکنان عالیشهر به واسطه شرایط شغلی نیمی از شبانه روز را در بوشهر سر می کنند که با این شرایط شهرداری بوشهر باید همانند شهروندان بوشهری به آنان ارائه خدمات داشته باشد.
شهردار عالیشهر ادامه داد: به موازت این پیگیری از سازمان و حمل و نقل و راهداری پیگیری های لازم در حال انجام است تا بسترموردنیاز حمل مسافر در بین عالیشهر- بوشهر را فراهم کند.

وی یادآور شد: آخرین قرارداد منعقد شده با سرمایه گذار تا 24 فروردین امسال بود که براساس قانون چنانچه شهرداری اعتباری صرف حوزه ای برون شهری کند تخلف است و اعمال قانون خواهد شد.

محمدی اظهار کرد: با این حال همچنان شهرداری عالیشهر تمام تلاش خود را به کار بسته است و با هدف تسهیل در حمل و نقل مسافر در درون شهر نیز تامین سه خودرو در دستور کار قرار داده و در صورت نیاز به شمار آنها افزوده خواهد شد.

وی پیرامون نقدهای صورت گرفته پیرامون تاریک بودن برخی از مناطق شهری اظهار کرد: در سطح شهر روشنایی خیابان و معابر بر عهده شرکت توزیع نیروی برق است و شهرداری تنهایی روشنایی پارک ها و میدان ها را عهده دار است.

 شهروندان عالیشهری تاریکی پارک یا میدان های شهر را به شهرداری اطلاع رسانی کنند

محمدی افزود: با این حال چنانچه پارک یا میدانی در سطح شهر تاریک باشد این آمادگی وجود دارد تا در اسرع وقت نسبت به بهسازی سیستم روشنایی آن اقدام شود.

شهردار عالیشهر در ارتباط با جمع آوری سگ های بلاصاحب سطح شهر نیز عنوان کرد: در موضوع جمع آوری سگ های ولگرد وظیفه شهرداری است و در این مسیر باید به گونه ای عمل کرد که رضایت فعالان محیط زیستی نیز تامین شود.

محمدی افزود: در مقطعی نیز کار جمع آوری این سگ ها در عالیشهر انجام شد ولی چون حامیان محیط زیست مخالفت با نحوه جمع آوری داشتند این موضوع به مراجع قضایی کشیده شده و علیه شهرداری شکایت شده است.

شهردار عالیشهر اظهار کرد: با این حال با توجه به اهمیت موضوع، جمع آوری سگ های بلاصاحب در اولویت شهرداری قرار دارد و مقرر شده فضایی برای کل شهرستان بوشهر تدارک دیده شود تا نسبت به جمع آوری متمرکز سگ های واقع در عالیشهر، بوشهر و چغادک اقدام شود.

 شهردار، بیشتر از تمامی کارمندان و مدیران عالیشهر در شهر استقرار دارم
وی در ارتباط با عدم اسکان خود در شهر عالیشهر نیز اظهار کرد: صبح اول وقت در محل کار و یا سطح شهر حضور دارم و اکثر مواقع نیز در راستای وظیفه ای که برای خود متصور هستم ساعت 12 یا یک شب از محل کار به خانه می روم و شهروندان خود می توانند مقایسه کنند که کدامیک از کارمندان و مسئولان شهر به اندازه شهردار در سطح شهر حضور دارد.

محمدی تاکید کرد: تنها در چند نوبت عصر به خانه رفتم که این زود رفتن به دلیل در پیش بودن ماموریت کاری به تهران بوده است.

اسدیان مطلق رئیس شورای اسلامی عالیشهر گفت: عالیشهر با مشکلات زیادی دست و پنجه نر می کند که در راستای کاهش حجم این مشکلات تا از تمامی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواسته شده تا به کاهش مشکلات سطح شهر کمک کنند.

اسدیان ادامه داد: عالیشهر به عنوان مقصد سرریز جمعیتی شهر بوشهر شمار قابل توجهی جمعیت در حدود 30 هزار نفر در آن اسکان یافته است ولی به موازات طرح های احداث مسکن نسبت به توسعه زیرساخت های آن مانند شبکه فاضلاب، خدمات اولیه و حمل و نقل مردم و ساکنین آن به شهر مادر (شهر بوشهر) اقدام نشده است.

وی افزود: هر چند شورا و شهرداری با تمام توان برای حل مشکلات عالیشهر پای کارآمدند با این حال به شهروندان به واسطه مشکلات فراوان موجود در  سطح شهر حق می دهیم که بر سر شورا داد بزنند.

 پیگیری برای استقرار شعبه بانک سپه در عالیشهر هستیم
اسدیان اظهار کرد: شهر عالیهشر اکنون تنها یک بانک دارد که در راستای افزایش آن با همراهی نماینده دشتستان در مجلس در دیدار با مدیرعامل بانک سپه استقرار شعبه این بانک در عالیشهر پیگیری شده است.
وی ادامه داد: در ارتباط با بیمارستان محلی شهر جدید عالیشهر نیز تاکنون چندین بار قصد افتتاح آن را داشتند ولی به دلیل یک سری کاستی شورا راضی به انجام افتتاح نشدند.

 مرکز درمانی عالیشهر تنها با کاربری بیمارستان قابل افتتاح است
اسدیان اظهار کرد: با توجه به نیاز عالیشهر این مرکز باید تنها با کاربری بیمارستانی افتتاح شود و اجازه افتتاح آن به عنوان مرکز خدمات جامع داده نخواهد شد چراکه در این صورت تنها شاهد استقرار چند پرستار و یک پزشک عمومی خواهیم بود.

وی گفت: یکی از مشکلات شهروندان عالیشهر بیکاری است که انتظار می رود برای بیمارستان و در شغل های قابلیت دار مانند راننده و نیروهای حراست از ظرفیت بومیان شهر استفاده شود.

 بازدید از نانوایی های عالیشهر به صورت مستمر انجام می شود
اسدیان در موضوع نانوایی سطح شهر عالیهشر نیز گفت: با توجه به نارضایتی شهروندان بازدیدهایی به صورت مستمر از نانواها انجام می شود تا تخلف احتمالی آنها جلوگیری شود.

وی گفت: برای نمونه در یک مرکز مشاهده شده یک نانوایی به جای چانه 150 گرمه چانه های نان خود را به نحوی تنظیم کرده است که وزن دو چانه آن نیز به 150 گرم نمی رسد با این شرایط نانوای متخلف باید اعمال قانون شود تا در آینده تخلف در عرضه نان به شهروندان نداشته باشد.

اسدیان ادامه داد: برخی از نانوایی ها نیز در اعتراضی به حق اعلام داشتند سهمیه آرد آنان مربوط به 10 تا 15 سال پیش است که از آنان خواسته شده با مدیریت شرایط موجود از عرضه آرد خود به صورت آزاد و یا عرضه نان خود به خارج از شهر اجتناب کنند.

پایگاه خبری، سیاسی و اجتماعی عالی شهروند

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما