پنج شنبه, 14 مهر 1401
کد خبـر : 753
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۲۸

جناب روحانی، شعبان بی مخ مُرده است

 

جناب روحانی، شعبان بی مخ مُرده؛
 
ارسالی از دکتر مجید گودرزی فعال سیاسی
 
قطعا یکی از نقاط عطف و عبرت آموز تاریخ معاصر کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بر علیه دکتر مصدق و برنامه های او بود. بخصوص ملی کردن صنعت نفت. انگلستان از درد بخودش می پیچید و می گفت:" ایران امنیت انرژی را در جهان به خطر انداخته است". لاهه هم از محمد مصدق حمایت کرد. دنیا سر تعظیم فرود آورد، الا دار و دسته شعبان جعفری.
آمریکا حدود ۶ میلیون تومان خرج برکناری دکتر مصدق کرد. ۲۸ مرداد در حافظه تاریخ ماند و کسانی که دست روی دست گذاشتند تا مصدق و افکارش از صحنه سیاسی حذف شوند تا آخر عمر حسرت خوردند.
حالا امروز بعد از گذشت بیش از ۶۶ سال هنوز عده ایی در تلاشند تا نیروهای خود را به خیابان بیاوردند و مردم و مسئولان را تحت فشار قرار دهند و حرکت کشور را کند و حتی منحرف کنند.
انگلستان در پاسخ به توقیف کشتی خود توسط ایران گفته بود:" پاسخ ما سخت و حساب شده است" اما فکر نمی کرد دیگر شعبانی نیست و اکنون سوریه را همه می بینند.
روزگاری که شعبان جعفری در خیابانهای تهران سرنوشت یک ملت را با اربده کشی و قمه و گرز رقم میزد، دانش آموخته کلاس اول ابتدایی در این کشور باسواد محسوب میشد و خیلی از مردم حتی امکان دیدن تلویزیون و شنیدن رادیو را نداشتند.
جناب روحانی مردم ما خوب میفهمند ضیافت شام سفارت انگلیس برای مهره های سوخته یعنی چه؟ مردم اکنون میفهمند کسانی که در تاریخ معاصر برای کاسه لیسی به این سفارت رفته اند، کدام جریان را رقم زدند و چه بر سر کشور آوردند.
بیدار شوید و ببینید شعبانها مرده اند و اکنون سفیر انگلستان تلاش می کند نقش شعبان جعفری را ایفا کند.  شما چندین بار توانستید مردم را با حیله و کلک به خیابان بیاورید. بجای اینکه اطرافیان شما که همان خط قرمزهای شما بودند محاکمه شوند، مردم کشته شدند. اما این رویه تغییر خواهد کرد.
مشکلات هست اما برخی مشکلات قابل حل شدن هستند. مردم ما با اتکا بر فرهنگ قوی و غنی خود از افتادن کشور در ورطه سوریه ایی شدن جلوگیری خواهند کرد. حتی اگر شما شوک بنزینی به معیشت آنها وارد کنید. مردم قدر جانفشانی های فرزندان خود در مبارزه با داعش را
میدانند.
 مام وطن بیمار است و هیچ کس برای علاج بیماری مادرش او را آتش نمی زند. 
ویروسها را می کشد.
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

Comments are now closed for this entry

تبلیغات شما