جمعه, 20 تیر 1399

تبلیغات

کد خبـر : 691
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۵۳
دسته: مذهبی
پرینت
ایمیل

امام جمعه عالیشهر : تجربه های متراکم 40 ساله ی انقلاب اسلامی میتواند چراغ راه آینده کشور باشد

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 12 بهمن  ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

حصن حصین انسان برای نجات از گرفتاری ها ، مصائب و مشکلات دنیا و گرفتاری های آخرت رعایت تقوای الهی و ترک گناه و معصیت می باشد .  در سخنی که بعنوان وصیت و سفارش رسول گرامی اسلام خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) خطاب به امیرالمومنین (ع) بیان فرموده اند این است که ، یا علی من چند خصلت را برای تو شرح می دهم که مایلم اینها را حفظ ، پیگیری و عمل کنی ،

 اول چیزی که باید رعایت کنی راستی است ( راستی و صداقت در گفتار ، رفتار و کردار) ( اگر ما در زندگی واقعا با خدا ، خود و مردم صادق باشیم خیلی از مشکلات جامعه ای که در آن زندگی می کنیم حل خواهد شد )

دوم ، تقوا داشته باش ( بر هوای نفست مسلط باش و خواسته های خودت را مقدم بر خواسته های خدا قرار مده ) ورع یعنی اینکه انسان قدرتی داشته باشد که در مقابل هوا ، هوس ، هوس رانی ، جاه طلبی ، ریاست طلبی و ثروت طلبی خود داری کند . پیامبر فرمودند که هیچ گاه نه به خود و نه به جامعه و نه به دیگران خیانت نکن

سومین توصیه پیامبر، جوری از خدا بترس انگار اینکه خدا تو را می بیند . اگر انسان به جایی برسد که به جز خدا نبیند ، آن وقت رفتارش ، گفتارش و کردارش همه و همه در مسیر پرورردگار عالم قرار می گیرد .

چهارمین توصیه اینکه حضرت فرمودند : تا می توانی از خوف خداوند گریه کن . گریه کردن در نماز ، نماز را باطل می کند اما اگر گریه برای خدا باشد و از خوف و خشیت الهی باشد این گریه نه تنها نماز را باطل نمی کند بلکه نماز را به کمال می رساند .

پنجمین مورد اینکه مال خود را بده اما دین خود را نده ، جان و خونت را بده اما دین خود را نده ، انسان گاهی اوقات در جاهایی قرار می گیرد که دینش در خطر است و این جاست که دین داران واقعی کم می شوند . امام حسین (ع) در این خصوص فرمودند : مردم معمولا دنیا طلبند و معامله با دنیا می کنند و دین لقلقه زبان آنهاست و موقع امتحان دین داران واقعی کم می شوند . دادن و گرفتن پست ، مقام و ثروت همگی آزمایش الهی است که معلوم شود انسان چه میزان ظرفیت دارد . پیامبر فرمودند : اگر لازم باشد در راه خدا مال خود را عطا کن ، خون خود را بده اما دین خود را از دست مده

ششمین توصیه این که شما پیرو سیره من باشید ، به سیره و روش پیغمبر عمل کنید . سیره پیغمبر یا در قول است ، یا در عمل است و یا در امضاء است . نماز و روزه و صدقه را مثل پیغمبر انجام دهید .

در ادامه پیامبر فرمودند که یا علی بر تو باد به نماز شب . نماز شب نور است ، و تا می توانی قرآن بخوان ، و اخلاقت را زیبا کن ( خوش اخلاقی جذب محبت می کند و دلها را به هم نزدیک می کند )

 

امروز روز بسیار بسیار بزرگ ، خجسته ، مبارک و به یاد ماندنی است و تداعی کننده ی خاطرات بسیار به یاد ماندنی برای ما مردم ایران است . 12 بهمن ماه 1357 سالروز بازگشت عزتمندانه ، پیروزمندانه و مقتدرانه ی حضرت امام خمینی (ره) به میهن عزیز اسلامی مان بعد از سالهای سال تبعید و دوری از مردم می باشد . لازم می دانم در این روز فرا رسیدن دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی بدارم و یاد و خاطره ی موسس و معمار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) ، شهدای انقلاب و شهدایی که برای به ثمر رسیدن انقلاب به شهادت رسیدن ، شهدای دفاع مقدس ، شهدای هسته ای و شهدای مدافع حرم و همه شهدایی که برای استقلال ، عزت و سرافرازی این مرز و بوم در راه خدا به شهادت رسیدند را گرامی میداریم .

امام در جمله ی بسیار ارزشمندی فرمودند این انقلاب با تاییدات غیبی الهی پیروز شد . دست مردم خالی بود و فقط آنچه که داشتند توکل بر خدا ،  اعتقادات دینی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت و وحدت مردم بود . تجربه هایی متراکم 40 ساله ی انقلاب اسلامی میتواند چراغ راه آینده کشور باشد . انقلاب اسلامی به میزانی که علیه سیاست های داخلی رژیم شاه بود ، به همان اندازه و شاید بیشتر نیز علیه حضور و دخالت بیگانگان در کشور است . انقلاب شد تا بیگانگان دستشان از این کشور کوتاه بشود . دست اندازی آنها بر مقدرات ملت تمام شود . این انقلاب برای دست یابی به استقلال در همه ی ابعاد بود ، تحول خواهی در داخل و تلاش برای اصلاح نظام ظالمانه ی بین الملل ، حمایت از مظلومان و استکبار ستیزی از اهداف این نظام و انقلاب بود که امام آن را آغاز کرد و تا کنون هم استمرار داشه است .

 

از جمله ویژگی های این انقلاب اسلامی این است که ایران و مردم ایران تنها کشور انقلابی هستند که در عین رویکرد تعاملی با جهان که تا کنون داشته اند همچنان انقلابی مانده اند . این انقلاب همچنان بر مواضع انقلابی خود و الهام بخش و افزایش عمق راهبردی خود در سطح منطقه و در سطح جهان باقی مانده و همچنان این مسیر را دارد ادامه و استمرار می دهد . تجربه ی 40 ساله انقلاب اسلامی مملو از دستاورد های گران سنگی است که این دستاوردهای ارزشمند می تواند چراغ راه آینده مردم و مدیران این نظام ارزشمند باشد . در این میان برخی اصول و باورها و شعارهایی در این دوران 40 ساله جامعه عمل پوشید و حقیقت خود را آشکار کرد و می تواند برای آینده هم این شعارها و آمال و آرزوها موتور محرکه سریع تر این انقلاب و نظام اسلامی باشد از جمله شعار ما می توانیم . در عین حالی که ما از لحظه ی اول تحریم شدیم و تا الان که به اوج خود رسیده است ، جوانان ، مسئولین و مردم ما در همه ی دولت ها با تمام کمی و کاستی ها در عین حال این شعار ما می توانیم را در همه ی عرصه ها به اثبات رساندیم . روحیه ی انقلابی که ما داشتیم ، اعتماد به جوانان از ویژگی های این انقلاب بوده است و برای آینده هم می تواند تاثیر گذار باشد . فصل الخطاب بودن سخن امام در زمان خود و فصل الخطاب بودن سخن مقام معظم رهبری در دوران کنونی بر استحکام بخشیدن به این نظام و انقلاب تاثیر گذار بوده است . صبر و ایستادگی مردم در همه ی برهه ها چه در دوران دفاع مقدس ، دوران سازندگی و الان با همه ی گرفتاری ها و سختی ها مردم تحمل کردند و ساختند و پای این انقلاب ماندند .

عدم اعتماد به دشمن ، مدیریت جهادی که مقام معظم رهبری بارها فرمودند اگر می خواهیم مشکلاتمان حل بشود چیزی جز مدیرییت جهادی کار را حل نخواهد کرد ، اقتصاد مقاومتی با تلاش همه جانبه مردم و مسئولان و با فرهنگ و مدیریت جهادی می تواند کار را به پیش ببرد . مصرف کالای ایرانی شعار این نظام و انقلاب است ، ما باید از خود مایه بگذاریم و استفاده کنیم ضمن اینکه تولید کنندگان کالای ایرانی هم باید تولیدات صحیح و با کیفیت داشته باشند و مسئولین امر نیز باید بر کیفیت کالاها نظارت بیشتری داشته باشند تا مردم هم رغبت بیشتری نسبت به مصرف این کالاها داشته باشند .

دوران چهل ساله ی انقلاب اسلامی واقعا قابل مقایسه با دوران رژیم طاغوت نیست .

