جمعه, 20 تیر 1399

تبلیغات

کد خبـر : 559
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۱
دسته: یاداشت ها
پرینت
ایمیل

چهل شب تا عاشورا

در گیر و دار نوسان های دنیای پر هیاهو و در اضطراب تنش های بی ملاحظه سیاسیون یادمان نرود فقط چهل روز دیگر تا عاشورا راه مانده است؛ فقط چهل روز مانده تا روشنفکران بر طبل روشنگری بکوبند که آهای مردم پول هایتان را به جای صرف کردن در روضه ها و مجالس عزاداری بدهید فقرا؛ بدهید مستمندان؛ بدهید هرجای دیگر که نیاز است مگر سیدالشهدا علیه السلام محتاج پول شماست؟!

که البته راست هم میگویند؛ ارباب عالم، سبب خلقت عرش و فرش، علت سکون زمین و زمان و عامل رحمت و مغفرت پرورگار را چه به ارزنی ناچیز از ما، ولی این سوال هم برای ما پیش می آید که باشد برادر؛ قبول اما مگر تا الان چه کسی به فقرا کمک کرده است جز همین جماعت؟

نکند فکر کرده اید جمعیت کنسرت نشین که یک شبه میلیون ها تومان به جیب خوانندگان میریزند رابین هود فقرا هستند؟ و یا گردشگران تورهای دوبی و استامبول شب ها کیسه به دوش محله های پایین شهر و حاشیه نشین را خالصانه به دنبال محتاجان می گردند؟

قرن هاست طعم شیرین نوکری خاندان اهل بیت علیهم السلام کام شیعیان بلکه غیر شیعیان را خوش کرده است،اما شما چرا «و شایعت و بایعت و تابعت» دشمنان آل الله می شوید؟ چرا برای کم کاری ها و بی تدبیری های دولت مردان و کاخ نشینان و قلدران اقتصادی و سیاسی توجیه از غریب عالم می آورید؟

دلسوزان فقرا؟!

هزینه یک شب عروسی فرزندانتان را بدهید فقرای آبرودار محل؛

هزینه جشن ها و رقص های گاه و بیگاه و گودپارتی های مفسدانه تان را بدهید گرسنگان حاشیه نشین شهر؛

خب هزینه گشت و گذارهای آنور آب را بدهید مستمندان اینور آب؛ مگر چه می شود؟ صف کشیدن پشت مرز ترکیه در شب عید را که یادتان هست؟ حالا عید را در سرزمین آریایی خود تحویل کنید و خرج سفر را بدهید فقرا؛ چه اشکالی پیش می آید؟!

هزینه خرید لوازم آرایشی تان را که دوبرابر تولید ناخالص مملکت 85 میلیونی ماست را بدهید بچه یتیمان بی خانه‌مان؛

یکی از زمین های بالای شهر یا آپارتمان های لوکس تان را وقف فقرا کنید؛

اصلا چند دلاری از قرارداد کیروش را هم بدهید ما راضی می شویم... و سکوت میکنیم!!!

فقط گیرتان نذرهای مریض‌داران و حاجت‌مندان از خاندان اهل بیت است؟! چشمتان چند اسکناس پس اندازه شده کارمندی که برای روضه های محرم، هر ماه کنار میگذارد و یا کارگر روز مزدی که عرق جبین و مال حلالش به خروار خروار انسان بی خاصیت می ارزد را گرفته است؟! که اتفاقا همین درد کشیده و رنج کشیده ها می فهمند فقر چیست و درک میکنند عزت نفس فقیر چه مفهمومی دارد و همان ناچیز درآمد خود را هم با فقرا تقسیم میکنند و هم نذر روضه های سیدالشهدا...

هی... که مظلوم را هر چه کنی مظلوم است؛ حتی در خیل عزاداران و دلسوختگان هم که باشند و در 135 کشور جهان هم که برایشان روضه به پا دارند باز هم مظلومیت از نام و نشانشان رخت بر نخواهد جست ....

این واقعیت ارباب بی کفن هیئتی هاست؛ این نام را قرن ها با اشک به ما رسانده اند، با سوز سینه، نسل به نسل با سیاهی ها و پیراهن مشکی ها به ما ارث داده اند، برایش جان هم میدهیم این نذر و نیازها که رقمی نیست...

 

سیدمحمد طاهرزاده

هیئت الرضا مسجدالنبی عالیشهر (بوشهر)

اول ذی الحجه 1439 قمری

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه