پنج شنبه, 14 مهر 1401
تبلیغات شما بالای خبر
کد خبـر : 621
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۵۶

پیام ریاست محترم شورای اسلامی شهر عالیشهر به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عالیشهروند ریاست محترم شورای اسلامی شهر عالیشهر به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس ، پیامی به شرح ذیل صادر کرد.

درود و سپاس نثار ارزشمندترین اقشار جامعه به ویژه روح پر فتوح شهیدان دانش آموز و معلمان شهید هشت سال دفاع مقدس.

فرا رسیدن فصل شوق و شعف ، تعلیم وتعلم را به تمامی شما دانش آموزان و جویندگان علم و دانش و رویش گلبرگ ها و شکفتن غنچه های فهم و ادراک را به تمامی دست اندرکاران تعلیم و تربیت تبریک عرض می نمایم ،آنچه را همیشه و در همه حال ، موجبات ناراحتی دلسوختگان جامعه را فراهم می سازد دغدغه تحقق عدالت اجنماعی در بین همۀ دانش آموزان و دانش دوستان است . بدیهی است در بدو آغاز سال تحصیلی صحبت از دانش آموزان بی بضاعت نقل و نقل مجالس شهروندان و مسئولین خواهد بود که به ظاهر امری پسندیده و در حقیقت خبر از کم رنگ بودن احساسات بشری و شهروندی را می دهد چرا که وجود و حضور دانش آموزان فقیر و مسکین در بین جمعیت دانش آموزان به نحوی قابل روئیت و ملموس می گردد و شیرینی و شادکامی خاص این ایام را به نحوی باطنی از روح و روان بخشی از قشر عزیزدانش آموز می زداید و نتیجه آن سرخوردگی و شرمساری و گوشه نشینی و منت پذیری عدیده ای از نونهالان ظریف را در پی خواهد داشت ، امیدوارم درک و فهم جامعه به نحوی سوق یابد که بدون انگشت نما کردن دانش آموزان بی بضاعت ، در پی تحقق عدالت اجتماعی باشد . امیدوارم رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه به جایی برسد که نیازی به برپا کردن چادر جهت جشن نیکوکاری نباشد . امیدوارم مدیران معزز مدارس با توانمندی مالی بتوانند به جای دادن چند تکه اجناس به افراد کم بضاعت ، روز اول مدرسه به تمامی دانش آموزان کادویی نفیس اهدا نمایند تا غنی و فقیر تشخیص داده نشود . امیدوارم مفهوم پر محتوای واجبات دینی از جمله خمس و زکات را طورینهادینه شود که متولیان امر در مواجهه با فقیر اجازه داشته باشند بخشی از خمس و زکات را به این قشر عزیز اختصاص دهند .امیدوارم رؤسای ادارات ، فرماندار و استاندار قسمتی از هزینه های هدایای تودیع و معارفه مسئولین را برای تأمین پوشاک و نوشت افزار و هزینه رفت وآمد بخش عظیمی از عاشقان علم اختصاص دهند تا نیازی به روی انداختن مدیر متشخص مدرسه به افراد پربضاعت جهت تأمین کمترین هزینه فرزندان کم بضاعت نباشد امیدوارم کارخانجات و کارگاه ها همان طور که اندیشه بالا بردن تولیدات خود را دارند مقداری فکر مدیران و کارگشایان فردایی باشند که با دستگیری اندکی نسبت به دانش آموزان کم بنیه محقق خواهد شد .

امیدوارم وکلای دادگستری ، سردفتران اسناد رسمی ، دفاتر ازدواج و طلاق ، کارشناسان دادگستری اندکی ناچیز در آمد خود را برای مبارک کمک به تعلیم و تعلم اختصاص داده تا کمتر شاهد ترک تحصیل نوگلان این جامعه باشیم .

امیدوارم رؤسای محترم آموزش و پرورش ، ادارات و ارگان ها در هنگام تعویض دکوراسیون اطاق ریاست خود مقداری فکر اقشاری از دانش آموزان این جامعه باشند که از فردا حتی پول پوشه و گیره سهم خود را با شرمساری از دست پینه بسته پدر کارگرشان میگیرند .

امیدوارم بنیاد دانش آموزی دیگر با هدف کمک به دانش آموزان نیازمند تشکیل نشود بلکه با هدف شناسایی نخبگان و فرهیختگان ادامه کار دهد .

امیدوارم دیگر شاهد درد دل دانش آموز فقیر در گاهنامه و فصل نامه مدرسه نباشیم امیدوارم همان طور که مسجد تقدس دارد مقدس بودن سنگر علم و دانش را نیز در جامعه بهینه سازی کنیم . در پایان امید است شروع فصل تحصیل جدید همانند عید باستانی نوروز   برای همه ی دانش آموزان خاطره ی خوش به ارمغان بیاورد ./

دست بوس تمامی معلمان گرانسنگ و دانش آموزان گرانقدر

                                                                                                                 خدارحم فراشبندی

                                                                                             رئیس شورا و خادم مردم فهیم و عزیز عالیشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

تبلیغات شما