 

در آستانه ی 22 بهمن ماه هستیم و انشالله چند روز دیگر همه ی ما مردم ایران به کوری چشم جهان خواران و مستکبران عالم و منافقین و دشمنان انقلاب به فضل خدا یک جشن ملی با شکوه انشالله در کنار هم با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن برگزار خواهیم کرد و چهله انقلاب را با عزت و سرافرازی برگزار می کنیم و انقلاب ما علی رغم میل و تلاش های  دشمنان  وارد دهه بعد خواهد شد . آمریکایی ها و مستکبران عالم واقعا هر کاری که  توانستند تا کنون برای ضربه زدن به ملت و مردم انجام داده اند ولی به فضل خدا نتوانستند .

انشالله در راهپیمایی 22 بهمن امسال که مهمترین راهپیمایی 40 ساله ی این انقلاب خواهد بود همچون سالهای گذشته با شکوه تر شرکت خواهیم کرد و باز هم مشتی بر دهان یاوه گویان و مستکبران عالم خواهیم زد . همه ی مردم ما میدانند که آمریکا دیگر آمریکای قبل نیست ، در خود آمریکا هزار و یک گرفتاری و مشکلا دارند ، شکست های بزرگی که آمریکا در این چند ساله ی خورده است که بیشترین این شکست ها و سیلی ها را هم از نظام مقدس جمهوری اسلامی و از یاران نظام و انقلاب در منطقه خورده است ، از جمله شکست در طبس ، شکست در جنگ تحمیلی ، شکست در افغانستان ، شکست در عراق که تفکر و اندیشه مقاومت و انقلاب اسلامی در عراق حکم فرما شد ، شکست اعتلاف داعش و شکست در برکناری بشار اسد ، در جریان جنگ نابرابر یمن بر علیه مردم پا برهنه و مظلوم و گرسنه این کشور تا هنوز نتوانسته اند موفق بشوند و شکست های بزرگی را تا کنون خورده اند ، شکست در برابر حزب الله لبنان همگی نشان دهنده عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

 

نکته آخر حضور جناب آقای فرماندار محترم و مدیران شهرستان بوشهر در مصلی می باشد که هم خیر مقدم عرض می کنم و هم تقدیر و تشکر دارم که دعوت نهاد نماز جمعه و مسئولین شهر را لبیک گفتند و امروز زحمت کشیدند و جهت رفع مشکلات و مسائل مردم تشریف آوردند و اما لازم می دانم چند نکته را خدمت این عزیزان عرض کنم ،

یک نکته خطاب به فرماندار محترم و مسئولین محترم شهرستانی و استانی این است که شهر عالیشهر معضلات و مشکلات بسیار زیادی دارد که خود مسئولین می دانند و نیازی به تکرار نیست . جناب آقای فرماندار و مسئولین محترم برخی از مشکلات شهر عالیشهر واقعا کار جهادی لازم دارد و باید فورا حل بشود . من می دانم و در جریان هستم که هم آقای استاندار ، فرماندار و مسئولین برای رفع این مشکلات و موانع تلاش می کنند اما یک سری کارهای فوریتی است که علی رغم عدم امکانات و منابع که خود خبر دارم اما در عین حال برای رفاه و آسایش این مردم با مدیریت جهادی باید انجام گیرد . در خصوص بحث فاضلاب که واقعا زشت است من هر بار در خطبه های نماز جمعه بیان کنم ، زیر پوست این شهر بوی گندیده ایست که واقعا همه را مشمئز کرده است . خواهش می کنم فکری بشود ، حداقل در این 8 سالی که نماز جمعه در عالیشهر برگزار شده است آقایان می گویند در دست مطالعه است ، چه خبر است این مطالعه ؟! واقعا فکری کنید ، کی می خواهد عملیاتی بشود ؟ البته این مشکل اساسی که از همان روز اول می بایست مشکل کانال کشی و فاضلاب را برطرف می کردند و یک شهر جدید باید از همان ابتدا دارای زیرساختهای عقلایی و متوازن باشد ولی متاسفانه به هر دلیل ، قبلی ها کوتاهی کردند و نتوانستند اما اکنون شما دوستانی که مسئول هستید یک فکری برای بحث فاضلاب عالیشهر کنید .

نکته دوم در خصوص آرامستان شهر است ، یک شهر با جمعیتی بیش از 23 هزار نفر یک آرامستان ندارد ، دوستان در شرکت عمران و وزارت راه و شهرسازی ، شهرداری هر چه سریع تر تکلیف آرامستان را روشن کنید . مرتب دوستان در این خصوص به ما مراجعه می کنند . یکی از عوامل ماندگاری در شهر وجود آرامستان است .

نکته سوم در خصوص حمل و نقل شهری می باشد که من از آقای کردگار عزیز مدیر محترم اتوبوسرانی تقدیر و تشکر می کنم همچنین از دوستان شورا و شهرداری عالیشهر نیز تقدیر و تشکر می کنم که پیگیر بودند ، در روزهای ابتدایی چند دستگاه اتوبوس نو و کولر دار برای عالیشهر آوردند ولی آیا همان ماشین ها در مسیر است؟ گاهی اوقات دوستان می گویند که وظیفه ی ما نیست که عالیشهر و چغادک را پشتیبانی کنیم ، واقعا آقای فرماندار تکلیف ما را روشن کنید یک اتوبوسی که 100 نفر را سوار می کند اگر اتفاقی بیافتد چه کسی جوابگو است ، مردم در این مورد گله مند هستند . در خصوص حمل و نقل درون شهری و تاکسی نیز ما مشکل داریم . انشاالله دوستان تدبیر کنند و هر چه سریع تر مشکل حل بشود .

مشکل دیگر در خصوص برق می باشد ، دوستان در اداره برق با شورا و شهرداری شرکت عمران همکاری کنید . واقعا بعضی از کوچه های ما تاریک خانه است . یک تلاش جهادی کنید و مشکل تاریکی کوچه ها و معابر را هر چه سریع تر حل کنید .

آقای استاندار ، آقای فرماندار و مسئولین محترم ، یکی از مشکلات مهم شهر عالیشهر بیکاری جوانان است ، فکری برای اشتغال جوانان عالیشهر انجام دهید ، یک شهرک صنعتی و کارگاهی را ایجاد کنید تا اشتغال برای جوانان بوجود آید ، 23 هزار نفر انسان در این شهر زندگی می کنند و حداقل 1000 جوان جویای کار وجود دارد . اینها کجا باید بروند ؟ شما مسئول هستید و باید برنامه ریزی کنید .

در خصوص امکانات ورزشی یک زمین بزرگ درست و حسابی ورزشی برای شهر نیاز است و در زمینه مباحث بهداشتی و درمانی هم مشکلاتی وجود دارد . در مورد قطار شهری که یک خوابی بود بعضی وقت ها بعضی ها دیدند و خود مسئولین این طرح را دادند ، اگر امکان دارد وزارت و شهرسازی این پروژه قطار شهری را عملیاتی کنند که اگر راه بیافتد هم مشکل شهر عالیشهر و روستاهای اطراف حل می شود و هم از لحاظ پدافند غیر عامل برای مرکز استان بسیار بسیار مفید است . اگر خدایی ناکرده اتفاقی بیافتد یکی از راه های گریز از مرکز استان می تواند شهر عالیشهر باشد .

 

در پایان عرض کنم که هر امکانات و برنامه ای که در شهر عالیشهر ضمن اینکه بیش از 20 هزار نفر از مردم شهر عالیشهر بهره مند خواهند شد ، 10 الی 12 روستا اطراف شهر عالیشهر هم از جمله از امکانات بهداشتی ، ورزشی و رفاهی این شهر استفاده خواهند نمود .

باز هم از همه ی تلاش ها و مساعی مسئولین تقدیر و تشکر می کنم و از دوستان شورای شهر عالیشهر نیز خواهش می کنم که با برادری و، دوستی ،  با رفاقت و با وحدت برای رفع مشکلات شهر عالیشهر تلاش کنید ، برنامه ریزی کنید و از امکانات استفاده کنید و از همکاری جناب آقای فرماندار و مسئولین محترم استفاده کنید و تلاش کنید در کنار شهردار محترم و شرکت عمران همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات شهر را برطرف سازیم .

 

یک توصیه نیز به دوستانی که می خواهند جشن های انقلاب و دهه فجر را برگزار کنند دارم که اواخر بهمن ایام فاطمیه است و امسال فجر ما فجر فاطمی است و این هم از افتخارات ماست که امسال چهلمین سال انقلابمان با ایام فاطمیه و حضرت زهرا (س) مصادف شده است . انشالله اگر برنامه ای و یا جشن و سروری دارید هم طبق موازین شرع باشد و هم ملاحظات دینی بشود و هم از 17 بهمن به بعد جشن ها تعطیل بشود و حرمت حضرت زهرا نگه داشته شود .

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه